Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Rodičia ma udali na sociálku, že som nebezpečná pre svoju dcéru.

Úrady
sibyll
11. aug 2019
Ahojte, viem trosku neštandardna situácia ale hádam niektoré so skúsenosťami poradíte. Udali ma na sociálku ako nebezpečného a chorého človeka, ktorý je nebezpečny pre svoju dcéru. Svoju dcéru milujem, chránim a som ochotná ísť kvôli nej aj cez mŕtvoly ako iste každá z vás. Problém je ten, že ma udali moji vlastní rodičia. Poznáte nejaký spôsob ako sa voči tomu ubrániť so cťou? Existuje vôbec nejaký spôsob? Ďakujem za odpovese. Už som zúfalá a velmi sa bojim
stela01
11. aug 2019

@sibyll určite to budú prešetrovať

Ak nieje dôvod nieje sa čoho báť .

Krásne to rodinne vzťahy . 🙋🏼‍♀️🍀

sibyll
autor
11. aug 2019

@stela01 ono dovod by aj bol.. Len to co maju v rukach su všetko polopravdy a pozliepane veci ktore davaju dokopy niečo strasne nechutne 😭

marfikchov
11. aug 2019

@sibyll nooo, tak už sa len skonsolidovať, dať si život do poriadku a dôsledne sa starať. Asi to nie je len tak, keď vlastní rodičia toto urobia. Asi je toho už cez

pribinak
11. aug 2019

Pozri, ak ta udali ako nebezpečného a chorého cloveka, tak podstup vysetrenie u klinického psychologa a budes mat papier, ze si OK a schopná sa starať o dieta
Ak nebude vsetko OK, tak sa zacni liečiť

Co otec dietata?

Drzim palce

sibyll
autor
11. aug 2019

Otec dieťaťa ma uplne na haku... Chodim do roboty, staram sa, milujem tu malu ako sa len da... Len sa liečim na depresie ktoré mi za celý život sposobili moji rodicia

naloxon
11. aug 2019

@sibyll To je dosť vážna vec, radšej sa opýtaj minimálne mediátora čo máš urobiť a to čo najskôr.

sibyll
autor
11. aug 2019

@naloxon a vieš mi aj poradiť kde sa s takým mediatorom skontaktovať? Totiž tu v okoli som o ničom takom nepočula

naloxon
11. aug 2019

@sibyll Ak si z Levíc tak som na nete našla tohto mediatora, ale pozri si aj iných ak tam sú. Mediacia je mimosúdne riešenie sporov a je to lacnejšie ako si platiť právnika. JUDr. Daniel Ľachký - mediátor
Sv. Michala 6 
934 01  Levice
0905 873 124
daniellachky@centrum.sk

nika3136
11. aug 2019

@sibyll
Ahoj.
Moja mama je na tom takisto psychicky veľmi zle, najmä kvôli rodičom. Ako jedináčika ju vychovali (a doteraz! vychovávajú) ako malé dieťa.
Máva stavy depresií a úzkostí. Chytá ju paranoja, vyhráža sa smrťou.
Pozri.....môžem ti radiť iba ako dcéra. Viem, že malú miluješ. Viem, že je tvoj život a tvoje všetko. Ale preto, že ju miluješ zariaď, aby ti bolo čo najlepšie. Nechaj si pomôcť hocikým. Odlúčenie od dcéry nie je riešením! Priam naopak. Ale možno nie je vhodné, aby si ju momentálne mala pri sebe. Ak sa liečiš a necítiš sa lepšie (a aj to lekár nepotvrdí, nezníži lieky či nevysadí), tak jej môžeš ublížiť. Hlavne psychicky. Všetko vníma, môže to taktiež ovplyvniť jej myseľ (koľkokrát som sa pod nátlakom chcela skántriť radšej ja, aby som to už nemusela zažívať a počúvať, aby som vlastnej mame nevyťahovala z úst lieky, keď sa chcela otráviť).

Máš ju rada? Najviac na celom svete? Tak jej daj milujúcu a šťastnú mamu. Možno teraz nie je ten správny čas (čo neznamená, opäť prízvukujem, že sa s ňou nemáš stretávať).

bluka2
11. aug 2019

Ak na teba rodičia takto vplývajú, že máš z nich depresie, prerušila by som kontakty s nimi. Psychické zdravie si treba poriadne chrániť.
Musíš to tej sociálke vysvetliť a dobre robíš,že sa informujes. Nemám však skúsenost...

elementissa
11. aug 2019

Nepoznáme tvoju situáciu. Ale rodičia by ťa naudali len tak. Pri vyšetrovaní budeš podrobná komplexným vyšetreniam a sedeniam s psychológom, ktorý zistí, aká je pravda. Ak si vymýšľajú, tak sa nemáš čoho báť. Ak sa preukáže, že kvôli depresiám si nebezpečná pre dcéru a potvrdí to aj atestovaný nezávislý odborník.. Tak máš smolu. Budeš sa musieť dat najprv do poriadku a potom sa možno rozhodnú vrátiť ti dieťa. Milovať ju môžeš. To ešte ale neznamená, že si spôsobilá mať v starostlivosti dieťa a že mu môžeš ísť dobrým príkladom a dat ten najlepší výchovný vzor. A ak iba na teba rodičia chcú niečo nasit, tak sa na to príde. Kto má čistý štít, nemusí sa obávať ničoho

sibyll
autor
11. aug 2019

Je veľa liekov na depresiu... Pre mna je tym najucinnejsim to ze mozem moju dceru objat a mat pri sebe. Ak o ňu pridem, skončila som. Ak by som jej niekedy akokoľvek ublížila skoncila som tiež. Momentálne som strašne nestastna smutna a sklamaná z toho ze ľudia ktori ma mali chranit mi vrazili nôž do chrbta. Žiadna z nás nie je dokonalá, žiadna nie je ucebnicovy ukážkový vzor výchovy. Ak to nevidime kým sú naše deti malé prideme na to neskôr a každá jedna z nás si minimálne raz v živote povie, doriti toto som mohla urobiť inak. Ale je len na nás aby sme sa to snažili obmedziť a aby takychto chvíľ bolo čo najmenej. Moji rodičia však posrali všetko. Ich názor je že vychovali zrudu. Moj názor je taký že pani sociálne pracovníčky mali zakročiť aj pred 15 az 20 rokmi a robit si svoju prácu tak ako si ju robia teraz. Nikomu neprajem také detstvo a rannú dospelosť ako som zažila ja. Len nedovolím, aby to zažilo moje dievčatko, ktoré keď sa narodilo som prisahala že aj ked sa nebude mat ako princezná na zámku ale bude vždy milovaná a nikdy jej nebude ublizovane. Nie nepotrebujem sa liečiť.. Potrebujem vykorculovat z tejto hroznej situacie, zbaliť seba zbaliť svoju dcéru, vypadnut na opačný koniec republiky a začať nový život bez týchto zlych ľudí. Vtedy budeme šťastné obe, ja sice s obrovskými ranami na duši ale ona chránená od všetkých týchto veci ktoré sa dejú.. Hlavne spolu, lebo mame iba jedna druhú. Zas som asi zafilozofovala ale takto to cítim, toto je môj cieľ len potrebujem vediet najschodnejsiu cestu ako sa k nemu dopracovat. Ďakujem za podporu, aj za názory

nini1010
12. aug 2019

@sibyll Mam pocit ze tato tvoja minca ma dost dolezitu druhu stranu ktoru si nepriznala a nejako mi 6.zmysel nasepkava ze rodicia vedeli co robia.nejako mam pocit ze si naozaj pre tu malu nebezpecna ked citam co pises.drzim ti palce nech sa das dokopy aby si s nou mohla byt.

