Poznáte dobrého advokáta z oblasti obchodného práva?

angyalok
17. nov 2009

Pekny den,chcem Vas poprosit ci mi neviete poradit nejakeho advokata-advokatku?
V oblastiach obchodneho práva,právo a pravne vztahy k nehnutelnostiam a obcianské právo
Vo pred dakujem

filipal
28. dec 2010

@strawberry1 obrat sa na azylove centrum v tvojom bydlisku. potrebujes hlavne odist, aby si zabranila nasiliu. tam by ti mali poskytnut aj pravnu pomoc..
v teme feministky sme spominali nejake linky na pravnu pomoc pre tyrane zeny.

filipal
28. dec 2010
bodka70
29. dec 2010

@strawberry1 , ak si právoplatnou majiteľkou 1/2 nehnuteľnosti, nie je to také jednoduché ako si tvoj "priateľ" predstavuje, že ťa o neho pripraví. Na túto 1/2 máš jednoducho vlastnícke právo a nemusíš dokazovať, koľko financií si na ňu prispela. Minimálne máš nárok na 1/2 nehnuteľnosti v cene akú mala v čase nadobudnutia vlastníctva. Buď podľa kúpno-predajnej zmluvy alebo podľa ocenenia znalca. A čo sa týka dokazovania príspevku na prerábku bytu, máš predsa doklad o tom, že si predala byt po babke a a vieš dokázať, koľko financií si za ten byt dostala. Je logické, že ak si od toho času nekúpila žiadny iný hnuteľný či nehnuteľný majetok väčšej hodnoty - že tieto peniaze sa použili na vaše spoločné živobytie a na zveľadenie hodnoty vášho bytu. Vie tvoj partner preukázať príjmy, podľa ktorých by mohol dokázať, že mal z čoho financovať prerábku celého bytu? Pochybujem, že by svedectvo jemu blízkej a spriaznenej osoby (brata) bral súd ako dostatočne vieryhodné. Nedaj sa ním zastrašiť, máš svoje práva a bojuj o ne!. Je načase, aby si si našla dobrú právničku-právnika z tejto oblasti, na internete existuje aj bezplatné poradenstvo, stačí uviesť tvoju situáciu a nechať si poradiť.
Neviem, z ktorej oblasti si, ak si z okolia Košíc, napíš mi na IP, pošlem ti kontakt. Držím palce, Boďka.

bodka70
29. dec 2010

Inak, čo sa týka majetku, som v podobnej situácii ako ty, akurát, že ja so svojím partrerom žijem v pohode.
Ale samozrejme nie som naivná, život môže priniesť rôzne situácie a musím myslieť aj do budúcnosti a s ohľadom na naše deti.
Takisto nie sme zobratí a obaja sme rovným dielom spolumajitelia nášho bytu. Akým dielom sme na neho prispeli, je irelevantné, svojim podpisom sme súhlasili s takýmto rozdelením v čase kúpy bytu. Ak niekto napríklad prispeje väčším dielom na kúpu bytu, ale majetkovo si ho rozdelia na polovicu, tak vlastne ten čo prispel viac, sa v tom čase dobrovoľne vzdáva časti majetku v prospech toho druhého a je veľmi ťažké toto po čase spochybniť na súde (ak všetko bolo podpísané korektne, pri plnom vedomí atď. ).
U nás to bolo tak, že v čase, keď sme sa spoznali, som ja bola spolu so sestrou majiteľkou 2-izb. bytu (ešte sme ho splácali) a môj muž vlastnil byt, ktorý mu kúpila sestra v tom čase za smiešny peniaz (nejakých 100-tisíc korún), ktoré jej môj muž dlhoval a dlhoval jej aj nejaké peniaze, čo si požičal na kúpu auta.
Keď sa moja sestra vydala, je muž nás vyplatil z mojej časti bytu (po odrátaní splátok, čo už platili oni), z toho sme vyrovnali dlh voči mužovej sestre, predali sme mužov byt (za už podstatne vyššiu cenu) a spoločne si kúpili väčší, na ktorý máme spoločnú menšiu hypotéku. Takže ťažko povedať, kto z nás prispel viac - ja som síce vyplatila mužov byt, čiže vlastne poskytla všetky financie, ale v tom čase mal ten byt už oveľa väčšiu hodnotu (okolo 750 tis.) a my sme za neho vďaka jeho rodine (sestre) zaplatili len tú pôvodnú sumu.

mzuzka
29. dec 2010

ahojte, bude mi vediet niektora poradit ohladom navrhu na zvysenie vyzivneho? V skratke - mam 19 r dceru ktora zije s otcom na SR a 17r. syna, ktory zije so mnou v UK. Mame sudom stanovene vyzivne, rovnakej vysky a tym padom je vzajomne a na zaklade dohody si ho neplatime.
syn teraz nastupil v Uk na vysoku skolu a ja som na materskej s dvojickami.v uk je materska len 39 tyzdnov platena a potom uplne neplatena. na zaklade toho chcem podat ziadost o zvysenie vyzivneho, kedze sa pomery na mojej strane zmenili od posledneho pojednavania o vyzivnom. Otazka znie : kedze budem ziadat zmenu rozhodnutia , mam v navrhu uviest aj vyzivne z mojej strany na moju dceru, kedze to bolo v jednom rozhodnuti?

maznacik007
31. dec 2010

ano.. kedze navrhujes zmenit povodny rozsudok tak budes musiet uviest aj vyzivne na tvoju dceru / tam sa treba zamysliet ci aj z jej strany nevznikol narok na zvysenie napr. studium na VS/

najma by som ale neoperovala len s tym ze sa zmenila tvoja situacia lebo vyzivne by malo v prvom rade reflektovat zmenu v situacii dietata teda jeho zvysene naroky... a dat si pozor na to ze sud si moze vyziadat aj vysku platu tvojho noveho manzela /partnera ak spolu zijete v domacnosti.
Zvysit vyzivne by ti mali inak v pohode uz len na zaklade toho ze syn zacne studovat na VS... ale rovnako mozu zvysit aj vyzivne na dceru.

strawberry1
1. jan 2011

dakujem za rady 🙂 velmi mi pomohli 🙂 momentalne sa sice situacia u nas trocha upokojila ale clovek nikdy nevie 😝

mzuzka
3. jan 2011

@maznacik007 dakujem za radu. no v podstate ono je to tak, ze u nas sa situacia zmenila k ''horsiemu'' a na strane otca k lepsemu. na objasnenie fakty v case rozsudku- otec oficialne vykazoval stratu ako zivnostnik, dcera studovala v 2hom rocniku na strednej skole. Ja som bola zamestanana v UK s priemernym platom cca 1000 libier , syn chodil do 10 rocnika tu v UK na college (u nas by to bolo dajme tomu predposledny rok na 8roc.gymnaziu). S mojim manzelom sme este nemali dalsie deti. Teraz je to tak, ze dcera je v poslednom rocniku na strednej, otec zaraba oficialne na zmluvu okolo 1000 eur. ja som bez prijmu, pretoze platena materska mi uz skoncila a v UK je materska len 39 tyzdnov, rodicovsky alebo nieco podobne tu neexistuje, syn nastupuje od 5.1.na vysoku a pribudli nam dvojicky. cize si myslim, ze by som mohla zaziadat o zvysenie pre nas, pretoze doteraz sme mali urcene 35 eur, tak smesa pred tym dohodli. ze budeme mat rovnake vyzivne a tym padom si nebudemenic platit. ale naklady na zivot mladeho chalana tu v Londyne, su dost neporovnatelne ako na SR. Preto teraz zvazujem, ze si budem ziadat zvysenie. I ked manzelov prijem dolozim, nemyslim si ,ze to situaciu niako ovplyvni, pretoze dolozim aj vydaje na celu rodinu, vzhladom nato, ze vsetko financuje manzel.

11jana11
13. máj 2011

@zabul ahoj,daj to na sud a ziadaj zrusenie zmluvy o zruseni poistky ,nakolko tam nieje tvoj podpis tak zmluva o vypovedy je neplatna ...

evea80
21. okt 2012

Ahojte, neviem ci to sem patri, ale spravila som velku hlupost a kupila som pracku cez bazar, v inzerate bolo, ze plne funkcna, aj sme ju vyskusali, ale bez pradla a isla v pohode. S nalozenym pradlom vsak uz nie, lenze to uz bola majitelka prec. Asi nieco s motorom, lebo sa netocil bubon a to bola nalozela len dopoly. Samozrejme ona teraz tvrdi ze sme ju my pokazili a vraj jej isla normalne. Zmluvu o kupe sme nerobili, lebo som jej verila... ani opravu zaplatit nechce. Existuje predsa nejaka zaruka aj na pouzity tovar nie? Alebo si kazdy moze predavat co chce a ako chce???? Vobec neviem co teraz, ani naspat ju zobrat nechce....

cv3ndy
10. feb 2013

Ahojte mam na vas dve otazky ak by ste mi pomohli budem vsacni, ak nie dajte kontakt na pravnika please uvediem priklad, 1: rodicia maju dlhy vsade kde sa da nesplacaju sa vobec su uvalene exekucie, ale nemaju ziadeny majetok, moze ich syn zdetit tie dlhy?, alebo staci len ak sa vzda dedicstva v plnom rozsahu? a bude on uplne cisty? a druha 2: zobral som na seba par poziciek z nebankoviek ako pohotovost atd.. dlhujem aj mobilnym operatorom a aj som zobral neake notebooky na splatky a mam aj leasing, nestiham to platit a stale zijem u rodicov kde mam trvali pobyt, teraz sa bojim toho ze ked to daju na exekuciu ked nebudem stihat platit, ze ci mozu exekutori siahnut na majetok mojich rodicov? lebo mam iba 20 a podla zakona do 26 rokov zodpovedaju rodicia za mna co sa tyka prace a podobnych veci. dakujem za odpovede

luciab3
1. apr 2020

Jednoznačne JUDr. Mačík, profesionálny prístup