Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Rodičia ma udali na sociálku, že som nebezpečná pre svoju dcéru.

Úrady
sibyll
11. aug 2019
Ahojte, viem trosku neštandardna situácia ale hádam niektoré so skúsenosťami poradíte. Udali ma na sociálku ako nebezpečného a chorého človeka, ktorý je nebezpečny pre svoju dcéru. Svoju dcéru milujem, chránim a som ochotná ísť kvôli nej aj cez mŕtvoly ako iste každá z vás. Problém je ten, že ma udali moji vlastní rodičia. Poznáte nejaký spôsob ako sa voči tomu ubrániť so cťou? Existuje vôbec nejaký spôsob? Ďakujem za odpovese. Už som zúfalá a velmi sa bojim
marianinka
31. aug 2019
Ja mozem za seba povedat , ze aj moja matka (ktoru uz tam nikdy nenazvem) udala moju sestru na socialke ,len preto,ze nerobila a nezila tak ako si matka priala a pani zo socialky docupita k nam a osobne sestre povedala ,kto ju udal... moj otec myslel ze ju zabije... tomu sa povie matka roka ,ktora chcela ovladat kazdeho ,koho sa dalo... a s odstupom casu ide aj proti mne, ale niikdy sa jej nepodari dosiahnut svoje , u mna takyto clovek skoncil .preto by som ani pani nesudila a neodsudzovala , niekedy tii dotycni rodicia chcu len manipulovat a rozhodovat za deti a navymyslaju si aj nemozne.
galioska
31. aug 2019
@sibyll na tvojom mieste robím mŕtveho chrobaka
nelina1
31. aug 2019
1. Trestné oznámenie kvôli krivému obvineniu podaj máš na to nárok tak ako každý
2. Zhotovovanie zvukových záznamov bez tvojho súhlasu je protiprávne - trestný čin porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy!!!!!
Do tohto sa treba obuť, oslov právnikov, sú aj bezplatný.
1gabriela13
31. aug 2019
@sibyll pri všetkej úcte, možno ti je zle z toho, že sme ti nastavili zrkadlo.
acrobaleno
31. aug 2019
Matka ju mohla 100x udat na socke, ak tam nebol dovod dieta by jej nevzali. Takze to nebude iba depresia a neverim autorke, ze vsetci su zli a proti nej, avsak nebudem tu robit gaucingovu psychoanalyzu. Daj sa dokopy, chod na liecenie ako ti radili a dieta ti vratia.
nikaeli
1. sep 2019
prepac @sibyll - tebe je z nas zle?? tak naco tu potom pises, ked nechces citat slova, ktore ti nepasuju? mnohe sa ti tu snazime pomoct a ty namiesto "dakujem" nadavas aj na nas..
liv1
1. sep 2019
@nikaeli predpokladam ze nenadava na tych, co sa snazia podporit/pomoct ale na tych, co ju este viac deptaju. Socialne siete su jedna cista sr.cka. Tie zeny co su schopne napisat cloveku co je v koncoch, su cisty hnoj. Aj keby mali zrovna pravdu...
acrobaleno
1. sep 2019
@liv1 Zavisi to od pribehu, niekedy nie je dobre ani pritakavat. Ak si pozorne precitas, co tu (ne)napisala, tak ju skor utvrdzujete v jej presvedceni a to tiez nie je dobre a hlavne to nie je dobre pri psychickych chorobach. Ani anorekticke neprikyvnes na jej skresleny pohlad o jej tele.
lulululululululu
1. sep 2019
@mrkvicka060 neviem ako by si sa ty správala keby ti rodičia zoberú dieťa..... A bola by si v kľude? Trosku premýšľaj co napíšeš
lulululululululu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liv1
1. sep 2019
@acrobaleno anorekticke neprikyvnes ze nema jest, pretoze vies, ze moze zomriet. Tak isto hadam nebudes deptat cloveka v koncoch, ktory sam napisal ze ma depresiu a co ak niekde v kute, v hlbke duse mu tieto komentare este pohorsia nebodaj nieco horsie. Podpora! Nie pritakavanie, toto ti ludia potrebuju. Nie je obvinena, aby ju tu mal niekto sudit ci a co je pravda. My sa nedozvieme. Ale sme zeny, matky, nasou psou povinnostou je tu druhu podporit a nie zdeptat, ako je tu na MK zvykom!
abbey1
1. sep 2019
Každý takýto prípad je zapeklitejsi, než sa zdá. Bohužiaľ, je tiež pravda, že matke sa dá odobrať dieťa oveľa ľahšie, než by sa zdalo. Rovnako ľahko z nej urobiť psychickú trosku. To vám potvrdí každý skúsený psychológ, ktorý s takýmito rodičmi pracuje a prípadne píše posudky.
Zažila som to u kamarátky. Manžel manipulátor z nej urobil úplnú trosku, pripravil ju o deti. Pozviechala sa, bojuje o deti, ale je to neskutočne ťažký boj.
Často stačia peniaze, nenávisť, kontakty, alebo manipulátorske sklony a tragédia je na svete. Jeden rodič zostane na ulici, bez deti, bez štipky sebavedomia a s obrovskou beznádejou.
Nedovolím si hodnotiť, ako je to v tomto prípade, aké takéto veci sa dejú. A je úplne jedno, či sú ťažko uveriteľné.
alexandraalexandrova
1. sep 2019
@sibyll presla som celu diskusiu...je mi to velmi luto...toto by nemala prezivat ziadna matka, je to absolutna bezmocnost...velmi drzim palce aby si sa dokazala postavit na nohy a ziskala dceru spat...
sibyll
autor
1. sep 2019
@abbey1 ďakujem ti veľmi pekne, konečne to niekto pochopil ❤️
nelina1
1. sep 2019
@sibyll Ty si uvedomuješ kam sa tento príbeh, po tom, čo tvoja matka má tú nahrávku preklopil?
sibyll
autor
2. sep 2019
@nelina1 kam sa preklopil? Ona tu nahravku nema
chvostik1
2. sep 2019
@sibyll Nehnevaj sa...ja som uz ani nechcela reagovat, ale uz mi znies ako schizofrenicka. Prvykrat som tento pocit nadobudla ked si napisala, ze tvoja dcerka ma otca a o niekolko prispevkov si napisala, ze ziadny nie je (aj ked sa udajne sam na karetele tvaril, ze on dieta nema)... Snad je uvedeny v RL ked sa s nou obcas vydal.... O tom kolko a akych informacii sa tu postupne vynara sa nevyjadrujem (opijase, vyhrazky skokom z okna a ktovie co este). Rozumiem, ze nechces prezradit o koreni problemu viac.... Je to prirodzena vlastnost....

A teraz s tou nahravkou. O par prispevkov dozadu ta nahravali a teraz napises, ze ziadnu nahravku nema.... Tak ako to do frasa teraz je?

Vedela si v akom si prusery, vsetky sme ti tu radili ako sa mas spravat aby si si nezavarila este viac ale nie. Vystrajas ako zmyslov zbavena, nadavas, robis sceny, utocis si na mamu lebo sa vrhas po diktafone.... Dufam len, ze tvoja mala toho nebola svedkom...

Svojim spravanim im len nahravas. Si dostatocne inteligentna na to aby si vedela, ze teraz je vsetko velmi vratke a vsetko co im predostries vyuziju proti tebe... Tak si prosim do buducna 2x rozmysli ake bude mat tvoje dalsie spravanie dosledky ak sa nezacnes ovladat. Verim, ze to dokazes. Ked nie kvoli sebe, tak kvoli tej malej. A ked to nedokazes ani kvoli nej, asi by ti vazne prospeli terapie aby ta naucili s tvojimi emociami pracovat.

Verim, ze si nestastna lebo nemas svoje dieta. Chapem ta, ale pokial chces aby ti dcerku vratili, tak sa konecne zacni ovladat lebo takto si dcerkin navrat k tebe len oddialujes. Naozaj sa prihlas na terapie aby videli, ze sa snazis so sebou nieco robit a zajdi na kuratelu, ze sa chces s dcerkou stretavat za pritomnosti psychologicky alebo socialnej pracovnicky nakolko tvoji rodicia vyvolavaju konfliktne situacie.

A vymen pravnika, pretoze ten musi byt strasne nahovno ked nevie radit a pomahat.
rebellefleur
2. sep 2019
Od 3hod ráno rozmýšľam, či sem prispieť alebo nie, ale nedá mi to.. Vôbec nepochybujem o tom, že niektorí rodicia vedia svojim vlastným deťom spraviť zo života peklo a poznačit ich svojim konaním prakticky do konca života. Smutné, ale bohužiaľ sú aj také prípady. Nejdem rozoberať z tohto príbehu veci, na základe kt majú niektoré baby pocit, resp sú presvedčené, že nie si v poriadku, to je na každého zvážení...
Poviem len jedno.. Nikdy nikdy nie je hanbou padnúť, nech je to akokoľvek hlboko a nech situácia vyzerá nevyriešitelne, hanbou je nesnazit sa postaviť späť na nohy a bojovať.
@sibyll - za mňa osobne, v prvom rade musíš poriesit hlavne seba.. Nerieš to, kto ti ako veľmi a akým spôsobom ublížil, nie je to podstatne. Podstatne je to, aby si v prvom rade dala samu seba psychicky do poriadku, nech už je to liečba akákoľvek a ver mi ze viem o com hovorím. Pred 12 rokmi som bola na tom asi tak, že som bola schopná antidepresiva zapíjat vodkou.. Myslím, že to viac komentár ani nepotrebuje.. Tvoj príbeh je rozkuzkovany, chaoticky napísaný, ľudia sa v ňom strácajú a myslím ze to je presne obraz tvojho doniceneho vnútra. Poplac si, zanadavaj si, čokoľvek, ale skus sa prosím ta nejako nakopnúť, kvôli sebe, kvôli dcérke aby si sa dala psychicky do poriadku a uvidíš, že keď budeš v poriadku ty, veci sa začnú hýbať správnym smerom..
Držím Ti moc palce, aby si v sebe nasla toľko sily a my si tu mohli prečítať, že dcérku máš pri sebe a ste šťastné..
nelina1
2. sep 2019
@sibyll Tá nahrávka mala byť dôkaz, že ty si agresor, šialená, zlá, mimo.. Púšťali by to každému, kto ťa pozná, aj nepozná. Samozrejme len tie top úseky, kde si nadávala ako besná a kde si pôsobila najhoršie. Toto by bol dôkaz, že rodičia sú obete a ty si vinník. Žiaľ, každý by tomu uveril.
Ty si vnútorne zranená a kopeš okolo ako ranený kôň. Oni s tým rátajú a budú to využívať proti tebe, sypať ti soľ do rán. Je to jednoduchý a účinný mechanizmus. Dávaš im pocit, že ťa majú v hrsti, tvoje reakcie poznajú dopredu, vedia čo na teba platí, poznajú tvoje slabiny. Ale okrem toho sú tvoje reakcie niečo čo ich výdatne vyživuje. Toto je kľúč v tomto príbehu a na tomto sa to celé môže zlomiť a ty to môžeš vyhrať. Čím menej sa zapojíš, tým budeš silnejšia a oni slabší, pretože na to aby ťa zničili potrebujú tvoju spoluprácu. Ty nemusíš reagovať na nič. Ak si si nie istá, či máš reagovať môžeš si dať načas. Čím menej budeš reagovať tým menej ,,vnútornej potravy,, dostanú tvoji rodičia, o to slabší budú, budú strácať páky na teba.
Toto všetko ale nič nemení na charaktere týchto ľudí. Oni ťa budú chcieť zdiskreditovať. Vymyslia, že si im niečo ukradla, zbila ich. Musíš tam chodiť s niekým, ako som už písala, aby ti dosvedčil, že sa chováš normálne a chovať sa normálne.

Najhoršia vec, čo sa im môže stať je IGNOR. Keď ich budeš ignorovať, budú strácať pôdu pod nohami.
Musíš spracovať to čo ti počas života spôsobili, určite absolvuj terapiu.
Ak ti to ešte nenapadlo, tvoju dcéru budú chcieť obrátiť proti tebe.
Nie je aspoň trochu reálne, aby dostal dcéru do opatery biologický otec. Nedalo by sa s ním rozumne porozprávať, presvedčiť ho? Toto nie je dobré prostredie na výchovu tvojej dcéry.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli