Partner nechce byť uznaný za otca. Ako postupovať?

danielkapo
3. apr 2008

Ahoj,
potrebovala by som radu ohľadne prípadného určovania otcovstva. Maličké sa má narodiť cca o mesiac...otec dieťaťa sa oň vôbec nezaujíma a cez sms mi odkazal ze si nepraje aby som ho uznala ako otca ..Spočiatku som to tak aj chcela urobiť, ale malinké má právo poznať otca a aj on nech si splni aspoň minimálnu povinnosť..no k veci....Moja otázka znie:
1. Ak by napokon súhlasil s tým, že bude uvedený ako otec...čo všetko má to súhlasné vyjadrenie obsahovať...a ako mám postupovať?
2. Ak nebude súhlasiť riešiť to bez súdneho procesu...ako dlho trvajú testy, kto ich hradí a kto platí súdne poplatky...a tiež...ako mám postupovať?
Veľmi pekne ďakujem🙂

klody1010
16. aug 2011

@alfig po narodeni si poziadaj na sud o urcenie otcovstva ,ale zrejme tam budu potrebne testy DNA ak by dotycna tvrdila opak-ze nie si otcom dietata,,,drzim palce...mimochodom tiez som bola taka "mudra" ale nakonec som si to rozmyslela a teraz som rada ze sa dieta s otcom stretava,ide hlavne o dieta ,aby malo pocit ze ma oboch rodicov aj ked zije len s jednym...u nas je to tak od malicka takze dcera nepocituje "stratu" 🙂

elise
16. aug 2011

@alfig žena musí to dieťa vynosiť a porodiť chlap len poskytne materiál. ale určite by som silou mocou na tvojom mieste nešla hlavou proti muru ked on nechce a asi vie prečo ťa nechce.

zuzuskasu
26. aug 2011

Ahojte, chcem sa spytat, ci na matriku treba doniest aj papier, ze som rozvedena, ked si chceme s priatelom poziadat o uznanie otcovstva. rozvedena som 2 roky.

katy31
4. sep 2011

@zuzuskasu áno, treba aj rozhodnutie o rozvode...

vivien11
12. okt 2011

Potrebujem poradit. Podala som ziadost o určenie otcovstva. On ma priatelku s ktorou zije na nejakej adrese viem len nazov obce. Ale poznam jeho adresu kde vyrastal co ma ako trvaly pobyt nahlasenu ak to nezmenil a adresu zamstnania ak aj to nezmenil na oba som poslala ziadost o urcenie otcovstva dohodou..ale ak sa na tej adrese nezdrziava a neprevezme si poštu a ja nepoznam tu adresu kde byva momentalne čo budem robit??? na sukromneho detektiva nemam peniaze ....nezazili ste niečo podobne čo ste robili??

alexandra
13. okt 2011

@vivien11 Vobec sa nezatazuj tym, co, ak. AK si to podala na sud, sud si ho najde. Ak nie, rozhodne to urob.

kaby
14. okt 2011

@vivien11 Neviem preco sa zatazujes nejakym detektivom. Zo svojej strany si prejavila volu dohodnut sa, a to tym, ze si mu poslala list so zamerom dohodnut sa na urceni otcovstva. Pevne verim, ze si nezabudla uviest v liste aj nejaku lehotu v ktorej sa chces dohodnut... Ak sa do tej lehoty nedohodnete, pripadne sa ti list vrati spat ako nedoruceny z dovodu adresat neznamy alebo neprebratie zasielky, jednoducho podas zalobu na sud, a ten urci otcovstvo... Sud si dotycnu osobu najde napriklad vyhladanim.. Niekde nejaku adresu ma, ty sa netrap tym kde sa zdrziava alebo nie...

vivien11
15. okt 2011

@kaby
@alexandra urcite som to urobila podala som ziadost a stanovila lehotu pisala som to s odbornikom nie sama takze myslim ze je to napisane dobre. noo tak dufam len som sa zlakla lebo ma vystrasili z uradu prace ze ak ho nenajdu na tych dvoch adresach co som uviedla tak budem musiet sudu uviest ja presnu adresu kde byva inak som vprdeli no a tu ja neviem....tak ste ma troška upokojili ...nech pekne dostanu toho panička ja osm sa snazila po dobrom.

kaby
15. okt 2011

@vivien11 na to co povie niekto na urade prace by som sa nespoliehala. 98% zamestnancov tohto uradu nedisponuje potrebnou odbornostou, bohuzial.... 🙂

ellieroxy
30. máj 2012

ahojte Konecne som sa sem zarogistrovala ...aj ja by som potrebovala poradit ..cakam babatko a a otec dietata nechce priznat ze je otcom a na potrat nechcem ist ....vraj mu to mam pred statom dokazat ...bude musiet preplacat tie testy dna ...ja ho na sud dam ja idem rodit do zahranicia ☹