Práceneschopnosť v tehotenstve a kontrola zo Sociálnej poisťovne

liliwhite
20. dec 2013

Ahojte mamičky, nie že by to bol najväčší problém, s ktorým teraz pred pôrodom bojujem 😀 ale chcem sa spýtať...som v 35. týždni a doktor ma vypísal na PN- ku až do pôrodu. A bez vychádzok ☹ Máte niektorá skúsenosti s tým, že by Vám prišla počas materskej kontrola zo soc. poisťovne? Lebo ja si neviem predstaviť, že by som mesiac a pol nevyšla z domu ani na krok 😒

zuzkat1
20. dec 2013

@liliwhite Ved v 35t by si uz mala byt na materskej a nie pn... A preco bez vychadzok? mas taky problem ze musis lezat?

zuzkat1
20. dec 2013

@liliwhite inak ano kontrola chodi aj k tehotnym.kolegyna mala 3x pocas pnky v tehotenstve.

liliwhite
autor
20. dec 2013

no ja som na materskej a súčasne na PN. Nemusím ležať, len mi tam tie vychádzky nenapísal a mne to až potom došlo,že budem musieť čučať doma 😖

mowinka1
20. dec 2013

@liliwhite tak mu zavolaj, či by ti ich tam nedopísal, môj doky ich tam zabudol napísať, tak nemal problém dopísať 🙂

stastenka42
20. dec 2013

@liliwhite ja som mala,ale daj si vychadzky,ja mam dve hodiny doobeda dve poobede...

stanislavao
20. dec 2013

@liliwhite ak mate lezat, tak samozrejme vychadzky vam nenapise. kontroly chodia a mam pocit, ze teraz omnoho viac, ako pred cca 10 rokmi. mesiac to hadam vydrzite pre dobro svojho nenarodeneho dietata.

afrika
20. dec 2013

@liliwhite som PN kvôli tehu už -ty krát a ani raz mi neprišla kontrola 🙂 🙂 zatiaľ 🙂 🙂

dasenka1203
20. dec 2013

aj ja som pn od septembra, marodku beriem z Rakuska, a vraj aj oni uz posielaju kontroly... ale zatial nikto neprisiel..

afrika
20. dec 2013

@liliwhite má tam byť, že som na PN kvôli tehu už 5-ty x

dada7701
20. dec 2013

...mne bola kontrola, bola som doma a na nešťastie som nepočula zvonček...len tak tak som to uhrala...ale ja som mala výchadzky...

bianka0111
20. dec 2013

@liliwhite ahoj, aj ja som na PN a kontrola mi prišla zatial len raz....dúfam, že v tejto zime sa jej nebude chciet 😀

mowinka1
20. dec 2013

@bianka0111 a to máte PN kvôli tehu? ja som bola pri prvom tehu cely čas PN a neprišla žiadna a teraz som doma 3tí mesiac tiež kvôli tehu a ešte zatial chválabohu nišť 😎

bianka0111
20. dec 2013

@mowinka1 ano, prvé rizikové tehotenstvo bez kontroly....teraz som opat na rizikovom a prišli mi hned na začiatku - August...lekár im napísal správu pre nutnost mojej PN a odbtedy neboli 🙂

mowinka1
20. dec 2013

@bianka0111 väčšinou sa tvrdí že tehotným nechodia, ale asi to pravda nebude 🙂

jessy212
20. dec 2013

Aj ja som bola na PN a neprišla mi kontrola....ktovie podľa čoho to chodia....ale ak si už na materskej vypísaná tak tak či tak aj keby prišli tak čo....veď si na materskej....neviem podľa mnňa ti nikto nepríde...a ty poberáš aj nejaké dávky zato že si PN?

zuzkat1
20. dec 2013

@liliwhite ja som pn od septembra a mam neobmedzene vychadzky ale dr ma upozornila ze aj k takym chodia skoro rano a vecer. Zatial neboli ale urcite chodia,neviem system podla coho vyberaju. A to sa da byt pn aj na md?

foofee
21. dec 2013

zbytocne si na pn aj na materskej, ja by som si pn ukoncila, nemozes naraz poberat nemocenske a matersku 🙂 na kontroly chodia hlavne k tym, ktore maju DNP, alebo maju PN od svojho obvodaka, nie od gynekologa.. Alebo ak da podnet zamestnavatel na kontrolu, ci mila prajna suseda 🙂 ja som na PN uz dva mesiace a kontrola nebola, vychadzky dodrziavam, pre istotu 🙂

danielle37
21. dec 2013

ahojte, ja som ako tehu nemala kontrolu pred 10 rokmi, ale keď som mala PN na inú chorobu už klopkali 🙂 dnes je to určite iné..... kontrolujú aj tehuľky, ale hlavne tých, ktorým bol ukončený pracovný pomer a šup na PN v ochrannej dobe..... ja od januára idem zasa na PN /pečeň/ a od marca plánujeme bábo - ak to vyjde hneď, bude radosť 🙂 Doki nemá problém ma nechať doma, nakoľko dg je a treba liečiť - teraz som užívala lieky 4mesiace a chodila som do práce, PN, práca.... bol to zaberák.... ale to najhoršie je za mnou...... a čo viem, hlavne chodia kontroly tým, čo majú nejaké nedoplatky.... alebo zamestnávateľ neplatí......
Baby sú VIanoce, fajnové jedlo a mám diétu nízkotučnú........ a to už mám za sebou 4mesiace total diety.......
ale sa to zlepšuje..... 🙂
Krásne sviatky žienky

eldiablo231
30. dec 2013

ahoj,ja som v 30 tt a od 7 tt som na PN-ke,je to uz 5 mesiacov,a nikto mi este nezaklopal🙂von chodim normalne,kedy chcem🙂ved keby prisla kontrola ako ti chcu dokazat rizikove?je to ako ked ma niekto nohu zlomenu,alebo je na dlhodobej pn-ke,kvoli zdraviu.neboj,nepridu.mam zname ktore tiez boli od zaciatku az do porodu na pn-ke,a ziadna kontrola neprisla.nemaj starosti a uzivaj si tehotenstvo.

moon1979
30. dec 2013

@liliwhite nie je možné súčasné poberanie PN a materskej 🙂 súčasne môžeš poberať len RP a PN ... to je rozdiel ...

liliwhite
autor
31. dec 2013

no veď ja materskú nemám 😒

trulinka
3. jan 2014

@zuzkat1
ahoj, ako to, ze mas neobmedzene vychadzky? To ti tak napisal doktor? Ja mam len klasicky, 2 hod. doobedu a 2 hod. poobede a je to dost na prd. 😒

zuzkat1
3. jan 2014

@trulinka gynekolog mi dal tak ako mas ty...vraj inak sa neda...aj ked v zakone je ze dr ma pravo dat aj neobmedzene... Ale potom som sla za obvodnou a ta mi dala neobmedzene... Ja ale nemam tazkosti,len Som po 2 potratoch a mam stresujuce zamestnanie...

zuzkat1
3. jan 2014

@eldiablo231 je to individualne..kokegyna mala 3x pocas tehu... Podla mna idu k tym koho system rano vyhodi...

zuzkat1
3. jan 2014

@foofee pn od gynekologa existuje len na papieri v socialke ta eviduju pod obvodakom. Je jedno kto ta vypise vzdy si evidovana pod obvodakom.takze take ze nedojdu ak ta vypise gynekolog take neexistuje

trulinka
3. jan 2014

@zuzkat1
aha, no ja tiez nemam problemy, ale som po umelom oplodneni, cize o trochu vacsie riziko potratu a mala som fyzicky narocnu pracu, tak ma gyn. nechala na PN. Len mi to dost vadi, ze nemozem nikde chodit, som z maleho mesta, u nas nic nie je a ked chcem ist niekde dalej, to uz za 2 hodiny nestiham. To by bolo ako super mat neobmedzene vychadzky 🙂 . A to ti obvodna len tak v pohode dala tie vychadzky? Si ju iba poprosila, alebo ako? 😉

zuzkat1
3. jan 2014

@trulinka hej sla som za nou a ona hned ze jasne...ale mala som aj stastie lebo jej dcera ma podobne zamestnanie ako ja a kvoli nemu mala komplikacie tak ma uplne chapala...
Skus...alebo skus gynekologa poprosit...

foofee
3. jan 2014

@zuzkat1 no ja ti neviem.. ale minule som bola zaniest od lekara potvrdenie ze sa budem zdrziavat na inej adrese, spytala sa ma aky lekar, vytiahla sanon s jeho menom a boli sme tam vsetky jeho pacientky (je to gynekolog) zalozene a aj na pn mam jeho peciatku, pekne zmenu zapisala na pn priamo..takze na oddeleni kontrol vedia aky lekar koho vypisal..A ako som pisala, HLAVNE k tym chodia, nie vylucne, len ze je vacsia pravdepodobnost 🙂

zuzkat1
3. jan 2014

@foofee mne na socialke povedali ze oni len obvodakov eviduju.tiez som hlasila zmenu adresy a pytali sa aky lekar povedala som meno..nikde ho nenasla tak sa pytala ci je to obvodak a ja ze nie a vtedy mi to povedali...mali ma pod obvodnou uz aj v case pn od gynekologa.

trulinka
3. jan 2014

@zuzkat1
aha, tak dakujem za radu 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre