Vybavenie rodného listu na SR. Ako dlho to trvá?

cukricek11
2. sep 2007

ahojte babenky 🙂 ,neviete,ako dlho trva vybavenie slovenskeho rodneho listu na SR?
dik

arabela36
12. sep 2007

Ahojte. Tak uz sme doma z SK a podarilo sa nam podat tu ziadost na to slovenske obcianstvo. Boli tam nejake problemy s priznanim otcovstva, ale vyriesili sa.
Na ceste naspat malu na Stanstede nechceli pustit do UK, lebo ma len Novozelandsky pas a nemala ziadne viza. Tak sme museli cakat, ale nakoniec ju pustili s tym, ze jej musime vybavit slovensky alebo anglicky pas.

bleskovka
12. sep 2007

tini, dik. My sme sa boli pytat u nas na urade (NR) a ze si to mame dat potvrdit v Nemecku a uznaju nam to...no som zvedava, ako sa zatvari pediater a gynekolog 😕 ...potom napisem.
V sobotu sme sa vratili zo Slovenska a poviem vam, keby nemame maleho zapisaneho v pase, ani by si to nikto nevsimol. Vobec si nepozerali pasy. Inac nam vybavenie rodneho listu a obcianstva trvalo 2 mesiace.

luminkasp
15. sep 2007

mne pediater ten slovensky papier potvrdil

tini
22. sep 2007

Bleskovka, co treba na vybavenie obcianstva? Ja mam zatial len rodny list. Tie papierovacky este nekoncia???

luminkasp
22. sep 2007

tini,
ak mas slovensky rodny list, tzn. uz ma aj obcianstvo 🙂

cukricek11
autor
22. sep 2007

ahojte babenky 🙂 ....mam este jednu otazku...ako to je u malinkych babach s vyrovnavanim tlaku v usiach?poradia nam na palube,alebo co mam robit?dakujem cmuky

luminkasp
23. sep 2007

ahoj cukricek, tu na mk je jedna tema, tak si to pozri a potom je tam ze babo by si mala kojit, ale dat k uskam teplu vodu s vatom, alebo tak nejak, daju ti v lietadle, ked popytas, ale precitaj si, ja som este neletela, tak nepamatam presne, co pisali

tini
23. sep 2007

Luminka, si si ista? Totizto ked som bola v KE menit si vodicak, tam je aj pasove a vsimla som si na nastenke, ze ak chcem pre dieta narodene v zahranici SK pas, musim doniest jeho rodny list a osvedcenie o obcianstve. Aj Bleskovka pisala o vybaveni rod.listu a obcianstva podla mna ako o 2 roznych veciach. Cukricek, je tu uz tema o lietani, no my sme spolu leteli uz 6x, 1.a 2. som poctivo kojila pri vzlietani aj som pytala tie pohariky na usi, pri pristavani spal, tak som ho nechala, 3.-6.x Alex uz nechcel pit, ani pohariky som nemala, cely let nespal, ale rozhodne nejak nevrieskal od bolesti, plakal len raz, pri pristavani, ale nic hrozne.

cukricek11
autor
23. sep 2007

fihaaaa,no my nekojime...ale o tie pohariky sa opytam...dakujem baby,,zase ste mi pomohli 🙂

luminkasp
24. sep 2007

no, babule, overenie obcianstva je obciansky preukaz, alebo pas... Inac, da sa aj zapisat do tvojho pasu

verus
24. sep 2007

luminka, pokial ide o osvedcenie o stanom obcianstve, ak je to tak ako vlani, naozaj je to este dalsi potrebny dokument navyse (hoci to znie velmi absurdne, kedze na tolko trpezlivo vybavovanom sk rodnom liste je obcianstvo uvedene).
U nas to dokonca neviselo ani napisane na pasovom, to az ked som tam nabehla s malym niekolkomesacnym babom, pani na mna smutno pozrela, ze jej je luto, ale nemam kompletnu dokumentaciu, preto ho nemoze ani odfotit a pripravit ziadost, lebo na to, aby to zacala zadavat do systemu, musi mat cislo osvedcenia o statnom obcianstve, inak ju to nepusti dalej.

