Reklamácia barefoot sandáliek, dá sa odstúpiť od kúpnopredajnej zmluvy?

michaella94
25. júl 2018

ahojte prsim poradte ake mam moznosti....v maji som kupila synovi sandale, nosil ich do skolky mesiac ked sa odlepili a roztrhli...bola som reklamovat a reklamaciu uznali, poslali ich dodavatelovi ze ich opravi ze do tyzdna budu....po 10 dnoch mi poslali mail ze dodavatel ma dovolenku a bude to trvat cca 3 tyzdne...n ja o 2 tyzdne idem na dovolenku a syn nema v com chodit....vratim sa az zaciatkom septembra a to mi sandalne budu na jednu vec a okrem toho odvtedy moze synovi noha podrast.....sandale stali 30 kedze je to barefoot obuv a neplanujem vyhodit dalsich 30 na nove....mam pravo odstupit od kupnopredajnej zmluvy a ziadat si peniaze alebo ine topanky ?? ci az ked uplinie lehota 30 dni a nebudu opravene?? dakujem za kazdu radu

nelinka888
25. júl 2018

No prakticky oni majú nárok na to mať dovolenku a tým pádom oni nemôžu robiť nič iné ako čakať :/

asocial
25. júl 2018

@michaella94 maju 30 dni na vybavenie reklamacie...:/ takze, vzhladom na napisane asi budu v limite...

bruneta880
25. júl 2018

Žiaľ až keď uplynie zákonná lehota 30dní.Taký je zákon, ak ťa do presne 30dní od podania reklamácie nebudú kontaktovať, že reklamácia je vyriešená, musia ti vrátiť peniaze.

0silvia0
25. júl 2018

@michaella94 teraz su vsade vypredaje. Kup lacnejsie sandale a pockaj na vybavenie reklamacie. Ak nebudu opravene, snad ti vratia peniaze.

ujaju
25. júl 2018

Ešte stále sú v limite takže teraz nemôžeš žiadať peniaze ani náhradné sandále, proste musíš počkať. Tak kúp zatiaľ nejaké lacnejšie alebo čo.

dominika6
25. júl 2018

@michaella94 oni majú nárok na vybavenie reklamácie do 30 dní a predpokladám,že aj keby ti dali iné tak berieš to isté číslo,čiže asi ich nebude nosiť mesiac,ked hovoríš ako ide strašne rýchlo z nich za 2 týždne vyrásť

michaella94
autor
25. júl 2018

@dominika6 ani tak nejde o to že vyrastie ale o Tom že sa k nim dostanem až v septembri...a to už je počasie kadejaké

Ale aj tak vám všetkým ďakujem za reakcie 😔 bohužiaľ barefoot sandále sa nedajú kúpiť moc lacné ale to už nejak vyriešim...moja smola 😓

hviezda21
25. júl 2018

@michaella94 ustriehni si presne 30dni. Nech tam niekto ide presne 30ty den. Ked nebudu hotove do 30dni musia ti dať peniaze. Nie voucher, nie kupit si ine u nich! žiadne oni maju dovolenku, zakon pise jasne. 30dni je na vybavenie reklamacie, houk. Este ti mozu dat nove take iste. Potom ich hodis na bazar. Ine ti neostava.

fokuska
25. júl 2018

@michaella94 Ako bolo spomenute, na vybavenie reklamacie je 30 dni. Ak nebude vybavena do 30 dni, mas narok na vratenie penazi. To, ze ty odides na dovolenku skor ako tato lehota uplynie a vratis sa az v septembri, za to obchod ani dodavatel nemoze, to je uz tvoj "problem".
Mozes poslat aj niekoho ineho aby tam na 30. den isiel - len neviem ci mu bude treba splnomocnenie aby mu vydali opravene sandale, pripadne vratili peniaze.

lusilla
25. júl 2018

A teraz chodi v com? Mat jedny sandale je pre dieta hlupost, ked nemas na to aby mal dvoje tak kup normalne topanky, ja nepochopim tento system nemam na chleba lebo som kupila bio kura 🤔 Zakonna lehota plati tak pre teba ako pre nich.

0silvia0
25. júl 2018

@michaella94 no tak nekúpiš barefoot sandále ale nejaké obyčajné, svet sa nezrúti...

janinah
25. júl 2018

tie sandále,ktoré dieťa nosí v lete ,po prázdninách vyčistíš a nosí do školky,školy ako prezuvky,kým z nich nevyrastie

beky1813
25. júl 2018

Naju 30 dni cas. A teraz chodi v com? No tak bud kupis druhe, alebo bude na dovolenke v tom, co nosi teraz

eliska13
25. júl 2018

@janinah aj ja to tak robím nech sa mu nepoti noha v skole

katulienkax
25. júl 2018

Ja som kvôli takémuto problému dcere radsej dala opraviť topanky obuvníkovi a stalo ma to 3 Eura. Vykašľala sa na celu reklamáciu a už od nich nic nekúpiť. Nestojí to za tie nervy. Inac ked som si to zrátala tak benzín do obchodu v ktorom som ich kúpila by ma stal viac ako tie 3 Eura.

michaella94
autor
25. júl 2018

@katulienkax veru keby som vedela... ☹
baby dakujem len to som nevedela ze ci musim cakat 30 dni alebo mozem ziadat peniaze aj skor....co sa tyka toho co nosi teraz tak nosi predosle co mal ako prezuvky ale su mu uz straaasne ltt a nie som nadsena...
@lusilla nie je to hlupost nam to doteraz stale stacilo....a mam spokojne aj na 3 nove sandale ale ja teraz kupim a o 2 tyzde mi dojdu tamtie vyreklamovane a opravene tak to je trosku neekonomicke ☹ mne tu ide o princip...ze maju na to 30 ale nezaujima ich ze o mesiac uz moze ina situacia a skoro nove topanky boli minimalne nosene .....

fokuska
25. júl 2018

@michaella94 30 dni urcuje zakon na vsetko - bez ohladu na to ci skonci sezona, ci z toho vyrasties, alebo to uz o mesiac nebudes potrebovat. Takze nie, nezaujima ich :-/ postupuje podla zakona, ak nieco nedodrzia, potom mozes riesit.

maria1678
26. júl 2018

Ak nedodrzia 30 dni, tak odstup od zmluvy a žiadaj peniaze.

maria1678
26. júl 2018

A lehota sa rata podla správneho poriadku, teda peniaze môže žiadať az na 31. den, nie na 30.

rachel36a
27. júl 2018

@lusilla preco by malo mat dieta viac sandal...nechapem ...moj ma tiez jedny dandale, jedny tenisky a jedny pevne kozene topanky ...za par mesuacov mu budu male tak nevidm dovod mu kupivat viacero sandaliek

michaella94
autor
30. júl 2018

Baby ďakujem...nakoniec som tam písala a pýtala sa na to zrušenie kúpnou predajnej bolo mi napísané to čo ste tu písali v podstate tak som sa zmierila s tým že kupujem nové...a vo štvrtok mi od nich došiel mail že mi posielajú nové topánočky 😊 dnes dorazili...