Rozvod a vycestovanie zo Slovenska

dendiska
18. nov 2008

Ahojte, nenasla som este tuto temu, tak sa chcem popytat, poradit. Som v rozvodovom konani, na prve pojednavanie manzel neprisiel, vyhovoril sa ze ma PN, dalsie mame v january. Syn ma 13 mesiacov, odisla som od neho ked maly mal 3 mesiace, bol to hlboky omyl,hraval automaty, klamal, kradol, bol agresivny, dokonca som musela raz volat aj policiu, nasilne som ho musela z bytu vyhodit s mojim otcom, vyhodili ho z prace, nerobil, a teraz po pol roku nicnerobenia si nasiel pracu v prahe, vdaka bohu nech zmizne, este som stale nevidela od neho vyzivne za tento rok, neda sa s nim ani dohodnut, robi mi naprieky, ked ste vidiet maleho tak ani nedodrzi termin atd. cakam na rozvod ako na spasenie, a tu je to co nikto ani netusi, uz dlhsi cas mam priatela zo Svajciarska, a urcite by som tam chcela buduci rok odist, teraz sa tu dohadujem s ex kolko mi ma platit vyzivne, ako casto chce vidiet syna, ale pre mna taky clovek ako on, radsej keby ani nebol, keby prestal mat zaujem, lebo vsetko to len hra na mna, on pride raz za dva tyzdne za malym, vidi ho hodinu, a to je vsetko, ale vyvolava mi, ked idem niekam, pyta sa kam a s kym, neviem si predstavit ze mu poviem ze odchadzam, co bude robit?? velmi ma to stresuje, potrebujem sa oslobodit od neho, a neviem ako, mozem len tak sa zbalit zobrat maleho a nikdy ho uz nevidiet??? a co dieta?? a co poviem tomu malemu, ze jeho otec siahol na matku??ponizoval...teraz mam novu vyzvu, ale on mi tam nepasuje, bude mi robit stale len problemy, niektore su radi nech oteckovia maju zaujem, a ja pravy opak, ja chcem zit vlastny zivot a on tam nema co robit.

lapajka
29. máj 2014

hm tak vazene damy, a najma Dendiska...ak chce ex robit problemy, bude. Za vycestovanie do cudziny s dietatom bojujem uz niekolko rokov, mame vypracovanych niekolko sudom pozadovanych psychologickych posudkov, vsetky hovoria za vycestovanie a hadaj co...nic. odvolaniami, opakovanym navrhovanim novych dokazov, udaniami a pod. sa cela zalezitost natahuje a koniec je v nedohladne. Teda ak sa na toto date, prajem Vam vsetkym len vela stastia, a pevne nervy.

hanci1205
7. jún 2014

Mozem sa spytat ako site niektora dopadli? Ja sa sudim o suhlas teraz. Célé zle ...

lapajka
9. jún 2014

no daj hanci1205, co je to cele zle? vravela som, pevne nervy, pretoze inak sa to prezit neda...Drzim palce

aaaaandrea
18. jún 2014

Ahojte ,ked ste podali navrh na sud o vycestovani dietata , kolko trvalo kym sud urcil pojednavanie? Dakujem

lapajka
24. jún 2014

@aaaaandrea pojednavanie bolo asi po pol roku,ale samozrejme potom sa to skomplikovalo...ale to tu nebudem rozpisovat ako aby som nedavala navody niektorym iniciativnym oteckom - komplikatorom. hlavne k tomu navrhu doloz vsetko co sa da, ale ja som zjavne zivy priklad toho ze mozes mat vsetko krasne zabezpecene a skvely zivot pre seba i ieta na dosah, a po 3 rokoch sa nadalej sudis a zivot ti uteka...

hanci1205
24. jún 2014

Ahoj chcela by som sa spytat ci pri neobmedzenom styku s dietom po rozvode mozem ist bez pisomneho suhlasu na dovolenku. Vie mi niekto poradit?