takze sme odisli s dlhym nosom pripravovat predmetny papier. vydava(lo?) sa to na krajskom urade v mieste trvaleho bydliska dietata. Pre mna to znamenalo: prihlasit dieta na trvaly pobyt na SR, ziskat o tom potvrdenie, utekat s tym na krajsky urad, kde si okrem ineho pytali original resp. osvedcenu kopiu sobasneho listu rodicov (!!!) - to mi predtym nik nespomenul, cize este utekat na okresnu matriku vypytat tento dokument - naspat na krajsky urad, uprosit ich, aby to osvedcenie urobili na pockanie, zobrat dieta, letiet na pasove a dufat, ze maly bude mat aj dnes naladu na fotenie...

pokial nechcete davat dietatu trvaly pobyt na SR, toto osvedcenie vydava osobitna matrika, resp. nieco ine centralne v Blave, podrobnosti si nepamatam, ale asi stoji za to informovat sa na to pri preberani sk rodneho listu... ja som vsetky papiere potrebovala vybavit v priebehu dvoch dni, takze sme to riesili zapisom maleho na trvaly pobyt v SR. Bolo mi z tej byrokracie do placu, ale nepomiohla som si.

luminkasp
25. sep 2007

fuha, tak to je na nervy, a ked ja nie som zosobasena, to co zas budu chciet? 😝

tini
25. sep 2007

Pocujte, baby, na co je vlastne dobre to potvrdenie o obcianstve? Vobec treba to dalej vybavovat? Ako som ja pochopila, je to potrebne len vtedy, ked chcete pre mimco SK pas, alebo sa mylim?

luminkasp
25. sep 2007

aj ja som to tak pochopila tini, netusim ako to je, ked ju chces dat zapisat do tv pasu...

tini
25. sep 2007

moj alex ma fr.pas uz davno, s nim sa dostane dalej ako s nasim 🙂 takze osvedcenie o obcianstve teda vybavovat nebudem

luminkasp
16. okt 2007

ahojte,
mate niekto skusenosti vybabovanim jednorazoveho povolenia na vycestovanie?

tini
16. okt 2007

Ja som sa ako tehu informovala na nasej ambasade, ako to bude s cestovanim a okolo toho jednorazoveho povolenia, vtedy ma este nenapadlo, ze mu dame spravit pas, tak mi odpisali a postou poslali ziadost a vsetko okolo, a ze mam im to poslat zhruba 1 mes pred.

janka196
16. okt 2007

ahoj luminkasp my sme to vybavovali pred cca mesiacom

luminkasp
17. okt 2007

jani a ako dlho trva to vybavenie?

tak ja to tiez skusim cez ambasadu

1982zuzka
28. jan 2012

Ahojte, pozerám že posledný príspevok je dosť starý. Chcem sa spýtať ako je to aktuálne s vybavovaním slovenského rodného listu. Nechcem ísť rodiť do pôrodnice v SR ale v CZ (lepšie referencie). Keďže dieťa dostane automaticky český rodný list, potrebujeme vybaviť slovenský. Aký je postup? aké máte s tým skúsenosti?
dakujem

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke, tu sú na ne linky: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka......, a druhý: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka....... V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V prvom z nich je samostatná kapitola venovaná tomu, čo treba vybaviť po narodení dieťaťa a píše sa tam i o vybavovaní rodného listu.

stanka77777
10. feb 2012

Keďže som dostala pár upozornení, že mnou uvádzané linky nefungujú, uvediem ich ešte raz.

Tu sú:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

deniskapetikova
3. sep 2015

Dobry den vsetkym mam jeden problem niemam deti ale potrebovala som sa niekoho opytat ci niekto nevie ako dlho trva zapis do osobytej matriky na SR ked som sa narodila v Ceske Republike v roku 1995 ale trvaly bobyt mam tu na Slovensku mam aj dvojie obcanstvie bola som v meste kde som sa narodila a povedali mi ze potrebujem zapis do slovenskej matriky a pas si vybavit tu na slovensku prosim vas neviete ako dlho to trva nez mi pride ten rodny list keby som si o neho podala zajtra?