Som slobodná mamička do 25 rokov. Na čo mám nárok?

azyra
28. okt 2013

Ahojte Mamicky , mam 21 rokov a byvam sama s 11 mesacnou dcerkou 🙂v Bratislave kde je vsetko super lacne ☹ ....... nezijem s rodicmi...ale zijem sama, nastastie vo vlastnom byte kde platim najom 180 eur plus tv internet atak dalej .. lenze od statu dostavam 220 eur .. a neviem ci mam carovat podla nich alebo co ? lebo zamestant sa asi tazko zamestnam popri dietati a nema mi ju ani kto postrazit .. bola som sa pytat na miestnom urade a povedali ze do 25 rokov nemam narok na nic!!! pretoze sa ma o mna postarat rodic ...??? ze maximalne mi daju volakych 30 eur ci kolko raz do roka na vianoce aj to musim vypisat stotisic ziadosti a este nam zrataju vsetky platy vsetkych clenov rodiny ci vobec na to mam narok ?? 😀 😀 😀 😀 😀 oni si tu robia srandu v tomto state vsak .... teraz neviem ci mam plakat alebo sa smiat .....a pani mi odporucila ze nakolko nemam uznane otcovstvo.. (otec tam nie je preto lebo som nesla na potrat ako on si prial ) mam sudnou cestou ziadat od rodicov vyzivne 😀 co je moja matka ktoru zamstnava tento uzastny stat :Dtakze zaraba hotovy majetok a mam aj dalsieho surodenca a zivy predsa tiez seba atd paneboze toto nemysliaaa vazne slovensko to co je za stat ... prosim o rady ci mam na nieco narok ...

mischena333
29. okt 2013

@azyra Segra mala tento rok 22.Vie, ze stat sa o nu nepostara.Takze sa moze spolahnut tak akurat na seba a na rodinu.Chysta sa s malym odist. . .A zit ako slob.matka.Mam taku kamaratku, s dvomi detmi, sama, ma sa co obracat, tomu ver.
Ale pochopila som, clovek, ked sa v takej situacii nachadza, tak hladi doprava doleva, na co ma narok.Ja sama za seba, ked by to bolo nevyhnutne a vedela by som, ze mozem to alebo ono, asi bych sa o to tiez zaujimala.Ked niekto dokaze odrbavat rakusakov, zit inde a rok od nich nepravom dostavat pridavky na decka, tak preco nevyzebrat almuznu od slovakov.Mimoch.uz na nich dosli, musia vsetko vratit. . .Holt moj nazor.Aj ked stale som za, je lepsie robit.Ja by som sa nezamestnana osobne citila dost podradne a menejcenne to hovorim iba za seba.Nemam deti, tak preto.Nebudem tu rozpitvavat, ze co by som robila, keby som mala.No asi fakt robila.

mischena333
29. okt 2013

@azyra A este, opravte ma baby, ked sa blamujem.Co viem, ze rodic ma povinnost sa starat o dieta do 26rokov myslim a ajto musi studovat, cize nie je schopny norm.pracovat na plny uvazok.Ja som odisla od nasich v 17, do maturity mi mama financne pomahala, ale aj tak som mala brigadu k tomu.No a po maturite?Supenzi pracovat, insie mi nezostavalo.Ale jasne, je to uplne o niecom inom, byt sama s dietatom.Osobne, teda nechcela by som to zazit.Predaj to, chod do lacnejsieho.Do Blavy si zajedete kedy chces.

mischena333
29. okt 2013

Tak som si to vygooglila, vyzivovacia povinnost rodica nazanika dovrsenim 26.roku zivota dietata, ale moze dalej trvat.Ale, "dieta" bud studuje na VS, alebo ma nejaky hendikep, kt.mu nedovoluje pracovat, alebo uzavrie manzelstvo, kde ten druhy este tiez studuje a nema prijem, v opacnom pripade pripadne vyzivovacia povinnost na neho, teda manzel/ka.
Pisu tu, narok nemaju nezamestnane deti, ktore ale mozu pracovat.O slobodnych matkach som sa nedozvedela zatim nic.Takze dieta do jasli a jedine pracovat.

