Životné minimum pre 4 člennú rodinu

silviasestakova
20. aug 2012

Prosim vas kolko je životne minimum pre štvorčlennu rodinu s vlastnym domom+hypotekou na krku.Ked môj partner-niesme zobraty ma prijem 270eur mesačne ja 194eur+45eur pridavky na deti.A k tomu inkaso 260eur a hypoteka 276eur.DAKUJEM PORADTE MI PROSIM VAS A čI MAME NA NIEčO NAROK OD NAšEHO KRASNEHO šTATU.

bodka13
20. aug 2012

@silviasestakova píšeš,že nie ste zosobášený a to znamená,že nie ste podľa zákonov nášho štátu štvorčlenná rodina 😉

...musíš si to spočítať : ty194,58€ + jedno dieťa 88,82€ + druhé dieťa 88,82€ = spolu 372,22€ ...nikoho ale nezaujíma aké náklady máte na nájom,či na stravu

silviasestakova
autor
21. aug 2012

chcem sa spitat tich 88,82eur je čo.A či sme zobraty to tento štat nerieši sme v jednej domacnosti nas už beru ako bi sme boli manželia.Všade na uradoch nas tak beru a preto ma aj tim odpalkuju.pekny den

klincek
21. aug 2012

zákon 601/2003 Z.z., § 2
Za životné minimum fyzickej osoby alebo fyzických osôb, ktorých príjmy sa posudzujú podľa § 3 spoločne, sa považuje suma alebo úhrn súm
a) 194, 58 eura mesačne, ak ide o jednu plnoletú1) fyzickú osobu,
b) 135, 74 eura mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu,
c) 88, 82 eura mesačne, ak ide
1. o zaopatrené neplnoleté dieťa,
2. o nezaopatrené dieťa

takze pre 4 ludi vratane dvoch malych deti mi to vychadza 507,96 €. suma sa kazdy rok meni nariadenim vlady.
ziv. minimum je suma, ktoru clovek potrebuje na zabezpecenie zakladych zivotnych potrieb (niekde v zakone je to definovane presnejsie).
ak vas prijem nepresahuje tych 507,96 €, tak sa treba informovat na urade prace, soc. veci a rodiny v mieste bydliska, ci mate narok na nejaky prispevok a co pre to treba urobit.

martinkatinka
21. aug 2012

Súhlasím s @klincek .... nám to pri posudzovaní hypotéky trocha zaokrúhlili...
A jedna podstatná vec!! To, že máte hypotéku štát nezaujíma, pokiaľ máte životné minimum, tak je všetko OK, predsa štát za vás hypotéku a inkaso platiť nebude, ani poplatky za telefón a podobne, to sa proste neráta, to sú vaše výdavky, s ktorými by ste sa mali zmestiť do tej sumy životného minima alebo jednoducho tieto služby nevyužívať.
A dalšia vec, je veľký rozdiel či ste alebo nie ste manželia.... pretože v tom prípade sa može posúdiť výživné a potom na základe toho sa možu žiadať príspevky od štátu.
Ak sa mýlim, opravte ma.

silviasestakova
autor
21. aug 2012

Mi zdielame spoločnu domacnost či sme zobraty alebo žijeme spolu na divoko tak to naše urady nezaujima.Proste sme spolu v domacnosti a hotovo.Ale na danovy urad to neplati môj partner si na mna nemôže narokovat dane za predchadzajuci rok .Kočky až budete niečo vediet nove tak sa ozvite DAKUJEM

bodka13
23. aug 2012

😲 za dobrotu na žobrotu 😉

...aj ty @silviasestakova nám napíš hneď ako niečo zistíš

silviasestakova
autor
31. aug 2012

Ten naš prijem je dostačujuci a mame s čoho žit to nikoho nezaujima či mame nejake vydavky zdielame spolu jednu domacnost tak sme rodina a mame spoločny prijem 🙄 🙄 🙄

lasister
11. sep 2012

@bodka13 No tak toto je životné minimum tak nanajvýš pre bezdomovcom,ale ich deti nesmia chodiť do školy a ami k lekárovi.

bodka13
11. sep 2012

@lasister ja som to životné minimum bohužiaľ neurčovala 😉

lasister
12. sep 2012

Ja viem a neobviňujem vás tu,ale všetkých našich mafiánskych politikov,ktorý nás okrádajú a podvádzajú na každom kroku.

mathew0210
14. sep 2012

dobry den.mam tiez otazku,co vsertko sa rata do zivotneho minima?aj vyzivne?aj pridavky?a co este?dakujem za skoru odpoved. 🙂

alenkalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marika123456
16. mar 2013

Zdravim,chcela by som sa opytat som na materskej mam 2deti prijem 199eur a pridavky 45eur mam manzela niesme zobraty on berie 130eur a nas prijem spolu je na 4clennu rodinu iba 365eur..Chcem sa opytat ci mam narok na zvysenie ked platime inkaso a este aj hypoteku..Vopred Dakujem 🙂

illes
22. máj 2013

dobry den chcela by som sa opytat konci mi materska som sama s tromi detmi vedel by mi niekto poradit kolko je zivotne minimum pre nas a na co mam zo statu narok dakujem velmi pekne 🙂

marcelcmar
31. júl 2014

Prosím vás, aké je životné minimum na 5 člennú rodinu ?

martina0308
4. okt 2014

@marcelcmar pokial su vsetky tri deti este nezaopatrene,tzn. ze studuju tak 607,54 €.

adka7755
30. okt 2014

mňa odpálkovali podobne..partner je živnostník ( nanešťastie väčšinou mínusový), a na sociálke ma odpálkovali s tým, že nemám nárok na nič, pokiaľ neodovzdá živnosť..a nikto neposudzoval jeho príjmy☹..a momentálne si živnosť pozastavil, tak by ma tiež zaujímalo, či sa tým niečo mení, alebo nie..momentálne som síce zamestnaná, ale kôli tehu asi len do marca ( viac si netrúfam pri mojej práci) a obávam sa, či budem mať potom nárok na nejakú korunku,kým prekleniem dobu do materkej☹..ak nie, tak nám nastanú veeľmi kruté časy..

martina0308
30. okt 2014

@adka7755 vsetko zavisi od prijmu rodiny...tazko povedat ci budes alebo nebudes mat na nieco narok o polroka...btw socialkou myslis urad prace, socialnych veci a rodiny alebo socialnu poistovnu?

mirusa123
3. apr 2015

Dobry den tu je mirusa mam stvorclennu rodinu manzel je zaevidovany na urade prace, syn ma 17 rokov tiez je zaevidovany ja pracujem ale momentalne je situacia taka ze zavod sbankrotuje takze kolko by som dostavala davky ako stvorclenna rodina dcera ma 11 rokov chodi este do skoly mame aj svoj rodinny dom. Dakujem

dadulka72
3. máj 2015

to neviem kde ste prišli na tie suma,ale mi sme 2dospelý ludia ,manžel pracuje ale bol PN a nám vypočítala na sociálke minimum aj s príspevkom na bývanie okolo 196 eur.

fidorka7
3. máj 2015

@mirusa123 predpokladám, že budeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti, nie? podľa výšky dávky si daj potom prepočítať životné minimum na úrade práce.

fidorka7
3. máj 2015

@martina0308 tak to teda určite nie, to si prosím ťa zobrala odkiaľ???? to by sme sa mali ale že úplne super, ak by to takto bolo... a ľudia by určite nechodili do práce za minimálnu mzdu, načo, veď sociálka 600eur za nič? 😕 😕 😕

martina0308
4. máj 2015

@fidorka7 rozlisuj zivotne minimum a pomoc v hmotnej nudzi...to su dve diametralne odlisne veci! Zivotne minimum ti nikto nikdy neda, je to len akasi hranica...

fidorka7
4. máj 2015

@martina0308 mala som na mysli samozrejme životné minimum pre výpočet dávky hmotnej núdze, o nič iné ako o peniaze, ktoré reálne dostanem, predsa nejde, či?

martina0308
4. máj 2015

@fidorka7 lenze zivotne minimum sa nerovna sume pomoci v hmotnej nudzi...zivotne minimum je len ukazovatelom toho ci si alebo nie si v hmotnej nudzi...to je vsetko...vypocet samotnej pomoci v hmotnej nudzi je o niecom uplne inom...

branka1968
6. júl 2015

Dobry den chcem sa informovat moja dcera je slobodna matka ma maleho syna financne jej to nevychadza vyzivne dostava 20€ rodicovsky prispevok 198€ ked zaplaty byvanie tak na nic ostatne jej neostane ale nema narok na ziadnu vypomoc v nudzi neda sa mi stale jej vypomahat ja mam len invalidny dochodok nezijeme v spolocnej domacnosti prosim poradte co mame robit ako postupovat dakujem

evka441
3. sep 2015

dobrý deň chcem sa opýtať či mám nárok na štipendium keďže môj otec je na dôchodku a má dôchodok 368€ mama je nezamestnaná ale musí si chodievať odrábať 4 dni v mesiaci aby na nás dostávala sociálnu dávku a rodinné prídavky, okrem mňa aj na brata..... sociálna dávka a rodinné prídavky dávajú dohromady 200€... prosím pomôžte mi čo najskôr ;) teda aspoň cenu tú životného minima.....vďaka

mystery217
10. feb 2016

počíta sa ako príjem do životného minima rodičovský príspevok ?

hela713
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika1293
4. okt 2019

Baby jedna otázka aké je životne minimum ak matka poberá rodičovský príspevok z toho má jednu dcéru 4rocnu a druhú mesačnú a jej priateľ je nezamestnaný a vedení len na úrade práce.