Partner nechce byť uznaný za otca. Ako postupovať?

danielkapo
3. apr 2008

Ahoj,
potrebovala by som radu ohľadne prípadného určovania otcovstva. Maličké sa má narodiť cca o mesiac...otec dieťaťa sa oň vôbec nezaujíma a cez sms mi odkazal ze si nepraje aby som ho uznala ako otca ..Spočiatku som to tak aj chcela urobiť, ale malinké má právo poznať otca a aj on nech si splni aspoň minimálnu povinnosť..no k veci....Moja otázka znie:
1. Ak by napokon súhlasil s tým, že bude uvedený ako otec...čo všetko má to súhlasné vyjadrenie obsahovať...a ako mám postupovať?
2. Ak nebude súhlasiť riešiť to bez súdneho procesu...ako dlho trvajú testy, kto ich hradí a kto platí súdne poplatky...a tiež...ako mám postupovať?
Veľmi pekne ďakujem🙂

sisaha
13. máj 2011

@micu13 a kde byvate? ak v BA u teba a dieta bude mat tiez trvaly pobyt u teba v BA, tak na prislusnu matriku v Bratislave 🙂

sara18
28. máj 2011

@micu13 na matriku pojdes tam, kde budes rodit, cize to mesto alebo mestka cast a tam sa spise. alebo pojdete po porode spolu lebo z nemocnice posielaju tvoj rodny list na prislusnu matriku.

nikita308
28. máj 2011

@micu13 presne ako napísala sara, treba ísť na matriku, pod ktorú spadá nemocnica, v ktorej budeš rodiť... môžeš ísť pred pôrodom, ale aj po pôrode sa to dá vybaviť... 🙂

micu13
30. máj 2011

@sisaha
@sara18
@nikita308 dik baby, uz som si to zistila. 🙂 uz len tam ist 😵

sarzan
1. jún 2011

@alexandra nevieš ako to bude s tym priezviskom ked to pojde cez sud? ked nechcem aby malo jej musim si o to sudne poziadat?

alexandra
1. jún 2011

Sarzan, nerozumiem. Uz mas dieta a ma matkino priezvisko? V tom pripade ano, ak matka nesuhlasi so zmenou na Tvoje, je nutne poziadat sud o nahradenie jej suhlasu so zmenou.

sarzan
4. jún 2011

@alexandra chcem podat zalobu na urcenie otcovstva a ten test chcem sudny lebo odmietla anonymny..nevieš ako by mala taka zaloba vyzerat alebo nejake predbezne opatrenie podane muzom?

sue
4. jún 2011

@sarzan prepáč, ale keď spolu nežijete prečo ti vadí, že budúce dieťa by malo meno po matke? 😕

sarzan
4. jún 2011

moj dedic moje priezvisko-je to prejav jej dovery,že je moje lebo matka je czdy ista

sue
4. jún 2011

@sarzan dediť bude aj po matke 😉 (ja osobne by som nikdy nesúhlasila s priezviskom po otcovi, ak by sme neboli zosobášení)

sarzan
4. jún 2011

tebe to nedoslo? tym,že mu das ocove priezvisko mu das druheho rodica a nie polosirotu....

sarzan
4. jún 2011

@sue 20 20 odkaz pre teba

sue
4. jún 2011

@sarzan čítala som asi všetky tvoje príspevky a témy a nedá mi to nenapísať :
1. nevieš či dieťa, ktoré čaká tvoja expriateľka je naozaj tvoje
2. to dieťatko EŠTE NIE JE na svete !!!
3. expriateľka ťa zjavne odmieta
4. príšerne tlačíš na pílu
5. nech ťa expriateľka odmieta z akéhokoľvek dôvodu, ak chceš ju, alebo ak chceš byť otec jej dieťaťa, tak to takýmto správaním a názormi ani náhodou nedocieliš - matku svojho dieťaťa by si mal teraz "nosiť na rukách" , pomáhať jej a nekomplikovať jej život - ak by to aj malo znamenať, že ju nemáš navštevovať teraz momentálne
6. nepíšeš nič o názoroch tvojich a jej rodičov - hovoril si o tom vôbec s nimi? MAL BY SI...to je totiž správanie chlapa - prísť a povedať - áno, to som ja, ktorý pravdepodobne čaká s Vašou dcérou dieťa. Chcem sa oň postarať a byť vašej dcére oporou aj ke´d náš vzťah nevyšiel
7. ako skutočný otec by si mal cítiť, že nechceš robiť zle vášmu dieťaťu a pre vaše dieťa je naozaj v súčasnosti úplne nepodstatné, či má tvoje priezvisko alebo matkine (a ke´dže dieťa bude na 95% v opatere matky, bude pre ňu jednoduchšie aby malo dieťa matkino priezvisko) a taktiež je tomu drobcovi úplne šumafuk či je pokrokové platiť šekom alebo internetbankingom, tak sa tu nevyťahuj a nepíš nemiestne o tom, že doba pokročila, to sem absolútne nepatrí
8. utras si v hlave a v srdci čo vlastne chceš a začni sa chovať ako dospelý muž a otec
9. na testoch DNA trvaj - z rodného listu dieťaťa by si sa už vymazať nedokázal, aj ak by si nebol jeho biootec...
10. držím palce - tomu dieťaťu, aby bolo šťastné... s otcom, bez otca, s matkou, bez matky, len nech je spokojné a nech ho rodičia nezaťažujú zbytočnými kravinami...

sarzan
4. jún 2011

chcel som tam ist a ona,že strapnite sa pred brankou...vieš ktovie co o mne doma nadrístala mame,oca už nema...a v robote ani nehovorim! chcem to dat ja na sud nebudem cakat-je vychcana a vyckava,že jej budem len navrhovat viac a viac co sa tyka vyzivneho(už som jej navrhol a bola ticho) tak teraz skusime k veci ked už so mnou stracas cas a rozpisala si sa-vieš mi poradit spisanie navrhu na urcenie otcovstva s tym,že chcem dna test? asi bude najrozumnejssie ist na upsvar kde bude mat trvale bydlisko vsak? tam mi poradia-pretoze 99% podavaju navrh zeny neviem nenasiel som navrh podany muzom-ved mne hrozi,že sa vyda a ja nebudem pravne otcom...co poradis? asi ten upsvar vsak? už som tam volal vyzerali byt ochotny-lebo co ja budem na sude ked to poda ona? debil co neveril,že je otcom!

sarzan
4. jún 2011

@sue 20 35 prepac zase som ti to neadresoval nejak na to zabudam

sarzan
4. jún 2011

@sue u nas neni posta a ja nebudem kvoli tomu,že je zastarala behat na postu a vypisovat trapnu poukazku-ty by si keby neni u vas posta a drahy by chcel aby si mu platila poukazkou suhlasila?

sarzan
4. jún 2011

@sarzan ja som sa jej x krat pytal ci cosi nepotrebuje ale ona je hrdánka! chudatko slobodna mamicka! samucka! tento image si pestuje a vsetci jej ho zozrali! co ja otravujem? chapes? nikto ti ako slobodnej mamine neuverí,že chyba bola na oboch stranach ani vlastna mater...az skutky tej zeny ju usvedcia..

sue
4. jún 2011

@sarzan
1. aj tak by som na tvojom mieste zašla za jej matkou - kľudne aj bez nej, keď bude v práci 😉 neviem si predstaviť matku, ktorej by to minimálne nevŕtalo v hlave, ak by si jej povedal, že sa chceš postarať o jej dcéru a jej vnúča (btw je to stará mama tvojho dieťaťa, takže by si naozaj mal za ňoi ísť)
2 ak chceš byť otcom dieťaťa, tak výrazy ako "vychcaná" na adresu jeho matky by som ti radila zo slovníka vylúčiť
3. áno zájdi na miestny ÚPSVaR a tam ťa budú informovať
4. ak by sa tvoja expriateľka vydala, musel by si jej prípadný budúci manžel osvojiť dieťa. Dieťa narodené pred uzavretím sobáša sa nestáva automaticky dieťaťom nového manžela.

sue
4. jún 2011

@sarzan pretože tlačííííš strašnééé, však tá baba nemá pokoja !!! vyčkaj panebože... neuponáhľaš nič...

sue
4. jún 2011

@sarzan a áno - pokiaľ by moje dieťa bolo zverené do opatery inej osobe a ja by som bola platiť výživné, chodiť 1x mesačne na poštu vzdialenú 30km by mi nerobilo problém - btw to ani raz za mesiac nevystrčíš nos z obce? 😕

sarzan
5. jún 2011

@sue vieš čo jediny spravodlivy sposob asi bude--osud-hodime si euromincou

sarzan
5. jún 2011

@sue ale ja som zvedavyyy-ponukol som jej dnes,že ak chce ju potomj zaveziem do nemocnice-nech vola aj sanitku aj mna a kto prv pride ten ju zavezie a ona,že to tak nefunguje---------ide mi o to az sa mam potom cim aspon ciastocne ukazat pred koliznym opatrovnikom-lebo ja budem za debila co sa nestaral,nezaujimal chapes?

mau
5. jún 2011

@sarzan na toto nestačí už ani poriadna dávka zmyslu pre humor 😝

sarzan
5. jún 2011

@sue ty a podme k veci už teda-mamina je na md cca 8 jula je termin ak ma neodžubala..teraz ja co? ponukol som jej odvoz a a ze chcem prist do nemocnice s darcekom pre babo-nech mi da vediet ked tam bude-dobre nie? pojdem zajtra do toho obchodiku nech mi tetuska poradi nieco vhodne pre novorodenca-a dalej sa uvidi,co ty na to?

nikita308
5. jún 2011

@sarzan ty sa tu ešte stále radíš??? koľko si tu už času strávil, si mohol prečítať všetky zákony... vieš, lebo 100 ľudí - 100 názorov... my ti môžme povedať tak alebo onak, ale najlepšie je si to vyriešiť s priateľkou... ako dvaja normálni dospelí ľudia...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sarzan
5. jún 2011

@nikita308 ved už idem idem..

sue
5. jún 2011

@sarzan podľa mňa zas len tlačíš na pílu 😕 baba zjavne nemá chuť s tebou hovoriť a ty ju chceš voziť do pôrodnice...a ešte napíšeš takú hlúposť - že ak prídeš skôr ako sanitka... správaš sa ako malý chlapec podľa mňa, nie ako zrelý muž. Niekoľkokrát sme ťa tu viaceré vyzývali abysi napísal čo na totvoji rodičia a posielali sme ťa za jej mamou - aby si dokázal, že si skutočný chlap...

alexandra
6. jún 2011

@sarzan Preco nejdes za jej matkou, nepovies jej svoj pohlad a poziadas ju o pomoc?

sarzan
6. jún 2011

@alexandra neotvoria branu

sarzan
6. jún 2011

@sue co tu pletieš rodicov? moja vec,tak som bol dnes kupovat 🙂,hryzatko hrkálkove,podbradnik,flasticka s vymenitelnymi nasoskami od veku a fotoalbum s fotoramikom-moze byt? to neni tlacenie na pilu-to je prejav pomoci...mozno to bola kravina hej,ale snaha bola!