mima4
29. okt 2013

@mischena333
Inak, ten vek 26 rokov, ked tak uvazujem, dali asi preto, ze len si vezmi kolko je vyoskoskolakov, a keby boli posudzovani ako samostnatne osoby/domacnosti (aj ked ziju s rodicmi), tak asi 90 % z nich ma narok na socialnu davku...a to by bolo fakt neudrzatelne. Ja som sice brigadovala, neviem ako by sa to bralo, ale klasika, student dostava peniaze od rodicov, mesacne si na brigade priviroby 100 eur, niekedy ani to nie, zavisi od studia, povinnosti... a keby sa zrusila ta 26 rocna hranica, tak to by som aj ja, vlastne takmer kazdy student mal socialne davky.

mima4
29. okt 2013

@azyra myslim, ze ti tu dost baby popisali, hlavne to, ze nemas narok na nic, aj ti odporucili prenajat/predat byt, pracovat. Ale kedze si v urcitej miere obmedzena - ze nemozes kvoli "inteligencii" dietata pracovat, tak musis uz len cakat kym oslavy 3 roky alebo najst si zazobaneho amanta 😀

Poviem ti tak, keby si mala vazne financne problemy, nerisiela by si ze musis za kazdu cenu byt 3 roky doma (co neby vacsina zien v EU statoch)... takto este mas zdroje 😉

mischena333
29. okt 2013

@mima4 Tak, uz teraz to je nanic, slovensko zadlzene, co by bolo potom.Sak sa ani nemozem divit, ze tu min.mzda vobec nestupa.Z coho?Ked tolko penazi ide luftom.Najednu stranu parada pre vecnych studentov, ze.Ale tak snad ich tolko neni, co by chudakov rodicov suplo k sudu s navrhom na vyzivne.Len tu je to podla mna casto zbytocne studovat, aj tak tristvrte znich nema robotu.
Aj ja som chcela studovat a teraz?Mam raz tolko co kamoska s dvoma titulmi.A ta vyska tiez stoji.Ale teda nepracujen doma no.

mima4
29. okt 2013

@mischena333 čo sa tyka studia, napisala som hore na to svoj nazor 😉 takze mozes si to tam precitat. My sme vsak dost zdegenerovany komunizmom, ktori sposobil nielen ekonomicku ale aj mentalnu zaostalost naroda. No cim viac davok od statu, tym mensia aktivita obyvatelstva.
Si vezmi volakedy, ked rolnik/remeselnik sa musel postarat o seba a svojich 7 deti... vsetci makali, aj deti - ziadne vysedavanie nad tabletami... Taktiez nedostavali ziadne pridavky na deti, ziadne davky, PN ci OCR nebolo nepoznane... Tym ze dnes mame tolko davok a take socialne vymozenosti, velmi sme zleniveli..lebo vieme, ze aj ked nebudeme robit, prezijeme,..je to sice zivorenie..., ale zivori aj ten kto robo, lebo plati zo svojej mzdy na nepracujucich, na ich davky...

mischena333
29. okt 2013

@mima4 Viem, citala som to.Mas v tomto pravdu, ked mi kamos povedal, ze radsej bude na podpore nez za 340e robit?Nech si to povi pulka naroda, vyrovname sa centralnej Afrike ekonomicky.Ked nie aj horsie. . . 😲

linda81
29. okt 2013

@azyra tak chod do Rakuska, predsa, ked chces lepsie zit....ale nemysli si , ze tam dojdes , a zacnu chodit peniaze len tak ....ja zijem v DE; ano, zije sa tu lepsie, ale kto nepracuje, nic nema... tu je materska rok. takze keby si zila tu, tak je najvyssi cas sa po praci obzerat , ked mas 11 mesacne dietatko....v rakusku pokial viem ,je to tiez tak, 3 roky materska je luxus....kedze svoje dieta tak milujes nadovsetko, tak musis zit z 300 EUR ( inak podla mna pre dieta je obohacujuce , chodit do kolektivu, nie len doma sediet )...na SR je to specialita , vyhovarat sa na deti , aby zena nemusela ist pracovat....

linda81
29. okt 2013

tu co tu nepracuju , dostavaju 400 E, takze take typy, co pracovat nechcu, si ani tu moc nepolepsia...

linda81
29. okt 2013

@azyra ked kazdy bude mat take prava, tak to moze SR rovno zabalit 😀....otras, ako ludia spohodlneli...

mischena333
29. okt 2013

@linda81 Bych povedala, ze so 400e si aj polepsia, su doma, h. . .robia.Ja som na slovensku robila zdravotnu sestru za 328e.Obcas za 370e, ked som nevedela, co je volno.Dve dvanastky, nocna, den po nocnej volna a zas dokola.Co by sa mi oplatilo viac,asi byt doma v pohodli, nohy vylozene a stat naval prachy.Tych 400e tu hromada ludi ani na vyplatnej paske bohuzial nema.
A prispevok v hmotnej nudzi je 60e plus 2,5e na zdrav.starostlivost.Takze ziadna slava.Preto, kdo moze, nech robi.Robota sa vzdy najde. 😀 Je tak?

sissy27
29. okt 2013

@azyra ako sorry, ale to, že máš 11 mesačné dieťa a nejdeš pracovať kvôli jeho inteligenčnému vývoju, to je výhovorka za korunu... platená 3ročná materská je len na SK a CZ, možno ešte sem tam nejaká krajinka, ale nikde vo svete toto neexistuje... chceš povedať, že tie deti tam vo svete sú menej inteligentné? že vlastne len slováci sú inteligencia sveta??? btw. ja som išla do práce, keď mala moja dcéra 5 mesiacov, tiež preto, že ju milujem a chcela som jej zabezpečiť normálny život a teraz asi odpadneš, inteligenčne je na tom trošku lepšie než väčšina jej vrstovníkov... ale zas ktovie, keby som s ňou tri roky doma živorila, tak dnes ako 10 ročná mohla mať v rukách nobelovu cenu 😎
stále sa pýtaš, na čo TY máš právo, ale že TVOJA DCÉRA má tiež svoje práva, ktoré jej ty upieraš, to nevidíš, to odmietaš, lebo TY máš svoju hlavu...

mischena333
29. okt 2013

@linda81 Pockaj, to si pisala o Nemecku tych 400e?Kamos je vo Viedni, berie socialku 700e.A vala si gule.K. . .to je zivot.

miruska320
29. okt 2013

@azyra ano a to su tu zeny,rozvedene ktore maju 2-3 deti a tiez su este na rodicovskom-plus otec si neplni pravidelne vyzivovaciu povinnost,alebo nie v plnej vyske.Je zla doba a clovek musi spekulovat ako vyzit.Tak posli otca tvojej malej raz do tyzdna na nakup,aby mal predstavu kokko penazi treba len na potraviny,drogeriu.Ja som to s mojim tiez tak poriesila,ked obcas mal naznaky ,ze vela miniem 😉

mischena333
29. okt 2013

@linda81 Ale aj tak, ten cosom pisala, ze za 340e robit nebude, ma podporu 320e tak.Na Slovensku.

mischena333
29. okt 2013

Je strasne zla doba, vyzili byste z 340e, ztoho prenajom 230e?Je to vsetko o nizkom zarobku, tym padom stat houby ziska na daniach, takze ani soc.zabezpecenie nemoze byt na zapad.urovni.A dlho dlho nebude.

zeriempizzu
29. okt 2013

@mischena333 zla doba, bla, bla, bla... Toto stale pocuvam dookola.
Budem za zlu, ale co tak nerobit si deti ked zijem len zo statnych davok?

