Podnikám na živnosť. Môžem poberať rodičovský príspevok?

lubomirap
26. máj 2008

Dobry den, vie mi prosim niekto dat jednoznacnu odpoved na to, ze ak som na materskej a nepozastavim si zivnost ale budem nadalej podnikat, mam alebo nemam narok na sucasne poberanie rodicovskeho prispevku? (4560 Sk do troch rokov dietata). Isto s tym mate niekto skusenost...ja som prvy tyzden doma z porodnice, ale coskoro budem pracovat, mam pracu ktora sa da zvladat aj pri dietati, pracujem pre oficialne firmy takze fakturam sa neda nevyhnut...dakujem za ochotu poradit,Lubomira

jucika
18. júl 2011

ahojte chcem sa spítať že ako je to ked poberám rodičovsky príspevok a chcela by som začať podnikať prídem o ten rodičovský príspevok alebo nie a ešte sa chcem spítať či si môžem požiadať aj o dotaciu na podnikanie

katulka3333
27. júl 2011
cigaretka5
30. júl 2011

@jucika o rodicak neprides , co sa tyka prispevku na podnianie ten podla mna nedostanes, kedze nesplnis podmienku evidencie na urade prace minimalne 3 mesiace

cigaretka5
30. júl 2011

@lindusik no ak si DNP a pocas materskej si si len neplatila, jednoducho pokracuj. Co sa tyka odvodov, predpokladam ze nastupom na matersku si davala cestne prehlasenie ze sa strasa o dieta a teda si sa stala poistencon statu. AK nebudes mat za rok 2011 prijem tak od jula 2012 odvody neplatis, ak dosiahnes hranicny prijem pre odvody , tak ich platiti budes. Teda
- zivnost si prerusovat nemusis,
- odvody teraz neplatis, uvidis ako ti to vide od julaa 2012
- DNP ak si sa neodhlasila tak jednoducho pokracuj s platenim

lucinkax
13. jún 2015

Rada by som sa opýtala, či je možné ak poberám rodičák založiť si živnosť ešte popri zamestnaní na TPP.
Rodičák mi o dva mesiace skončí, pracujem na TPP , no chcela by som si založiť aj živnosť. Neprídem o rodičák? Ako je to potom s odvodmi, kedže aj pracujem na TPP, plus bude aj živnosť. Plánujem od 1.7. .
Ďakujem.

lucifuciklucifuk
29. okt 2015

Dobry den ja by som sa vas chcela opitat: SOM ZIVNOSTNICKA UZ 2A POL ROKA NEPLATIM SI SICIALNU POISTOVNU ALE ZDRAVOTNU ANO CHCEME BABETKO ALE NEVIEM CI MAM NAROK NA RODICOVSKY PRISPEVOK..KED ANO TAK DO KEDY MOZEM PODNIKAT CI TEN RODICOVSKY PRISPEVOK BUDEM DOSTAVAT TRI ROKY OD NARODENIA DIETATA...DO KTOREHO MESIACA TEHOTENSTVA MOZEM PODNIKAT...CI MAM ZRUSIT ZIVNOST PRIHLASIT SA NA URAD PRACE ALEBO CO MAM ROBIT?NA MATERSKU NEMAM NAROK PRETOZE SI NEPLATIM SOCIALNU POISTOVNU...PROSIIM PORADTE MI NIEKTO LEBO JA UZ SOM Z TOHO ZUFALA NIKTO MI NECHCE PORADIT VSADE SI MA POHADZUJU...DAKUJEM

evittam
29. okt 2015

@lucifuciklucifuk Na rodičovský príspevok máš nárok, nemusíš rušiť živnosť. Budeš ho dostávať od narodenia dieťaťa do 3 rokov dieťaťa.

lucifuciklucifuk
30. okt 2015

Dakujem ale ja budem chcela zrusit zivnost chcem sa plnohodnotne venovat babetku..takze aj podnikat by som mohla priblizne do osmeho mesiaca ked bude vsetko ok?Dakujem ti evittam