sibyll
autor
12. aug 2019

Z coho konkrétneho co pisem mas ten pocit? Mohla by som tu písať do nemoty, povedala som len to najdôležitejšie

lenkav1981
12. aug 2019

@sibyll nechce sa mi verit, ze by rodicia bezdovodne podali podnet na socialku, to co su za rodicia? Mali by ti teda pomoct aby si bola fit a schopna sa postarat o dcerku a nie posielat na teba socialku. Ktovie co vsetko je za tym. Ja si to ani neviem predstavit , ze by mi moji rodicia nieco take spravili, alebo ja svojej dospelej dcere. Asi by som sa jej snazila najskor vsemozne pomoct, takato situacia by musela byt velmi velmi krajne riesenie. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ Len my nevieme co vsetko je za tym. My vieme len tvoju verziu, ale kazda minca ma dve strany. Drz sa

ivanka12311
12. aug 2019

Nepíšeš prečo ťa udali?je to divné že by to vlastný rodičia spravili len tak.. neverím tomu...

pininka1
12. aug 2019

@lenkav1981 áno každá minca má dve strany, ale ja poznám rodičov manipulátorov, ktorí nepripustia nič iné ako svoje názory a keď ma aj dieťa už svoje vlastné dieťa robia všetko preto aby ho vychovávali len oni. Tu s majú krásne čoho chytiť, keďže pani ma depresie a ľahko môžu dvaja dosvecit, že robí niečo zle dcérke. Mne a mojej sestre psychológ povedal že je zázrak že sme neskončili na psychiatrii pri Tom ako sme žili a akú sme mali výchovu. Moja sestra má 44 rokov a dodnes všetko hovorí a robí podľa mojej mami, a tá jej komplet diktovala čo má obliekať a dávať jesť deťom a keď sa sestra vzoprela tak povedala aj doktorke,ku ktorej chodí s deťmi že ju treba nahlásiť na sociálku,lebo deti sú podvyživené. Čo je čistá somarina.

majah212
12. aug 2019

@sibyll držím palce aby to dopadlo dobre pre všetkých. Ak máš diagnostikovanu depresiu s liekmi,tak sa musíš liečiť. Nie je to sranda,ak si prerušila liečbu možno rodičia nevideli iný spôsob ako tá "prebudiť" a nastaviť na liečenie. Ako píšu baby, situáciu posudi nezávislý doktor ak uzná že situácia je ina ako opisujú rodičia,tak sa nemusíš báť. Skúste si sadnúť, porozprávať sa a pozrite sa aj očami druhého na danú vec.

elementissa
12. aug 2019

Ja chápem, že ty vidíš tú svoju stranu. Svoj príbeh. Ale máš diagnostikovanu depresiu a to je vážna psychická choroba, nie nejaká angína. A nemôžeš povedať, že najúčinnejším liekom je pre teba tvoja dcéra. To tak nefunguje bohužiaľ. Musíš chodiť normálne k doktorovi, brat lieky, byt pod dohľadom. Áno, je možné, že na tvojej depresii majú podiel tvoji rodičia, výchova a rané detstvo. To ale neznamená, že oni sú tí zlí a ty si v poriadku. Jedného dňa, keď budeš zdravá, keď budeš sama sebou, tak pochopíš aj ich pohľad na vec. Držím palce, nech si čím skôr v poriadku a nech sa vyjasnia aj obvinenia vo veci dcéry.

sibyll
autor
12. aug 2019

Žiadni normálni rodičia to neurobia.... Ja som od nich čakala všetko svinstvo ale toto ma dorazilo velmi.. Povedali mi ze som pre nich mrtva... Aj oni pre mna... Tak nech ma preboha nechaju zit aspon teraz

ukulela
12. aug 2019

@sibyll ja len: chodis k doktorovi? beries lieky? nebol ztam nejaky pokus o samovrazdu, alebo vyhrazky, atd? toto by som riesila s pravnikom a dopredu si pripravila argumenty, hned, ked pride socialka, aby si malav rukach veci. aby to neslo na sud. byvas sama?

