Otec nesúhlasí so zmenou priezviska

leona258
11. feb 2014

Ahojte,
uz dlho riesime jeden problem, zmenu priezviska. Ked sestre narodilo dietatko, dali mu priezvisko po jeho otcovi /neboli manzelia/. Po roku spoluzitia ich otec opustil a o dieta do dnesneho dna nema vobec ziadny zaujem a to je uz skolacka. Neplati jej ani alimenty. Je na neho podane trestne oznamenie, peniaze sa nedaju ani nijakym sposobom vymahat pretoze je zamestnany "na cierno" a na trvalej adrese je vobec nezastihnutelny.
Chlela jej zmenit priezvisko na svoje, ale ze potrebuje suhlas otca. Ten samozrejme nesuhlasi :(
Da sa to nejak obíst, aby on nemusel suhlasit a malej by zmenili priezvisko? Mali ste uz niekto podobny problem?
Uz sme cela rodina zufala 😢

Dakujem

luba28
11. feb 2014

@leona258 ano da sa to,staci podat navrh na sud o zmenu priezviska maloleteho,....ja to riesim teraz pre moju dceru

leona258
autor
11. feb 2014

myslim ze uz take nieco riesila ale potom sa to opat nejak vyvrbilo a na uradoch jej povedali ze mu musia poslat nejake oznamenie ci take nieco.

luba28
11. feb 2014

@leona258 ja som podala a cakam na sud,...este som bola aj u detskej psychologicky po posudok,....

beech
3. mar 2014

@luba28 a keď si podávala žiadosť na súd o zmenu priezviska koľko si zato platila?ďakujem za odpoveď!

luba28
3. mar 2014

@beech nic som neplatila

beech
3. mar 2014

a koľko trvalo kým ťa
predvolali na súd?a ani za návrh a trovy sa neplatí?lebo na matrike ak
by súhlasil mi povedala že budem platiť kolky 33€!

satanka1
3. mar 2014

@leona258 mne právnička povedala,že sa to dá len so súhlasom otca

printy1
3. mar 2014

Ja som to riešila pred niekoškými rokmi. Bola som na súde a tam mi pani sudkyňa povedala, nech si prvá zmením priezvisko ja, za svoje za slobodna. Ak budem mať zmenené meno nech sa vrátim s návrhom s tým, že sa sa dieťaťu v škole spolužiaci vysmievajú, že má iné meno ako ja...že to naňho zle psychicky vplýva atď. Pre takýto dôvod sudkyňa musí dať súhlas k zmene priezviska, aby ochránila dieťa, tak mi to vysvetľovala. 🙂

printy1
3. mar 2014

@satanka1 mne na matrike povedali, že im k zmene stačí aj nesúhlas podpísaný otcom, oni to len potrebujú doložiť k tomu, že otec viec, čo sa chystá matka urobiť

satanka1
4. mar 2014

@printy1 aha to som nepočula...u nás je to trošku inak..ja som sa druhý krát vydala a moje deti si samé pýtajú priezvisko po terajšom manželovi a bolo mi povedané,že kým s tým ex nesúhlasí,tak sa s tým nič nedá robiť.

printy1
6. mar 2014

@satanka1 Tak daj na súd, že deti v škole majú problémy a oni zmenia meno pre blaho detí aj bez súhlasu ex.