Prechodný pobyt - treba meniť doklady?

caroline_
6. mar 2019

Ahojte, je nutné si pri zmene prechodného pobytu meniť aj doklady? Ďakujem.

saskia_98
6. mar 2019

Pri zmene prechodneho nie, iba pri zmene trvaleho pobytu.

saskia_98
6. mar 2019

Pri zmene prechodneho nie, iba pri zmene trvaleho pobytu.

tyrkysova_kobyla
6. mar 2019

@caroline_ na dokladoch je uvedeny trvaly pobyt, prechodny s tym nema nic spolocne

caroline_
autor
6. mar 2019

Dobre ďakujem, a keď chcem aby mi pošta chodila na adresu prechodného pobytu, to sa rieši priamo na pošte?

tyrkysova_kobyla
6. mar 2019

@caroline_ bud na poste, alebo oboznamit tych, co ti posielaju postu, ze mas inu adresu

svettii
6. mar 2019

Dá sa to aj na pošte, to máš podľa mňa praktickejšie ako všade teraz písať alebo volať, že si menila adresu nech ti posielajú poštu tam 🙂

caroline_
autor
6. mar 2019

@svettii ďakujem 🙂

zic
6. mar 2019

no podla mna na poste s tym nic nemaju... na poste sa da nastavit (za peniaze) akurat tak preposielanie posty. Ak odhocikadial chodi posta, tak na adresu ktoru nahlasis (vo vacsine pripadov, kde vyslovene neopisu adresu z Obcianskeho preukazu)... Takze podla mna jedina moznost je nahlasit vsade zmenu korespondencnej adresy.
Ja to riesim tak, ze za prve sa snazim vsetko prehodit na elektronicku postu co sa da (faktury, vypisy, esipo apod)... Co sa neda a dojde na staru adresu, tak otvorim, zapisem si a nahlasim im inu adresu. Aj tak sa to castokrat nepodari na prvy krat... ale naozaj pochybujem, ze niekde existuje miesto, kde to vies spravit jednorazovo.
Aj keby si zrovna zmenila trvale bydlisko, adresy by si musela prehlasit "rucne".
Este jedna vec - mozes si zdarma zalozit zakaznicku kartu na poste a na jej zaklade poziadat na kazdu adresu aktivaciu email/sms notifikacie doruceniek (miesto zltych listockov) a dufat, ze to tak budu robit a nebudu ti hadzat aj nadalej oznamenie o ulozeni zasielky.
Ma to taku vyhodu, ze by ti aspon nemala utiect dolezita posta bez toho, aby si o nej vedela.

fridi96
7. mar 2019

Pošta rieši len doposielanie 5€/mesiac aby z trvalého ti preposlali na prechodný ale keď chces aby ti pošta priamo chodila na prechodný tak to musíš ti nahlásiť všade okdiaľ ti chodí pošta (Orange,Elektrika,poistka,vypis...) a SMS už nefunguje už len tim čo mali dávnejšie spravene zrušili to ešte minuly rok 🙂

zic
8. mar 2019

@fridi96 tak ale snad emailova notifikacia funguje stale, nie, ci aj tu zrusili? V kazdom pripade vacsina z toho co si napisala je lepsie prehodit na email miesto na novu adresu.