Práva slobodnej matky a otca na dieťa. Ako to je?

lola13
23. jan 2009

Som slobodna matka s priatelom spolu nezijeme v spolocnej domacnosti .Doteraz sme spolu zili takimto sposobom ale tezaz sa rozchadzame a chcela by som sa spytat ake mam prava ako slobodna matka na malolete dieta ,ktore nemam v opatere ,lebo som doteraz o niecom takom ani netusila ze po narodeni sa dietata slobodnej matke treba o to poziadat na sud a az potom je mi pravoplatne zverene do opatere.Aky je postup pri takomto zverovani a ci ma pravo otec dietata si ho kedykolvek brat a na akodlho chce lebo nemam este to sudne rozhodnutie ze je dieta v mojej opatere.Otec dieta tvrdi ze si ho moze bravat aj na noc aj na cely vykend a aj na cely mesiac ak bude chciet .Som povinna mu dieta dat alebo mam aj ja dake pravo .Dietat zije so mnou v spolocnej domacnosti od narodenia.Za akekolvek informacie dakujem

terezka1317
13. jan 2013

Dobry den, chcem sa spytat, otec maloleteho pol rocneho syna ho chce mat v osobnej starostlivosti, nakolko matka ho chce len kvoli peniazom z materskej, lebo ma dlhy a hrozi jej exekutor. Co vsetko a ako vybavit aby dostal otec do opatery dieta??

michaelamichalovska
13. jan 2013

Ja by som mala tiez otazku. Máme dve 1,5 rocne deti a priatel si nasiel inú a rozhodol sa nas opustit dobrovolne 😠 hned si idem podat na sud ziadost o zverenie detí do opatery. ALE ako to bude so stykom detí s otcom.... nechcem to riesit sudne, ale dohodou. -v pripade ak by sme sa ale nedohodli- tak by som chcela vediet kolkokrat do mesiaca ,,maximalne,, ma narok na styk s detmi zo zakona. DAKUJEM

kacka25211
22. feb 2013

ahojte vie mi niekto poredit otec naseho spolocneho dietata sa mi vyhraza ze ma da na sud ak ho opustim aj s dietatom zatial zijeme v spol.domacnosti avsak to len zo strach ze mi dcerku zoberie on alebo sud ake ma vlastne otec pravo ak sme neni manzelia?

anesim
22. feb 2013

Otec má presne také isté právo ako ty, podaj si na súd zverenie dieťaťa do vlastnej starostlivosti, ale otcovi bude styk s dieťaťom umožnený

alexka22
22. feb 2013

ja som tiez nemala urcene ani opateru ani vyzivne a ani stretavanie......ale vsetko sa to zrobilo na jednom pojednavani a to uz dcerka mala 3 roky, zverili ju mne kedze sme spolu nikdy nezili a ja som s nou vzdy bola a styk som dala neobmedzeny ale kedze je maloleta tak za pritomnosti matky a to je asi najlepsie riesenie lebo potom o tom rozhodujes ty

alexka22
22. feb 2013

@kacka25211 a po kom ma dcerka priezvisko?

kacka25211
24. feb 2013

Ahoj Alexka dcerka ma priezvisko po otcovi!

kacka25211
25. feb 2013

dievcata tak viete mi niekto pomoct.....?

simonneta55
26. feb 2013

Prosim Vás poradte mi ako mam postupovať. Som slobodna matka s partnerom nežijem spoločnej domacnosti a neni som ani vydatá zanho len je napisany v rodnom liste ani neplati , a ani nemá jeho priezvisko. Moze mi ho zobrat?

kacka25211
7. mar 2013

ahojte tak asi nie 😠
ale aj tak dakujem.

mery69
17. mar 2013

@barcelona94901 klamať pred súdom je trestný čin

barcelona94901
18. mar 2013

@mery69 samozrejma že je,aj ohovárať druhých 😉

angie218
25. apr 2013

ahojte viete mi prosim vas poradit mam malu 1rocnu dcerk, ktora sa narodila SR a zijeme tu a moj priatel je zo zahranicia a zije tam a stale sa hadame.a ja uz nechcem mat nic snim spolocne a teraz sa mi vyhradz, ze malu len tak mi nenecha a sa bude bit o svoje prava aby mal na nu narok.neni zapisany v rodnom liste,mala ma priezvisko po mne,nikdy sme za nim v zahranici neboli, ale mi posielal peniaze.co mam robit aby neziskal pravo otca lebo on neni spolahlivy a menej sa starat o male dieta.

wew3
6. máj 2013

Mozem sa spytat?mam rok a pol rocneho.synceka pred tyzdnom sme sa rozisli a proste uz k memu nic necitim...poslala som na sud papier. Zaujimalo by ma ci ked mam este trwale bydlisko tan kde bywa a aj maly aa ak ma jeho priezwisko aky mam narok ja a on?... Bojim sa ze mi ho mooze wziat :'( ... A proste este ma zaujima ci mu ho radcej mam dawat na wikendy ked si ho wypita ci to nemusim ci ms na to prawo? Zobrat ho kedy on chce?...a este k tomu w piatok prisiel pre nho z prace okolo 11 w noci...

wew3
6. máj 2013

Jujky pomohli by ste mi prosim?

sue
9. máj 2013

@wew3 ste manželia?
...treba požiadať o zverenie do starostlivosti. Kým ho nemáš, otec má na dieťa rovnaký nárok ako matka...

smoliar
19. máj 2013

preco tu kazdy very zenam , fizicke nasilie to urcite nie , ale ak je tam niake nasilie , je to stale bezdvovodne ? Ak pracuje chlap v zahranici a pol roku pryde z plnou penazenkou stastny ze uvidi rodinu , hrdy ze zarobil a najde zenu zo susedom
a jeho dieta par metrou dalej v postielke ?! Chcem vydiet toho inteligenta ktory bi respektoval situaciu sklopil hlavu a odisel bez jedineho slova .

Ano , nie kazda zena je taka , chlapi maju tiez dost ,

rada pre podvedenich muzou? ak naozaj milujete svoje deti a nechcete bit alkoholik bez domova a penazi , nechajte si parohi na hlave a tancujte jak zena piska pokial si nezviknete ,

smoliar
19. máj 2013

@sue
@wew3 proste ho uz nelubis tak mu zober dieta , znic ho , co ze spacha samovrazdu , tebe to moze bit jedno ak mas nahradu ze? Ked si sa nechala oplodnit prevzala si zodpovednost , dieta patry otcovi jak i mame !!!!
ty ho uz nelubis , a co dieta ? Co mu povies ked vyrastie a opitasa , kde je moj otec ? Nechaj ma hadat: bol zli bil ma a teba ani nemal rad , bol to pijak . Takej ako ty a tebe podobnym bi mali zobbrat deti a modlit sa abi ti otec tvojho dietata dovolil navstevi!

smoliar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smoliar
19. máj 2013

@lola13
@lola13 mila lola ja bit na jeho mieste ukradnem ti dieta a ty do rozhodnutia sudu neurobis nic, Najmem si dobreho advokata a staci mi sud predlzovat na tolko abi si dieta od matky odviklo Potom mila Lola ti dovolim dieta navstevovat mozno ras do tyzdna .

wew3
19. máj 2013

@sue
Dala som ziadost zatial cakam odpowed a nie niesme manzelia len ma maly jeho priezwisko

wew3
19. máj 2013

@smoliar
Wobec ma nepoznas tak teda nepis hluposti to by som malemu o jrho otcowi nikdy nepowedala...neklamala by som mu....j niesom taka!preco by mi mali zobrat dieta? Newies co pises!

sisa2111
19. máj 2013

@smoliar vieš v týchto prípadoch je nájsť vhodné riešenie niekedy dosť ťažké. Ja som odišla od partnera lebo ma udrel. dala som mu šancu a vrátila sa. Chvíľu bolo všetko Ok, pohoda, ale časom to všetko išlo opäť rovnakou cestou. Tak som odišla a chlapec začal útočiť. Asi je šťastie, že som dosť ďaleko od neho, lebo myslím, že byť v jeho blízkosti by asi nebolo dobré nie len pre mňa, ale ani pre dieťa..........

smoliar
19. máj 2013

Mila sisa prepac ak som ta urazil . Niekedy je to nespravodlive zo strany muza a niekedy zo strany zeny , ale vkazdom prypade doplacaju deti a to fer neni . Kdo nam dal pravo brat diatatu otca alebo mamu !?

smoliar
19. máj 2013

@sisa2111

Mila sisa prepac ak som ta urazil . Niekedy je to nespravodlive zo strany muza a niekedy zo strany zeny , ale vkazdom prypade doplacaju deti a to fer neni . Kdo nam dal pravo brat diatatu otca alebo mamu !?

sisa2111
21. máj 2013

@smoliar ničím si ma neurazil......... len som proste chcela ukázať, že sú prípady a prípady. Môj priateľ by chcel, aby som sa k nemu vrátila, aby sme boli zase rodina, aby syn mal otca a mamu............ druhá stránka veci je ako sa správa - robí dlhy, neplatí účty, neplatí hypotéku, na malého mi nedáva ani cent...................... je pekné chcieť mať všetko, byť kompletná rodina, ale niekedy je lepšie vrátiť za z kratšej cesty. Myslíš, že človek, ktorý sa takto správa naozaj stojí o to aby sme boli zase rodina?

smoliar
21. máj 2013

@sisa2111 Mne tu otasku mila sisa nedavaj , daj ju synkovy ked vyrastie . Ja sam mam cerku tak staru ako ty synka a uz teras sa bojim ako jej to vysvetlim ked vyrastie a ver ze sa citim prynajmensom tak ukryvdeny ako ty. Myslis si ze nase deti to pochopia , ze ona zahibala a on bol nezodpovedny ? Dali sme im zivot a tym aj pravo mat otca aj matku.

sisa2111
21. máj 2013

@smoliar Myslím si, že deti otca a matku majú vždy. Niekedy je lepšie zvoliť rozchod. Alebo si myslíš, že vo vzťahu kde sú hádky, nedôvera, lož, neúcta je lepšie vychovávať deti? Určite je situácia ak tu zrazu jeden z rodičov nie je najťahšia pre dieťa, ale čo je pre neho lepšie? Mať oboch rodičov od seba šťastných, alebo oboch rodičov pri sebe a rozvadených.......

danielkasl
24. máj 2013

dobry den .zijem s partnerom v jednej domacnosti a mame spolu dve malolete deticky chcela by som vediet ze keby sme sa s partnerom rozisly ci by bral sud do uvahy to ze on je majitelom naseho spolocneho bytu a ja nie ? ci by mohol ziskat deti do opateri on ? mal by veciu vyhodu v tom alebo nie ?

angie218
26. máj 2013

pre smoliar tvoj komentar si mozes nechat tvoj nazor mna vobec nezaujima.