@azyra bez urazky ale si klasicky priklad toho co je so SK zle.

mischena333
29. okt 2013

@zeriempizzu A neni?Ziju tu vsetci v luxuse alebo aspon na urovni?Co tu budem zahliemat, tvrdit, ako sa tu vsetci maju, spokojni s platom atd..Pozri na statistiku, kolko ludi zije na hranici chudoby.

mischena333
29. okt 2013

@zeriempizzu A preto aj do tohto statu v zivote dieta neprivediem na svet.Uz ten vysmech narodu - vyska detskych pridavkov.Sak nevyhynieme, deti v tomto state furt budu pribudat, minimalne v urcitej komunite.

cawes
29. okt 2013

@azyra neviem prreco mi pises spravy ze ta urazam, mozes mi to napisat kludne tu, ja som ta nikde neurazila napisala som svoj nazor ktory maju aj ine mamicky. A jednoducho sa nemas co stazovat ak enmas peniaze tak chod do prace to ze ty chces sediet doma tri roky na riti aby si mala super inteligentne dieta je len a len tvoj problem. Nikde vo svete to tak neni ze by zena bola 3 roky doma. U nas vo svajci mame narok na 16 tyzdnov! A co take zeny v afrike?
sa zamysli trosku nad sebou co tu pises,

mischena333
29. okt 2013

@cawes Ahoj krajanko.Uz mi tu stupel tlak, ale zachvilu dojde fesny doktor na vizitu, pri najhorsom helfne 😀

zeriempizzu
29. okt 2013

@mischena333 zle doba je stale podla istej skupiny obyvatelstva. Deti rodit nemusis, uz i tak je zem preludnena. Ak ale to ci budes deti mat alebo nie podmienujes vyskou pridavkov, naozaj ani ten SR stat o nic neprichadza ak ostanes bezdetna.

Neviem kde v akej krajine snov zije kazdy v luxuse.

mischena333
29. okt 2013

@zeriempizzu Ja som napisala, ze do TOHTO STATU,neprivediem dieta na svet.To neznamena, ze NIKDY nebudem mat dieta.Pre niektorych ludi je luxus, ked maju teplu vodu, teplo, svetlo a splachovaci zachod vo svojich pribytkoch.Ver tomu, ze je vela ludi, co ani toto nema!Luxus je relativny pojem. 😉

mischena333
29. okt 2013

@zeriempizzu Ja osobne medzi socialne slabu vrstvu obyvatelstva nepatrim a dovolim si tvrdit, kludne mna tu ukamenujte, ze je zla doba.Alebo lepsie nie su optimalne podmienky pre standartny zivot pre vsetkych.

sisbe
29. okt 2013

@azyra Aaaaaaach jaj ani neviem, ci mam reagovat na tvoju otazku. Stat si robi s teba srandu, nie ty zo statu 🙂 ? Kvitujem, ze si si dietatko nechala, ale cakala si na neho 9 mesiacov, tak nechapem ake vzdusne zamky si si za ten cas stavala. Ak si nechcela uviest otca (tymto si dieta ochudobnila nie len o otca, ale aj o sudom urcene vyzivne od neho) , tak si asi vedela aj to, ze vyzivne sudom od neho vymahat nemozes a tiez si urcite davno vedela aka je vyska MD a RP. Pocitat vies. Na co mas/nemas narok ti na uradoch tiez povedali (samozrejme som za to, ze co komu patri, to mu patri).
Vobec si nemyslim, ze zijes ako chuderka bez penazi, to by si neplatila nadstandartny byt v BA a domahala by si sa vyzivneho od otca dietata. Tej bavlnky na zitie mas stale este dost 🙂

zeriempizzu
29. okt 2013

@mischena333 ano je vela ludi na svete co nema ani teplu vodu, ci cistu vodu vobec. A tebe sa zdaju Sk rodinne pridavky malo. Tak neviem o com tocis.

mischena333
29. okt 2013

@cawes Tlak mam jak chlap po 55.Fest nepochopim, jak tu moze nekdo neco argumentovat, aniz by si poradne precital, o co sa jedna.Inteligencia naroda. . . 😢

mischena333
29. okt 2013

@zeriempizzu Tych 21euro?Pisem o pridavkoch, nie materskej.Kupis decku boty zato a je po nich.

zeriempizzu
29. okt 2013

@mischena333 ano pisem o RP. Inde ani to nemaju. Materska ci rodicovsky na 3 roky je iny luxus. Ja by som to vsetko hned zrusila.
Ak chces svoje dieta satit ci nakrmit, zarob si!