Peniaze od štátu pre rozvedenú. Mám nárok?

miska456
28. jún 2009

ahojte som na materskej a som tak 2 tyzdne rozvedena,ostala mi hypoteka aj dom muz je vyplateny chcem sa spytat ci mam narok na nejake peniaze zo socialky,mam dve deti beriem matersku a rodinne pridavky a on mi plati 3500sk na deti to je moj prijem viete niekto ci mam narok na nejake peniaze aby som ten dom a deti utiahla??dakujem ☹

andzi
28. jún 2009

miska: skús sa opýtať na úrade práce, odbor pomoc v hmotnej núdzi, možno by si mala nárok na príspevok na bývanie, ale nevyznám sa v týchto sociálnych dávkach. Vedela by som ti to však zistiť.

lienocka235
28. jún 2009

zivotne minimum pre jednu dospelu osobu a dve deti je 344 EUR co je cca 10 000 sk .. tvoj prijem ked ratam je
180 rodicovsky vyzivne je cca 120 EUR pridavky su 44 EUR este mozes poziadat o priplatok k pridavkom na dieta... lebo si osoba kt. si nemoze uplatnit danovy bonus co je mesacne na dve deti 20 EUR...
spolu mas prijmy mesacne 344 + ten priplatok k pridavkom na dieta je 20 Eur co je spolu 364... EUR a teda presiahnes zivotne minimum..

teraz k 1.7 sa budu menit výsky zivotneho minima.. tak mozno ti to vyjde...

ako skus poziadat nech ti to vyrataju.. ale osobne si myslim ze by si sa skor mala zamerat na
jednak ten priplatok k prispevku na dieta.. aj 20 EUR mesacne pomoze
a jednak poziadat o vyzivne na seba ako na manzelku.. po dobu co si na RD... vyzivne od manzela myslim.. skus sa porozpravat s pravnikom...

miska456
autor
28. jún 2009

dakujem ti musim si tam zajst osobne len tam su dost neochotne zeny tak sa bojim ze ma odpalkuju hned pri dverach tak som o tom chcela troska nieco vediet aby som mohla reagovat ale dakujem

lienocka235
28. jún 2009

ja ti len doplnim.. ze pridavok na dieta a priplatok k pridavku (o ten poziadaj) sa za prijem nepovazuje. v zmysle posudenia naroku na davku v hmotnej nudzi...

daj si to vyratat.. oni su povinny to urobit.. aj ked tam zrejme nejake extra naroky na davky nevzniknu.. vzhladom k prijmu..

skus fakt podat navrh na sud na vyzivne na teba od ex manzela..

miska456
autor
28. jún 2009

neviem ci by sa mi oplatilo dat to na sud lebo v oktobri mi konci materska a mi sme rozvedeny tyzden tak este to nie je pravoplatne

monaart
4. jan 2011

tiez mam podobny problem ako miska...
nie sme este rozvedeni, ale 9 mesiacov uz nezijeme spolu,mame dve deti, a "manzel"pobera bonusy aj na deti, aj na mna....na co mam narok okrem toho aby som poziadala o vyzivne na manzelku?
vdaka za odpovede. 😉