Výživné a určenie otcovstva

suzana121
20. feb 2008

partner mna opustil pocas tehotenstva a nechce si priznat otcovstvo a ani alimenty platit da sa este pred narodenim poziadat sudnou cesto o predcasne vyplacanie vyzivneho ??????????

sorrelia
26. feb 2008

tak to kazdopadne ano 🙂

suzana121
autor
26. feb 2008

Ahoj soleria dnes som bola stou kamaradkou tak mi zisti co a jak a posle mi to slovama nas menej mudrich a tebe alexandra pekne dakujem si hodna len brat mi to musi otvorit lebo to je v programe ktori mi nemam robene 🙂 este ze ho mam 😅

andrea1158
26. feb 2008

sorrelia: ak uzná otcovstvo, budeš mať o problém menej. A výživného sa neboj, lebo na konanie má právomoc slovenský súd, nie český a výživné sa mu určí podľa slovenských predpisov. Ak by si mi napísala do IP koľko asi zarába otec dieťa, napíšem ti aj koľko mu asi dajú výživné, už v tom mám prehľad.

alexandra
26. feb 2008

suzana, uloz si to niekam a len si to daj premenovat na navrh.doc, to urcite zvladnes a potom to uz bez problemov otvoris 🙂

sorrelia
26. feb 2008

Ahoj suzana 🙂 jeee to je skvela sprava !!!

Andrejka uz som ti napisala do IP. Tiez som si myslela, ze hovori hluposti. No nemozem si dovolit mu tie bludy vyvracat, uz len kvoli tomu, ze chcem aby podpisal vyhlasenie o otcovstve skor, ako sa malicky narodi. Ach, nemam rada taketo patove situacie ☹

andrea1158
26. feb 2008

sorrelia: zachovaj sa diplomaticky, to čo som ti ja napísala, si nechaj pre seba, počkaj si kým uzná otcovstvo a potom sa pustíš do boja...ked je taký múdry, nech sa bráni.

sorrelia
26. feb 2008

nj andrejka nieco na tom isto bude...
no cez to vsetko nechcem mat s nim zle vztahy. vies nech sa mi to paci alebo nie je otec dietatka (nech uz sa chova akokolvek) je to holy fakt. mozno si teraz o mne myslis, ze som najivna hlupa husicka, ale zivot naozaj nie je ani cierny a ani biely. nikomu nepomoze ak budem prilis "bojovna".
jedine co chcem dosiahnut aby babatko malo to naco ma narok, a aby sa jeho otec nevyhybal zodpovednosti. tod vse 🙂 😉
nie je to pisane v zlom len to tak citim 🙂 , moj zdravotny stav ma totiz vycerpava dostatocne, a ja naozaj nemam silu sa s niekym hadat... zaujimalo by ma preto, ci sa da podpisat aj mimosudna dohoda o prispievani... vies, ze by to koniec koncov neslo ani na sud - mam totiz pocit, ze takto by na malickeho prispieval viac

andrea1158
26. feb 2008

sorrelia: tú dohodu ked uzavriete, tak treba aby ju schválil súd, inak je nevykonateľná. Ale súd ju určite chváli, s tým by problém nemal byť. Myslím, že nie si vôbec naivná, uvažuješ správne, ísť cestou step by step, nie cestou urobíť mu len zle, ale cestou dohody a to je to, čo aj ja klientom vždy radím.

sorrelia
26. feb 2008

to by bolo fajn - teraz uz len zajst do toho centra pravnej pomoci a popytat sa ci mi v tomto mozu dako pomoct 🙂

andrea1158
26. feb 2008

hej, keby si potrebovala ja ti nejaký vzor dohody pošlem a ty si to upravíš, inak výživné ti môže platiť aj v českých korunách alebo si dajte v slovenských a ked to budete robiť v čase ked už bude konverzný kurz na euro, dajte do zátvorky aj v eurách, aby to bolo vykonateľné aj do budúcnosti.

sorrelia
26. feb 2008

jeee andrejka to by bolo naozaj uzasne 🙂 🙂 🙂
ak mozes posli - aspon budem vediet ako taka dohoda vobec vyzera 🙂

andrea1158
26. feb 2008

sorrelia: pošli cez IP mailovú adresu, mám to v práci pošlem ti to zajtra

sorrelia
26. feb 2008

dakujem 🙂 🙂 🙂

suzana121
autor
28. feb 2008

sorrelia ako sa mas?

sorrelia
28. feb 2008

suzana ahoj 🙂
mam sa velmi dobre, dnes som volala s otcom babatka a povedal, ze v marci mozeme ist na matriku podpisat otcovstvo !!! tesim sa !!! dokonca jeho mama (moja skoro svokra) tiez dostala rozum a predstav si na malickeho kupila par veci 😀

ale az sa zmienim o mimosudnej dohode, uuuf to budem zas tam kde pred tym 😒 jaj, no uvidime...

a ty ako sa mas ???

suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzana121
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorrelia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorrelia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorrelia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzana121
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
29. feb 2008

susana
aj "otec" Karolínky neuznal otcovstvo. ja som vlastne nič v tomto smere nepodnikla. za mňa to spravili úrady, a hlavne matrikárka, keď som bola malej vybaviť rodný list. chce to všetko len trpezlivosť.
našťastie mne to ide už do finále, takže sa už konečne teším, že to budem mať konečne za sebou.

andrea1158
29. feb 2008

maca793: tak kedy padne rozsudok? Sme všetci zvedaví.

suzana121
autor
29. feb 2008

Sak bilo na casi maca793 aby si sud pohol .no a u mna nevim moc sa mi do teho nechce ale nic ine mi nezbyva 🙂 alexandra a co mali poslucha?

andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
1. mar 2008

niekedy rátam v apríli, na testy išli jeho matka a brat, keďže sa nemal k činu. ak ani oni nepôjdu, tak sudkyňa vyhlási otcovstvo bez testov a on sa potom môže obrátiť na krajský súd. tak to povedala sudkyňa.