sibyll
autor
12. aug 2019

Pokus nie, vyhrážky ano. Zúfalstvo, hnev... To ze zijem pre dcéru a kym budem vládať budem tu pre ňu je samozrejme. Chodím k doktorovi, lieky beriem, pracujem, byvam sama.. Mala je krasna zdrava stastna, vzdy čistá, pekne oblecena a hlavne usmiata. Ja sama som sa po 25 rokoch mojho zivota rozhodla ze som s mojimi rodičmi skoncila. Na to mame pravo všetci... Nebolo mi to umožnené a teraz uz duplom nie. Ja nedovolim aby ti ľudia zničili zivot ďalšiemu človeku.. A už vôbec nie mojej dcere

lula313
12. aug 2019

@sibyll čo stalo za vyvrcholením tohto konfliktu, že podali podnet na socialku?

eliska13
12. aug 2019

@sibyll neviem čo sa stalo, ale možno tvoji rodičia by sa mali liečiť, keď nemôžu manipulovať s tebou zakročili iným spôsobom.ty vieš čo si zažila a prečo sa to stalo?súhlasím s pininkou možno to je podobný prípad.ak pracuješ, liečia sa, staráš sa o malú nie je dôvod.Mala by si zájsť k psychologické nech Ťa naviguje ako sa zmieriť s touto situáciou možno podľa rodičov si dieťa, ktoré sa nevie postarať o dieťa.Niektori nevedia rešpektovať, že dieťa už žije svoj zivot

katkasav
12. aug 2019

Pokiaľ máš sama pred sebou čisté svedomie ohľadom dcéry, nemáš sa čoho báť. Urobia u teba doma kontrolu, zistia, že máš upratané, navarené, malá má svoje oblečenie, hračky. Nemáš sa čoho báť. Hlavne s kľudom. Kľudne ich odkáž na detskú lekárku tvojej dcéry - bude mať záznamy, že absolvuješ riadne prehliadky a že malá je po vývinovej stránke v poriadku. Na slovensku žijú "rôzni" ľudia v rôznych podmienkach a keby každému mali vziať dieťa ... nestačili by nám detské domovy. Držím palce

lenkav1981
12. aug 2019

@sibyll napis dovod, co ich tak vyprovokovalo, ze dali podnet na socialku ved nieco za tym byt musi, a urcite nie depresia, ak sa liecis a si na liekoch uplne v poriadku, neublizujes dcere v nejakom amoku depresie , nevidim dovod, ale aj keby to urobili bezdovodne, co moc neverim, urcite sa tym padom nemas coho bat.

pribinak
12. aug 2019

@sibyll vies ty sa hnevas na socialne pracovnicky, ale dost zbytocne. oni setria v rodinach na zaklade podnetov bud z blizkekho okolia dietata, alebo skoly, pediatra, .... nie len tak, ze si to vycucaju z prsta

sibyll
autor
12. aug 2019

Určite sa nehnevám na sociálne pracovníčky, robia si svoju prácu. Hnevám sa na mojich rodičov, ktorí ma najprv cielene a vedome dostali do problémov a terat chcú z toho ťažiť proti mne.. Som len velmi nestastna z tejto situácie pretože toto si nezasluzi nikto. Moja veľká chyba je ze sa nimi dam lahko vyprovokovať. A na to je riešenie naozaj len odísť prec

xxxkatka
12. aug 2019

@sibyll ako ta dostali do problemov? Co sa stalo, ze to vyvrcholilo tym, ze isli na socialku? Pises velmi nekonkretne, vseobecne a preto ti tu nebudeme vediet poradit. Ak vsak chces fundovanu radu, da ti ju tvoj psychiater (nie mediator ten ti je na dve veci). Len tvoj osetrujuci lekar vie ako si na tom a ci moze byt tvoja diagnoza problemom.

lenkav1981
12. aug 2019

@sibyll furt chodis iba okolo horucej kase, stale nadavas a hnevas sa na rodicov, ale este stale si nenapisala dovod preco to urobili🤷‍♂️🤷‍♂️

Tu začni písať odpoveď...

Odošli