Styk s maloletým. Môžem sa držeť rozhodnutia súdu?

karolina1
10. jan 2010

Ahojte,
dnes som tu prvý krát a chcem sa poradit.
S ex mame sudne upraveny styk s maloletym. Je tam ale problem, doteraz som to prechadzala ... je urcene, ze ho moze mat dva dni v tyzdni od 15,30 do 1900 a ma si ho odo mna prebrat v mieste trvaleho bydliska a takisto mi ho na tom istom mieste odovzdat do mojich ruk. Pracujem do 17,00 v lete do 18,00 a tak som nechala moznost, aby si ho sam vyzdvihol zo skolky a potom mi ho dopravil o 19,00 domov. To je len jeden z malych ustupkov, ktore som akceptovala v zaujme maleho. Lenze s nim nie je rozumna rec, stale sa vyhraza, vydiera a podobne. Tak chcem vediet, ci sa mozem drzat rozhodnutia sudu - a to, ze si moze maleho brat len z miesta trvaleho bydliska odo mna a nie priamo zo skolky. A ako to potom bude musiet byt upravene z hladiska casu? Je nutne nove podanie na sud o upravu styku? Dik ...

sayast
15. aug 2010

rano mam sraz s pravnikem, uz je to domluvene. kopiruju co jsme si psali na fb a pro pripad nouze si to ulozila:
Eduard

promin zitra si juli beru at se ti to libi jak chce. nechci se hadat ale na tohle narok mam. a nevymluvis mi to ani ty a ani nekdo komu sis stezovala. klidne na me zavolej policii ja to podstoupim. juli si zakazovat nenecham ani nahodou je moje stejne jako tvoje. promin
22:32Já

ja ti ji zakazovat nechci!!! chci jen aby to pro ni bylo to nejlepsi, takze jestli ji na noc chces, uvolnim vam byt a muzete byt spilu tady, ja pujdu k mame

tady nejde o nas,ale o ni
22:33Eduard

na to si ale musis zvyknout ze si ji budu brat k sobe. proste si ji vezmu a branit mi v tom muzes jak chces
22:34Já

az budes mit lepsi bytove podminky,tak budiz

jako nebud sobecky a mysli na ni
22:36Eduard

na schvali mi delat nebudes. vezmu si ji k sobe. a jestli mi je chces zakazat tak teda pujdu na socialku
22:36Já

vzdyt ti ji na noc klidne sverim,ale chci aby byla tam kde to zna, doma, uvolnim byt. co vic chces. jestli ti jde o ni, budes souhlasit
22:37Eduard

tady to uz zna a byla tady spokojena s tebou v raji breci porad rikaji mi to lidi me nebrecela ani jednou
22:38Já

tak promin ze ji nenecham litat s lizatkem v puse!!!

ty ses o ni rok a neco nestaral vubec a ted mi budes neco vycitat?
22:39Eduard

jestli mi ji zitra nedas tak to rozjedem ze mi ji nechces davat

juli je i moje tak mi ji prosim nezakazuj

a jelikoz ani jeste nejsme rozvedeny tak si malou muzu vzit na jak dlouho a kam chci. pak urci soud ze mam narok jednou za 14 dni na vikend
22:47Eduard

zitra mi ji priprav prosim. nechci si delat naschvaly.a nikdy jsem nechtel

opravdu promin
22:51Já

muzes ji mit kdykoliv, neomezene pres den. v noci tez, ale v jejim prostredi, na tom nevidim nic za naschval. naopak myslim ze se snazim vyjit hodne vstric
22:53Já

rozhodne nechci delat zadne neaschvaly, jen chci aby to melo co nejmensi dopad na julinku
22:56Eduard

Petr: To ze se chovas jako........ a nestras se o dite, ktere je tvoje a Edovo, ti moc nepomuze v urceni opatrovnictvi v rozvodovem rizeni. Eda ma stejne pravo na dite jako ty. Pokud zatim soud nerozhodl, tak mate na dite stejny narok a pri NEURCENI opatrovnictvi ma narok o ni zadat a TY namas narok mu to zakazat a nepovolit! Ti padem si pro ni EDA ZITRA PRIJEDE! Konec!
22:58Já

hele to jako myslis vazne ze enstaram jo? tak to jdi do haje, cely rok a pul jsem se o ni starala jen ja, zatimco tys lital po hospodach! edo, ja se chtela normalne rozumne domluvit v ramci co nejvetsiho zajmu o juli!!!! ted vidim ze tobe jde jen o sebe a o mstu na me.

ja ti v nicem branit nechtela, jen jsem chtela abys s ni byl doma

tohle je od tebe podpasovka!
22:59Eduard

nejde mi o pomstu ale juli si zakazovat nenecha m

to promni .
22:59Já

copak ti ji zakazuju????
23:00Eduard

sama si rekla ze ji muzu videt kdykoliv ted sem ji tyden nevidel. chci ji mit u sebe

ty aspon budes mit cas si odpocinout.
23:00Já

dobre,ale bud s ni doma kde ma klid a zna to tu
23:00Eduard

mam na ni narok jako ty

na to si ale zvykni ze juli bude u taty ..
23:01Já

a to ze vypravis ze se o ni nestaram si posral edo. sam moc dobre vis, ze se staram az moc
23:02Eduard

no to psal petr ne ja. a co jsem slysel ted co delas tak nevim a az tam prijde socialka a uvidi flasky na zemi tak uvime
23:02Já

kolikrat si ji mel venku? kolikrat si ji uspaval, kolikrat si ji prebaloval, krmil? kdes byl vsechen cas kdy ja se venovala jen ji? v hospode. a ted na me busdes hazet spinu? ano u taty byt muze,ale na to musis mit podminky. mas jednat v jejim zajmu
23:02Eduard

nechci se hadat ani si delat naschvaly ale na juli mam narok stejne jako ty v tom ma petr pravdu
23:02Já

jaky flasky na zemi? co to povidas?
23:03Eduard

od vina a popelnik po celym stolu
23:04Já

jo, jednou to tak bylo, tys ji vecer hlidal 2x a nebylo to o nic lepsi, i sis vzdycky musel nekoho pozvat abys nahodou nebyl sam, sakra, prestan na me hazet spinu!
23:12Eduard

EVIK tak hele frajerko edik ma na malou stejnej narok jako ty a je jedno jestly ty mas flasky doma po zemi nebo edik bydli u petana proste do rozhodnuti souidu ji muze mit kdy se mu zachce a ty s tim nic neudelas vim to uz to mam za sebou takze jednoduse muze si edik vzit malou pres noc nebo ne ver mi tobe se to hodi muzes si jit odpocinout a nebudes mit problem se socialkou a edik bude spokojenej ze ma malou alespon na jednu noc nic ti to neudela tak nebut mrcha a ver mi vim o cem mluvim neni to podraz ale jem zkouska jestly se mala bude mit stejne dobreu edika jako u tebe
23:15Já

vis co edo, ja ti vyjit vstric chtela, to ze na me hazis spinu a neni v tvem zajmu JULINKA, tak se bohuzel asi nedomluvime. je mi to lito. juli si na noc mit mohl, meli byste tu prazdny byt, nechces, nech bejt.
23:18Eduard

Petr: Dobra, tak pokud to chces jak to ted je, tak se sejdeme spolu a s Edou u meho pravnika. On Edovi pomuze a .........
23:20Eduard

Petr: PS.: Budeme žádat minimálně o střídavou péčí!
23:21Já

vis co edo, dite je to nase, takze boubin si muze zadat co chce!!!
23:22Eduard

Promin, ale budu delat vse pro to!A Petr mi v tom pomaha
23:23Já

mohli jsme se rozumne domluvit. mrzi me ze radsi poslouchas kamarady.
Eduard

Ale aspon ti kamaradi me pomahaji, ale kdyz jsem se te slusne zeptal, jestli si muzu Julinku vzit, tak si mi napsala, ze ne a proto to chci teda jinak resit. Promin, ale ja byl ten prvni, kdo se chtel domluvit!
23:28Eduard je offline.
23:28Eduard je online.
23:28Eduard

A na to mi nic neodepises, co!
23:28Já

ja ti napsala ze ano, ale ze chci aby byla ve svem prostredi, ze odejdu z bytu a budete tu sami
Eduard

Ano, s tim souhlasim, ale pokud ji chci vzit na vylet, tak v tom me snad branis nebudes, ne?

promin.... branit
23:31Já

ne, v tom ti samozrejme branit nebudu. jasne sem rekla ze ji muzes videt kdykoliv pres den, neomezene, na noc taky, ale v jejim prostredico zna
Eduard

A v Raji to pres noc zna?
23:32Já

jsem s ni v raji nikdy pres noc nebyla. do raje si chodi pohrat na pisek pred spanim
Eduard

Tady bude u sveho otce a ne nikde v hospode!
23:34Já

ja o hospode nic nerekla. jen jsem chtela aby v noci spala v prostredi kde to zna. nic vic

Eduard

Chtel bych ji mit tady jednoou pres noc a to je to tak spatne! Mit svoji dceru u sebe! Mam tady letiste a bude spinkat se mnou!
23:37Já

a proc s ni nemuzes byt doma? ja bych tu nebyla

Eduard

To je porad dokola, jak muzu spat v cizim byte! Ty mas nekoho jineho a ja mam spat ve tvem byte! S pomyslenim, ze ty budes jinde!
23:40Eduard

Zitrta si pro malou prijedu......... rano v 10.
23:40Já

byla bych u mamky
Eduard

tak se rano uvidime! KONEC
Eduard

Dobrou Noc!
23:43Já

take preju dobrou noc

ria80
15. aug 2010

No hezký. 😝
Nechala ses vyprovokovat a zatáhnout do nesmyslný diskuse,k ničemu.S ním není řeč,jak je vidět,jde mu ted hlavně o mstu.Nebo o nějaké vyrovnávání učtů.A už dokonce vyhrožuje,ani ještě soudy nezačly.

Neboj,jsou to jen řeči.Ty nemáš žádnou povinnost mu jí dávat kdovíkam,at jde na sociálku,mělas mu napsat,at jde rychle,aby byl první na řadě. 😉 Reknou mu to samý.
Pokud bude vyhrožovat atd,neotvírej mu.Diskuse jsou zbytečný,napiš mu doporučený dopis,kde stanovuješ pravidla pro návštěvy u dítěte,např.každou sobotu dopoledne,u tebe a za tvé přítomnosti.Na dobu těch návštěv si nejlíp domluv nějakýho kamaráda,at tam je,kdyby ti chtěl malou vzít na sílu.
To,že mu takto umožníš styk,ti pak bude k dobru u soudů.
Ten rozhovor si schovej,bude se ti hodit,přinejmenším v případě,že by fakt žádal o střídavou péči. (zbytečně).Ale je lepší být připravená. A bude se ti to hodit i ve sporu o styk.

Zítra někam odjet na tu dobu,a v tom dopise mu napiš,že návštěvy umožníš jen pod podmínkou jeho slušného chování.
Radím,nedávej mu malou na procházku nebo tak,podle toho,jak vystupuje a podle toho,jak dobře ví o všech možných právech,by ti ji už taky nemusel vrátit.A nenadělala bys nic.

Tak zas napiš!Dobrou!

andy1407
15. aug 2010

Super, tak najdú sa aj riadní magori. 😝 Ten môj zas berie len staršiu dcéru ( 8) a malého (13 mes) NIE. Zo začiatku som mu bránila v styku s malým. Tak sa dušoval so sociálkou a dobrovoľným výživným. Potom som mu ho dala na celý deň víkend od 08,00 do 16,00. Prvý deň ho doniesol o 16,00 druhý deň po nich prišiel o 9,00 a doniesol o 15,00 a tretí deň už po nich neprišiel, že aj on si musí počas voľna oddýchnuť. A od vtedy ho mal raz na 1 hod na prechádzku. A od vtedy mám pokoj. 🙂 🙂 🙂 Nemá záujem. 😝 Tak už len čakám na súd - ROZVOD
Tak veľa šťastia

sayast
15. aug 2010

ja taky vim ze jeho zajem opadne, ze takhle jevi zajem pouze ted.
tak nevim co mam delat zitra, chce ji po tydnu videt, ma prijet rano, pres den mi to nevadi, zas mu nechci nic zakazovat. me ten den nevadi, ale ta noc, kdyz nema podminky, ta mi vadi. ach jo, presne tak jsem to nikdy nechtela 😔

ria80
16. aug 2010

Já bych se bála,že mi jí nevrátí,fakt mu ji samotnou nedávej.A ted není chytrý mu ani otvírat.

sayast
16. aug 2010

rano jsem letela na peci o dite, tam mi rekli ze ma na malou stejne pravo jako ja, ale ze mame prijit spolu a zkusime se nejak domluvit. pak hjsem byla na soudu, tam mi rekli ze mam kdyztak rict ze je nemocna aby si ji nemohl vzit. ale ze s tim kdyztak bohuzel zatim nic neudelam. pak jsme byli doma,prijel, byl nasranej ze tu je mama, tak ze mu ji pry zakazujem, rval, bouchl dverma a sel na peci o dite, tak jsem pak letela za nim, spolecne pockali na tu nasi soc. pracovnici a snacili se to vyresit. jsme domluveny ze pres noc ji zatim mit nebude, pristi tyden k nemu i ke me prijde socialka aby se podivala na podminky, pak event ji na noc mit muze podle domluvy. mohl ji mit ted co budu v praci, ale odmitl si ji prevzit od mamky a nebo prijet v 5 rano. pak rekl ze si bude zadat o stridavou peci, to jsem se tam rozbrecela. tak pokud na tom bude trvat tak vsichni 3 musime na znalecky posudek, pak by se videlo. ale pry temer bez sance. hazel tam na me spinu ze s malou chodim jen po hospodach a ze mam jineho, ze je rozvod kvuli me. tak jsme 31. objednany k psycholozce do manzelske poradny ktera se bude snazit nas naucit komunikovat a i vypracuje posudek. pak teprve podle toho co rekne, tak
se sepisi papiry o svereni,vyzivne, pujde to pres soud a pak teprve rozvod. ted ma do vecera juli. zitra a ve ctvrtek taky a nejspis i v sobotu kdyz bude chtit

s tim ze jsem byla upozornena na to, ze kdyz mu styk,pres den, neumoznim, tak u soudu budu jak na pranyri a bude to proti me

sayast
16. aug 2010

mmch, ty hospody, to je mysleno tak, ze 5 min od baraku mame hospodu kde maji venkovni posezeni kde je pro deti pisek, domecek, skluzavka, houpacky, na pujceni motorky, trikolky, kocarky pro panenky. a ja tam s ni chodim. jinde tu nic takoveho neni, julca si tam vyhraje a je to blizko.

ria80
16. aug 2010

To je strašný,oni tam na sociálce vědi,že si můžou všechno dovolit,že se před nima každý klepe,nenech se zastrašit.
Pamatuj,že dokud nebude rozsudek,on ani sociálka ti nic neudělají.
Snad ses rozhodla dobře,mu dítě svěřit,já bych to rozhodně neudělala,kdyby ti ji nevrátil,sociálka ji z něj nevymůže.
Kdybys umožnovala styk jen za tvé přítomnosti,naplniš to,co ti tam řekli a nebudeš se muset o malou bát.

Pamatuj,oni ti můžou doporučit,co bys měla (podle nich dělat),ale nařídit ti nic nemůžou.Jim jde hlavně o to,aby měli co nejmín práce a snaží se toho dosáhnout.

sayast
16. aug 2010

tak to probehlo naprosto v poradku, vzal si ji po obede, vratit ji mel do pul 8, ale uz v pul 6 jsem ji tu mela, naprosto v poradku, spokojenou. tak snad to tak bude probihat i dale...

jennna
1. mar 2011

Ahojte.. ešte som si nestihla prečítať všetky príspevky... ale mala by som jednu otázočku... teda, rada by som si vypočula váš názor...
Ako by ste chápali vetu v rozsudku "Matka je povinná dieťa na styk s otcom riadne pripraviť...."
Keď je dieťa v mojej starostlivosti a on je platca výživného, znamená to, že na dni, keď ide malá k nemu, ju mám nabaliť na dva dni??? to znamená... potrebný počet plienok, všetku potrebnú kozmetiku, umelé mlieko na dva dni, oblečenie na dva dni, dať mu cestovnú postieľku, lebo u neho spáva v nej a ešte aj autosedačku??? Všetko si kupujem za vlastné... Výška jeho výživného je zatiaľ 50eur....

Ďakujem za vaše názory, prípadne rady...

sisaha
2. mar 2011

@jennna ja by som to chápala tak, ze dieta mu odovzdam oblecene, obute, umyte. Predsa ked si otec berie povedzme starsie dieta, tak mu matka nebali jedlo na dva dni, alebo dva tyzdne, ked je u neho... Mlieko a plienky by si mal zabezpecit on. To oblecenie by som mu pripravila, cestovnu postielku by som nedavala, nech si kupi vlastnu ak chce.

sisaha
2. mar 2011

@jennna a to jeho vyzivne je zalostne male... 😠

baby2310
2. mar 2011

@jennna áno, naozaj to znamená iba toľko, že ju máš obliecť podľa počasia, odovzdať "čistú", v zime čiapka a tak, v lete krátke oblečenie... nič viac a nič menej...v žiadnom prípade mu nedávaj žiadne veci, ak ju chce na víkend, tak nech sa páči, nech si všetko pán hrdina zabezpečí sám, aspoň zistí, koľko také dieťa vôbec stojí 😒 😒 😒 No výnimkou sú akurát tak lieky, ak nejaké berie dieťatko, preukaz poistenca, prípadne obľúbené veci dieťatka. tú autosedačku a postieľku mu môžeš POŽIČAŤ kvôli bezpečnosti a pohodliu dieťatka, ak to zatiaľ pán otec nemá, ale pod podmienkou, že také isté si musí dokúpiť aj on.

agranola
6. mar 2011

mile maminky jsem uz po druhe rozvedena a dnesni zakony jsou omnoho horsi jak pred 20 lety....v ty dobe to bylo omnoho lechci mela jsem vetsi prava jak dnes.Jsou tatinkove kteri jsou dobri a maji opravdovi zajem o sve dite.Ja sem to stesti nemnela ani poprve ani ted,prvni nejevil zajem a druhy mi dela peklo na zemi beremi maloho ale jen aby ho odemne odcizil jedno se mu uz podarilo ma 15 let a mali 5...rikate ze treba dodrzovat styk ale uz jse nekdo ptal na ty deti co oni chteji?Mali je s toho vykolejeny a satal jse mi agresivnejsim a ja nezmuzu nic nebo jsou takove zakony!!Tady nevim sve dite uzivit a on mi nechce prispivat..chtela bych vyjet do zahranici ale nevim co mam delat .Tam by jsem mela sanci si najit praci i bydleni .Ale vim ze s nim se nedohodnu v nicem ani na vychove ani na vzdelavani proste v nicem.A ja se ptam jake jsou u nas zakony ze nekoukaji na deti.!!Vim co je to vychovavat dite bez otce a pokud je to malicke vychovavane v lasce a harmonii tak nebude tak pocitovat stratu otce pokud ten otec nejevil zajem o nej...ty deti vic boli to ze je nechce ten otec..proto netreba nutit deti aby sli natu navstevu ja sem tak udelala nenutim sve dite aby slo kemne,ale zavolam mu a POKAZDE MU REKNU ZE HO MILUJI A NEZLOBIM ASE na neho ze zustal u otce,jen skoda ze s malim tak nevi delat jeho tata psichycki mi ho nici a ja nevim jake kroky mam podniknout .......

janulqa07
20. mar 2011

prosim vas neviete mi niekto poradit? moj ex-manzel je chory a ja neviem ako zistit ci je to vazne... mame 3rocneho syna a podla mojich informacii ex lezal na onkologii... ako zistit jeho zdravotny stav ked on mi to odmieta povedat? 😲