hanci1205
24. jún 2014

@lapajka 100% pravda

vabejka
19. aug 2014

dobrý deň, chcela by som sa spýtať jednoznačnu odpoveď. ak chce rozvedená matka vycestovať do zahraničia s dieťaťom,ktoré je jej zverené do starostlivosti, avšak otec má neobmedzený styk s dieťaťom, čas a miesto nie je určené, bráva si ho presne 2 tyzdne do mesiaca, okrem toho dovolenky atď- čiže má záujem 100%tný, s dieťaťom je rád .
Može mtka odísť žiť do zahraničia aj keĎ je takáto situácia a otec s tým nič nespraví,alebo potrebuje súhlas otca a súd..? ?? Ďakujem

hanci1205
3. sep 2014

Ahoj musim ta sklamat ale 100% ho potrebujes. Riesim tuto situaciu uz vyse roka :(

johnny825
8. feb 2015

Ahojte.
S bývalou sme už pol roka rozvedení. P tom ako som zistil, že ma podvádza, okamžite požiadala o rozvod. Máme spolu 4 ročnú dcérku. Súd mi nijak neobmedzil ani nezakázal styk s dcérou takže ju vídam vždy keď mám voľno v práci.
Pred mesiacom som spoznal istú ženu, ktorá žije zo svojím synom v zahraničí. Na jej pozvanie sme mali spolu s dcérkou vycestovať a urobiť si prázdniny. Bývalej som povedal všetko. Kam presne, za kým, kde budeme bývať, adresa, tel. atd... no súhlas na vycestovanie som nedostal a vraj nikdy nedostanem. Vraj sa jej to nepáči aby dcéra cestovala, môže ochorieť, niečo sa stať a podobne...
Takže nakoniec sa výlet s dcérou nekonal.
Viete mi niekto poradiť, či existuje možnosť požiadať o rozhodnutie súd?

Ďakujem

draik
8. feb 2015

@johnny825
V rámci času, ktorý po dohode s ex trávite s dcérou, môžte vycestovať aj bez súhlasu ex. Najmä, ak nejde o dlhodobé vycestovanie. Inak je možn=e podať návrh na súd.

johnny825
8. feb 2015

@draik Ďakujem

oliviadean
7. okt 2015

To je moje svedectvo o dobrej práci človek, ktorý mi pomohol... Moje meno je. a som v USA. Môj život je späť! Po 8 rokoch manželstva, môj manžel ma opustil a nechal ma sa naše tri deti. Mám pocit, že môj život bol chýli ku koncu, a rozpadá. Vďaka kúzlo koliesko nazýva papa Justus, ktorý som sa stretol s on-line. Jeden deň verný, ako som bol prehliadania cez internet, som hľadal dobré kúzlo koliesko, ktoré môžete vyriešiť moje problémy. Prišiel som v celej sérii svedectvo o tejto konkrétnej kúzlo koliesko. Niektorí ľudia vypovedal, že mu priniesol ich Ex milovník späť, niektorí vypovedal, že mu obnoví maternice, niektoré svedčil, že on môže zoslať kúzlo na zastavenie rozvod a tak ďalej. Tam bol jeden konkrétny svedectvo, som videl, to bolo asi žena s názvom milosti, ona svedčil o tom, ako papa Justus priviezol jej Ex milovník menej ako 72 hodín a na konci jej svedectvo ona pusti papa Justus e-mailovú adresu. Po prečítaní všetkých týchto, som sa rozhodol skúsiť papa.

Kontaktovať ho prostredníctvom e-mailu a vysvetliť môj problém s ním. Len 3 dni, môj manžel sa vrátil ku mne. Sme vyriešiť naše problémy, a my sme ešte šťastnejší než predtým. Justus je naozaj talentovaný a nadaný muž a budete sa zastaviť publikovanie ho, pretože on je skvelý človek... Ak máte problém a hľadáte skutočné a pravé kúzlo koliesko vyriešiť tento problém pre vás. Vyskúšajte skvelé papa Justus dnes, by mohol byť odpoveď na váš problém. Tu je jeho kontakt: drabeljustus@gmail.com
Ďakujeme, že ste skvelý Justus. Kontaktovať ho na nasledovné:

(1) Ak chcete, aby vaša ex späť.
(2) Ak máte vždy zlé sny.
(3) Chcete byť podporovaná vo vašej kancelárii.
(4) Chcete ien spustiť po vás.
(5) Ak chcete dieťa.
(6) [Budete chcieť byť bohatý.
(7) Chcete zviazať váš manžel/manželka bude tvoje navždy.
(8) Ak potrebujete finančnú pomoc.
(9) Bylinné starostlivosť
10) pomoc prinášať ľuďom z väzenia
(11) Manželstvo kúzla
(12) Zázrak kúzla
(13) Krása kúzla
(14) PROROCTVO KÚZLO
(15) Príťažlivosť kúzla
(16) Evil oko kúzla
(17) Bozkávanie kúzlo
(18) Odstrániť choroby kúzla
(19) VOLEBNÉ VÍŤAZSTVO KÚZLA
(20) ÚSPECH V SKÚŠKY KÚZLA
(21) kúzlo dostať kto ťa milujem.
(22) Obchodné kúzlo.
(23) nájsť vaše dlhé stratil rodiny.
Kontaktovať ho dnes na:
drabeljustus@gmail.com,
+2347033354868.
Môžete tiež kontaktujte ho ON čo-app na rovnaké telefónne číslo.

emmiliana
29. okt 2015

ahojte všetci 🙂 chcela by som sa popitať, mam rocneho syna s otcom dietata nežijem teraz mam noveho priatela ale je v gb a mam v plane ist aja s mojim synom do GB len neviem ci potrebujem suhlas od otca mojho syna nato ze ci mozem s malym vycestovat ,,,,, maly sme aj sud ohladom syna preto lebo mi maleho chcel vziat ale sud mojho syna zveril mne, dufam ze mi niekto porady ako co mam robit dakujem 🙂

emmiliana
29. okt 2015

ahojte všetci 🙂 chcela by som sa popitať, mam rocneho syna s otcom dietata nežijem teraz mam noveho priatela ale je v gb a mam v plane ist aja s mojim synom do GB len neviem ci potrebujem suhlas od otca mojho syna nato ze ci mozem s malym vycestovat ,,,,, maly sme aj sud ohladom syna preto lebo mi maleho chcel vziat ale sud mojho syna zveril mne, dufam ze mi niekto porady ako co mam robit dakujem 🙂

draik
29. okt 2015

@emmiliana
Buď súhlas otca alebo rozhodnutie súdu, ktorý povolí zmenu obvyklého pobytu maloletého, ak otec nesúhlasí.

emmiliana
30. okt 2015

no takze to budem mat tazke ako to vidim, lebo on istotne mi suhlas neda aby som mohla so synom vycestovat do zahranicia

juliasurinova
2. apr 2016

@pensadorcallisto tak v tomto nemáte pravdu, že o vydanie pasu môžete požiadať len vy, aj keď vám bolo dieťa zverené.....dieťa môže mať dva pasy, takže aj otec môže.....čo sa týka vycestovania do zahraničia, tak tam potrebujete súhlas otca dieťaťa.

kari55
8. júl 2016

Ak ex robí naprieky okrem plno iných vecí a nechce mi povedať kam ide s deťmi na dovolenku , zahlásil iba termín od do. Ani neviem kde budú. On fakt nie je povinný mi povedať kde ide? Veď to nie je normálne tieto novodobé zákony!!! Ak sa niečo stane ani neviem kde ich hľadať. Zákony sú v prospech otcov najnovšie, no oni sa na tom bavia a ubližujú matkám zákonne!

helena8690
26. dec 2016

@kgkaciatko
Ahoj ,ak söm si precitala tvoj prispevok ako keby söm to ja pisala je to az neuveritelne ze mozeme mat spolocne osudy. Som presne v rovnakej situacii. Zijem v Rakusku uz 4 roky a mam druhu dcerku s rakusanom. Mam prvy dcerku so Slovakom ktora ma 7 rokov a jej bilogicky otec Slovak prestal na nu platit vyzivne uz 5 mesiacov a nechce platit vraj som s dcerku v zahranici a to je daleko na cestovanie pre nho a on ma sudne urcene navstevy na Slovensku a ja sa tam s dcerou nezdrzujem a preto nebude platit a vyhraza sa mi ze ja söm odisla s malou bez suhlasu jeho do zahranicia a ze nezdrzujem si moje povinnosti ktore mi vyplyvaju zo sudne ho rozsudku. Neviem co mam robit ci ho udat??ze neplati?? Lebo chcela som aby si ok terajsi Partner si malu adoptoval ale to by sme sa neoplatili v rakusku stoji pravnik od 190 € do 250€ a vsetky sudne poplatky musim platit ja. Jedna znama mala taky sud v rakusku kde sa ti natahovalo a za 2 sude vsetko dokopy zaplatila cez 10 000 € .ako s ste vy dopadli????dakujem za odpoved