Práca počas rodičovskej dovolenky na dohodu u pôvodného zamestnávateľa

miska265
14. jan 2019

Ahojte chcem sa poradit. Som na rodicovskej dovolenke s druhym dietatom a zacala som pracovat na dohodu u povodneho zamestnavatela. Moj zamestnavatel pracovne miesto nezrusil ale z pracoviska kde som pracovala moju zastupujucu kolegynu presunul na ine pracovisko ale nie je to pracovisko firmy ale pracovisko inej spolocnosti toho isteho majitela co ma moju firmu. Teraz na dohode som na povodnom pracovisku ale na inom mieste, prisla som im vypomahat.Chcela by som ale nastupit na TPP na povodne miesto pred skoncenim rodicovskej dovolenky. Chcem sa spytat ake su moje prava?podla par 157 Zakonnika prace zamestnavatel je povinny ma zamestnat na povodne miesto a povodne pracovisko a na ine moze jedine ak bolo zrusene. A v mojom pripade pracovisko nie je zrusene len kolegyna mala zle vztahy na pracovisku tak si ju majitel zobral do kanclu do svojej inej firmy. Mne tvrdi ze chce tiez aby som bola na novom pracovisku. Mozem sa domahat toho ze je povinny ma dat na povodne pracovisko? Ako je to s ochrannou lehotou? Tu mam do 3 rokov dieťata ale nezruší sa mi tým ze pridem do prace pred ukončením rodičovskej dovolenky? Dakujem za odpovede

kduchonova
7. feb 2019

@miska265 ahoj.ano.po skonceni rd mas narok ma navrat na povodne miesto a pracovisko,ak nebolo zrusene,presunute organizacnou zmenou na ine miesto. ako mas v prac zmluve specifikovane miesto vykonu prace? to nove pracovisko je v inom meste ci len o "ulicu dalej"? nove pracovisko znamena ze by si menila aj zamestnavatela,ked pises ze kolegina sedi v inej firme? co myslis ochrannou lehotou,resp v akej suvislosti?