Benefity v Anglicku

0jaarkaa0
27. nov 2014

Ahojte potrebujem poradit 😒
S manzelom zijeme v uk,manzel pracuje v jednom kuse. Mame 4rocneho synceka, takze ja som nemohla pracovat, kedze mi nemal kto ostat pri malom. A teraz cakame druhe dieta, takze tiez nemozem nastupit do prace. A teraz neviem kde by som mohla zohnat info o ake benefity mozme poziadat. Viem, ze ja ziadat o nic nemozem nakolko nemam nic odpracovane v uk, ale myslim si, ze moj manzel by mohol o nieco poziadat, nejaky prispevok pri narodeni dietata alebo nieco podobne....
Dakujem za kazdu radu,skusenost 🙂

oladuna
27. nov 2014

@0jaarkaa0 chod do najblizsieho citizen advice bureau kde ti budu vediet povedat ci mas na nejake narok.viem ze na vacsinu benefitov je dany zarobkovy "cap".napr.na niektore clovek nema narok ak domacnost zaraba viac ako 19000 GBP....momentalne sa ziadny prispevok pri narodeni dietata tu v UK uz nedava.minuly rok to zrusili.jedine co by si urcite 99,9% mala narok cez tvojho muza je Child benefit ale ti poviem ze nsm to trvalo vybavit 7 mesiacov po narodeni lebo slovenska strana su slimaky....

0jaarkaa0
autor
27. nov 2014

a ako je to potom s obcianstvom pre dieta...?

zeriempizzu
28. nov 2014

Preco by si nemohla pracovat? O jasliach / skolke / opatrovatelkach si este nepocula? Nevyhovaraj sa na deti a to ze ich nemas kde nechat lebo to nie je pravda. Ak nechces pracovat lebo chces byt s detmi, to je ina vec.
Obcianstvo bude mat dieta po rodicoch - ak je otec slovak ako ty, tak slovenske.

jahodka8
28. nov 2014

@zeriempizzu Možno by za jasle/opatrovateľku zaplatila toľko koľko by zarobila. A ešte je tehotná. Niektoré ženy sa chcú venovať svojim deťom. Pre niektoré deti je taká rýchla zmena, odlúčenie od matky, veľký stres a môžu mať z toho zdravotné problémy.

zeriempizzu
28. nov 2014

@jahodka8 tak nech to tak napise, a nie ze nemoze pracovat.

jahodka8
28. nov 2014

@zeriempizzu pýtala sa na príspevok a skúsenosti s tým. Otázku, či chce/môže pracovať, tu nedávala.

saskia64
28. nov 2014

Narok nemas skoro na nic , akurat tak child benefit ...

tina51
10. dec 2014

Ahojte . Viete mi niekto prosím poradť ?
Som na materskej dovolenke a mám kvôli tomu pozastavenú živnosť. Z úradu práce soc. vecí... ma vyzvali, že mám nárok na dorovnanie detských prídavkov pre moje dve deti z prvého manželsta z Anglicka, nakoľko tam môj ex žije a pracuje. Problém je v tom, že neviem aký formulár na child benefit si mám vyžiadať, ak si o to chcem požiadať ja, keďže žijem s deťmi v SR. Od ex v tomto smere pomoc čakať nemôžem. Máte niekto skúsenosť , prosííííííííííííííííím poraďte ☹