Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vlastníctvo nehnuteľnosti a jej predaj

orchidea79
7. feb 2016

Dobrý deň, chcem sa Vás spýtať na to ak som majitelkou polovice nehnutelnosti a druhy majitel je moj priatel je to možné, že keby chcel predať alebo splnomocnením niekoho poveriť na prevod majitela alebo vkladu na katastri bez mojho vedomia, podpisu a suhlasu? Bola som na jednom stretnutí ohladom riesenia pozicky, cez financnu agenturu, oni pracuju pre viac bank a poistovni, odfotili moj OP a podpisala som suhlas na spracovanie udajov pre dopyt ohladom uveru v banke. Dufam, že nedá sa niečo zmanipulovať alebo nejako zneuzit moj OP a podpis... Máte niekto skusenosti? :( ďakujem za odpoved.

monikver
7. feb 2016

Ak si spoluvlastnicka nejakej nehnutelnosti s tvojim priatelom, tak mas predkupne pravo, ak by ju chcel predat. Najskor ju musi ponuknut tebe. Inak mozes napadnut kupnu zmluvu na sude. Vzdy si precitaj co podpisujes. Ak tam bol len suhlas so spracovanim osobnych udajov nemal by byt problem. Ale NIKDY nepodpisuj prazdny papier a ked niecomu nerozumies, tak si to daj vysvetlit, kym tomu naozaj neporozumies.

orchidea79
autor
7. feb 2016

@monikver ďakujem, áno som si prečítala. bol to formulár pre dopyt kvôli úver do banky. ale pani mi odfotila aj Občiansky preukaz, dúfam, že nemôže len tak zneužit moje údaje... počula som už o falošne podpísaných vkladov do katastra, pri prevode nehnutelnosti... ale ak máme hypo na dome, tak to by až také jednoduché asi nebolo, že? :(

monikver
7. feb 2016

Banka ma zapisane zalozne pravo na liste vlastnictva v casti tarchy. Banka odstrani tarchu az po vyplateni hypoteky. Ale nic ti nebrani obcas si skontrolovat list vlastnictva na stranke www.katasterportal.sk . Keby sa nieci dialo, tak tam budes mat zaznacenu plombu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli