Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Poraďte ako na vypracovanie a riešenie zmluvy ohľadom ,,Večného bremena".

monca0021
22. máj 2019

Ahojte chcem sa spytat ako by to malo prebiehať keď ideme s manželom ťahať elektriku po ceste kde je 5 majiteľov. Od všetkých sme dostali ústny súhlas ale zaujíma ma ako to dalej riešiť? Vypracovať zmluvu na vedenie elektriky-vecne bremeno? Dať ju vypracovať právnikovi? Jednu pre všetkých alebo jednu každému? Kam potom stou zmluvou? Nestačí že sme sa dohodli medzi sebou? Kedy môžem začať kopať? Ďakujem za všetky rady

Ps: ospravedlňujem sa ak to nepatrí na MK ale v tej modrej streche sa vôbec nevyznám 😀
PS2: budem rada ak aj napriek tomu poradite😊

didi35
22. máj 2019

Treba najskôr podpísať písomnú zmluvu o zriadení vecného bremena, ktorú podpíšu všetky zúčastnené strany - susedia ako povinní z vecného bremena, Vy s manželom ako oprávnení z VB. Podpisy povinných musia byť úradne osvedčené notárok alebo na miestnej matrike. Túto zmluvu je potrebné zavkladovať do katastra nehnuteľností a zaplatiť správny poplatok, 66 EUR. Odporúčam právnika alebo notára. Presné vedenie inžinierskych sietí je potrebné katastru preukázať mapkou, ktorú vypracuje geodet (geometrický plán). Na ten GP odkáže zmluva.

Ústna dohoda nestačí. Radšej si to dajte papierovo do poriadku, pokým susedia súhlasia. Neskôr s tým môžete mať len problémy.

https://hnonline.sk/expert/340318-ako-vznika-a-...

jessicai
23. máj 2019

Tiez radim ako (L) spravit zmluvu o vecnom bremene na pozemok co najskor zakial vsetci suhlasia. Mam zlu skusenost s ustnym suhlasom, dohodou. Staci, ze sa zmeni jeden majitel pozemku a mozete mat problem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli