Susedka nám znepríjemňuje život

elend
25. apr 2014

Dobry den. Prosim vas, byvam s priatelkou v novom byte nad starsou susedou, ktora zije v byte sama a zneprijemnuje nam zivot. Vykrikuje urazlive slova na moju priatelku, hlavne vzdy ked som prec. Obcas ju pocujem aj ja ked krici cez panely, alebo z toalety pod nami v byte a nadava na nas, ze sme "k..." a "s..." robime hluk, buchame a trieskame. Je pravda, ze nas byt nesetrime, chodia k nam navstevy - kamarati, ktory obcas skacu po byte, tancujeme, robime oslavy a pod. ale len tak pat-sest krat do mesiaca. Minule u nas bol bratranec s detmi a tie skakali po byte. Ked navstava odisla, suseda zacala vykrikovat nadavky smerujuce na nas. Minule nas urazila a vytocila, tak sme jej zacali kazdy den naschval skakat nad hlavou a ona zase dala naplne telku. Mozem ju udat spravcovi, ze robi hluk v byte? Zvlastne je, ze vzdy je ticho, ked sme aj my ticho a ked buchame, tak aj ona bucha a nadava cez panely. Problem je, ze ked ide okolo nas na chobde, tak si nas nevsima, je skoda, ze vtedy nenadava, aby sme ju mohli udat spravcovi a nastahovat si do jej bytu napr. nasich kamaratov. Vzdy nadava len doma a sa mi zda ze vulgarne nadavky smeruje hlavne na moju priatelku, ale nieje to az tak presne pocut z bytu pod nami.
Uz nevieme ako sa jej pomstit lepsie, ci je ju udat za tresny cin urazky na policiu, alebo spravcovi a povedat mu nech ju da byvat prec.

lyzzy
4. máj 2014

@jabadaba ....inak by som ho nechcela.....nevedela by som zit s clovekom bez zmyslu pre humor....to by bolo vazenie pre mna 🙄

elend
autor
10. máj 2014

No nazdar baby, po dlšom čase som sa ozval. Takže story naberá spád s nádychom akčného sci-fi. Susedka ma okrem polície zároveň udala aj na miestom úrade, kde uviedla, že jej z okna sledujem deti. V spise uviedla, ževraj jej minule volal syn z vonku, aby prišla po neho k bráne, lebo sa bojí ísť hore sám, pretože po celý deň som ho sledoval :D Mali ste už také teleso za susedu? Do problémov so susedmi zaťahuje aj vlastné neplnoleté deti. Za oknom máme teraz siluetu z kartóna - Robert Kazík v životnej veľkosti, ktorý ostal po našej babine. Tá ho mala kedysi rada a stál v obývačke...
No ale aby som neodbočil od témy, a priblížil situáciu. Rozniesla ma všade po úradoch na polícií, správcovi, ale zabudla na to, aby všade aspoň rovnako klamala. Dokonca uviedla, že čakám na WC, kým jej dieťa príde na záchod, aby som začal zúrivo búchať kladivom na stenu a jej maloleté dieťa má z toho traumu. Uviedla, že všetci susedia sú toho názoru, že každé ráno a neskoro večer púšťam hlasnú hudbu, trieskam do radiátora kladivom, takisto aj na stenu, sledujem jej deti, jej manželovi (ktorý je o tri hlavy vyšší) sa vyhrážam fyzickou likvidáciou... No ale kedy potom podľa nej chodím do práce? :D Pre istotu som si dnes nahral video ako prerábajú vo vedľajšom vchode kumbáliky na medziposchodí, kde trieskali s kladivom opäť. Je mi úplne jasné, že všetky zvuky a lomoz, ktorý sa ozýva od nich smeruje na nás, aby poštvala susedov. Celé dni len behá po bytoch a upozorňuje susedov, že ten blázon pod ňou trieska. My jej zabúchame asi tri krát na stenu počas celého týždňa, kým šľachta z východu nepochopí, že nebývajú v bytovke sami a nestíchnu.
Amen gloria, matka predstavená, v týchto krásnych dňoch lozím po úradoch a to je veru strata času. Musel som si v práci vybrať dodovlenku, nuž čo narobím. Na miestom úrade som dostal poučenie, že milú mamičku, ktorá nám robí už tretí rok zo života peklo, pri ktorom si samozrejme zanadávame, môžem obviniť z krivej výpovede. Pani úradníčka povedala, že sa máme brániť, pretože to neprestane a mojej chorej matke to výrazne pohorší, ak bude naďalej pokračovať v tomto spolunažívaní. Deň pred tým ako sme boli na úrade, mala matka doma Holterov prístroj, ktorý slúži na monitorovanie tlaku a boli doma u nás aj z pohotovosti. Pán povedal, že by v tomto hluku pod nimi nežil, deti búrajú byt, skáču a pod. Častokrát nechajú nejaké ťažšie bremená padnúť na podlahu a pod. Zdravotník povedal, že ak majú auto minimálne by im ho podpálil. Ja som skôr dipomatický typ a som za dohody, ktoré som minulé roky pani odovzdal, ale ju vyprovokovali k druhej vlne protiútoku s dovetkom, že v ich byte si budú robiť čo chcú, ale vy buďťe ticho, lebo ona má deti. Podľa nej si moja matka vymýšľa choroby, aj tie pohotovostné jednotky k nám chodia len tak, aby sme sa mohli vyhovárať, že sme chudáci. Tlak 210/100 býva už hraničný a ten skutočne matka máva, vtedy už ani nevidí, máva mdloby a vtedy voláme pohotovosť. Na našu susedku prosby nezaberajú. Povedala nám, že nám za to nemôže, oni žiaden hluk nerobia a buchne dvermi.
Včera ráno som nasnímal video z ranného rámusu, ktorý sa ozýval z ich bytu. Po jeho odznení som ju bol navštíviť pri dverách, či by sa nemohli chovať v bytovke ako iní ľudia v bytovke, ako iní rodičia s deťmi, povedala mi nech vypadnem a nech idem do pi..., že oni nič nerobia. Ževraj jej dieťatko spí... Video, ktoré uchovávam pre prípad konfliktu a súdneho sporu mi však ostalo...
Po tomto incidente, zavolala na mňa hliadku a cca o 5 minút, bola u nás policajná hliadka, ževraj robím hluk. Spolu s policajtmi prišiel k dverám dvojmetrový chlap, hlavohruď, gebuľa pomazaná, ktorý sa mi vyhrážal, že je susedkyn krsný a nech jej dám láskavo pokoj, pretože dôjdeme o byt a ja zle skončím. Povedal som mu, že takých hrdinov s priblblým strihom Rytmusa som už videl mnoho a nech zalezie hore k svojej podarenej šušťákovej rodine. Ešte stihol povedať, že po mne niečo hodí ale hliadka ho utíšila, tak šiel o poschodie vyššie. Pánom policajtom som povedal nech prídu do nášho bytu, že ja nemám čo skrývať okrem siluety Roba Kazíka 🙂 No toho nevideli, uviedol som ich do chodby, matka bola v izbe. Porozprával som im story, stretnutie so správcom, súčinnosť polície s nami. Ukázal som im jednanie z miestneho úradu, záverečné ustanovenie a spýtal sa ich ako sa máme pred nimi brániť? Pán policajt povedal, že voči "šušťákovým" sa nejlepšie ochránime výmenou bytu, alebo predajom a odsťahovaním. Zápis samozrejme nerobili žiaden, šli k susede hore, kde pobudli. Potom som šiel na policajnú stanicu, kde som popísal celý incident u policajta, ktorý rieši náš prípad. Povedal, že chalani z hliadky mu odoslali hlásenie, ale incident s chlapíkom, alebo vyhrážanie vyuviedli. Mám podozrenie, že ten chlapík (krsný) mohol byť aj známy niektorých z policajtov. V tomto štáte už neverím ničomu, zvlášť tomu, že tu slušný ľudia majú nejaké práva. Takže som opäť odišiel s tým, že sa nám snáď podarí nejako ukončiť tento týždeň v pokoji. No uvidíme... Najviac ma štve, že si človek neužije ani tej krásnej jari, musí sa zapodievať lúzov. A asi najhorší pocit, je ten, ak sa človek pozrie na to z iného pohľadu a uvedomí si, že aj lúza má deti, ktoré sú v tom nevinne, plnia účel kreditných kariet, vyrastajú v tom hnusnom prostredí, behajú kesi po byte nadivoko bez akéhokoľvek záujmu rodičov.

andrejka2424
10. máj 2014

@elend večná škoda,že sa neodsťahujete. Zavládol by pokoj a mier. A keby aj nie,aspoň by si bol spokojný,že nie si jediný,kto s nimi má problém.

elend
autor
10. máj 2014

@andrejka2424 Andrejka, toto presne povedali aj príslušníci PZ, keď som ich pozval dnu. Po nahliadnutí do spisov uviedli, že keď odídeme aspoň sa pravda ukáže, keď budú ťažkosti aj pri iných susedoch, ktorých budú udávať. Ver mi, že 36 rokov, čo tu matka býva tak s nikým problém nemala, až keď sa tu nasťahovali oni a takisto aj ja, lenže ja som tu nebýval celý život.
Dnes som bol v Rakúsku a sledoval som tých ľudí naokolo, no poviem ti, neskutočná premena. Keď som prišiel nazad a pozerám na tie graffiti-čmáraniny nachádzajúce sa na historických fasádach, sprayerových čávov s reťazami na krku a individua naokolo, tak som sa ihneď prebral. Čo je toto za generáciu, preboha. Mám 35 rokov, ale zrovna staro sa necítim, len pozerám a žasnem. Prečo sme takí k sebe? Ale to sa asi zbytočne pýtam, ak by som bol slobodný a nemal bremeno na krku (moju chorú matku), tak už vybavujem pozemok v Rakúsku.

yamaykaa
19. máj 2014

@elend Ahoj, zaujal ma tento pripad hoci to spociatku vyzeralo ako zly zart. Z vlastnej skusenosti viem ako psychiku cloveka ovplyvnuje, ak je dotycny chory, nemoze velmi vychadzat z domu a kazdy ruch je prenho ovela citlivejsi ako pre iného clovka ktory doma travi minimum casu. Ak si k tejto precitlivosti priratate zaskodnikov, provokaterov a proste vsetko co bolo pisane, tak tuto pani uprimne lutujem :( Debilov neprevychovate. Pri pokuse jednat z debilom pravdepodobne v amoku klesneme na jeho uroven. Preto odporucam odstahovat matku na vhodnejsie miesto. Ak si to nemozte dovolit, predstierajte ze byt predavate a ze na obhliadku prisla viacclenna rodina...najlepsie nasi spoluobcania, s aspon piatimi detmi kde kazdy hra na iny hudobny nastroj a najstarsie z nich ma uz vlastne deti...uplakane dvojicky. Alebo prenajmite matke vhodnu garsonku a tento byt dajte na prenájom 5tim studentom s pozitivnym vztahom k hudbe a alkoholu. Susedske spory sudy neriesia...len vyhrotia. Drzim palce.