Oznámenie o ukončení rodičovskej a návrat do práce

mondulka
24. mar 2015

Dievčatá ako ste písali oznámenie vy svojmu zamestnávateľovi keď vám končila RD.Dávali ste tam aj nejaké paragrafy?Či stačí len jednoducho napísať končím mi RD v napr 24.3 a následne sa vraciam do práce 25.3?Stačí to len tak nejak stručne napísať?Ďakujem za info 🙂

siska53
24. mar 2015

@mondulka ja som to spravila presne tak. Emailom som im to oznamila. Ale este predtym,som sa im ozvala,ze kedy sa mi konci RD,co potrebuju vedoet odo mna a co ja od nich. Nasledne ma kontaktovali a napisala som im teda email s datumom navratu a ze aj skor mozem nastupit ak treba.
U nas to stacilo takto.
Sice u mna to dopadlo tak,ze nakoniec mam vypoved z org.dovodov,ale to je vedlajsie.

ivanazv
24. mar 2015

Vec: Oznámenie o plánovanom nástupe do zamestnania po skončení RD

Týmto Vám v súlade s § 166 ZP oznamujem môj zámer nastúpiť do práce ku dňu xxx2015, nakoľko moje dieťa dovŕši xxx 2015 tri roky a mne končí rodičovská dovolenka.

S pozdravom
xxx

bebynka33
25. mar 2015

@ivanazv stačí to napísať mesiac pred tým? ďakujem

ivanazv
25. mar 2015

@bebynka33 že vraj min mesiac pred tým

bebynka33
25. mar 2015

ok dakujem ,

eeffka
25. mar 2015

@bebynka33
@ivanazv

nie "ze vraj" ale Zakonnik prace

Materská dovolenka a rodičovská dovolenka

§ 166
(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

karinkaeich
25. mar 2015

minimalne mesiac dopredu a pisomne doporucene im to posli, nech mas doklad

adulik0606
31. mar 2015

Pekny den,prosim vas vedel by mi niekto poradit?19aprila mi konci materska,pred mesiacom som poslala do prace oznamenie,ze nastupujem po materskej naspät do prace.Odpisali mi,ze zrusili prevadzku pocas mojej materskej.Ale ze mi ponukaju nove miesto zodpovedajuce mojej kvalifikacii ale je to od mojho bydliska daleko.Som z DCA a ta praca je pri Prievidzi co je 63km.Pre mna nemyslitelne.Manzel pracuje na tyzdnovky,Mam dve deti,maly pojde do prvej,dcerka 3roky.Zacala som tam pracovat od 9.4.2008 na matersku som nastupila Januar 2009,zmluvu mam na dobu neurcitu.Potrebujem poradit,ci mozem pracu odmietnut,ci mam vobec narok nanejake odstupne.atd.na materskej som bola 6r.(2deti)dakujem pekne za kazdu radu

ivanazv
31. mar 2015

@adulik0606 odpoučam ti pridat sa do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/2172/ návat do práce po MD a RD, su tam šikovné baby čo sa v tom vyznaju a poradia

adulik0606
31. mar 2015

@ivanazv Dakujem 🙂