Zmena priezviska dieťaťa. Ako postupovať?

mima3114
26. mar 2008

Ahojte.vedeli by ste mi niekto poradit ohladom priezviska?ak ma moje dieta priezvisko po otcovi,za ktoreho ja nie so vydata,on nema o dieta ziaden zaujem,dokonca sa vyjadril,ze ho nechce nikdy v zivote vidiet.da sa zmenitpriezvisko nejak sudnou cestou aby malo dieta moje priezvisko?dakujem.

ann83
1. apr 2017

@vinka
Ahoj vinka.mám podobny pribeh,malá je na mojom priezvisku lebo bio.otec ho nechcel zobrat na svoje meno.malá mala 3 roky ked oteckovi napadlo ze chce platit,a mat kontakt s malou.otec je zapisany do listu a moze malu navstevovat.ale velmi nechodi.teraz mam priatela,on chce malu zobrat na svoje priezvisko.on je z madarska.nevies náhodou ze kam by som mala ist spitat na tento pripad?

sunshine1311
1. apr 2017

@ann83 ak si chce tvoj partner osvojiť tvoju dcérku musíte byť manželia. Až vtedy je možné podať návrh na súd o osvojenie dieťaťa a samozrejme musí s tým súhlasiť biologický otec, ak bude protestovať rozhoduje súd a prihliada hlavne na potreby dieťaťa.

ann83
3. apr 2017

@sunshine1311
Dakujem ti za odpoved,velmi dakujem.
Som z toho chorá ze bio.otec nesuhlasi.plati na malu od 3 rokov ,nic ine neda na dieta,ani vianoce,ani narodeniny...nic vobec okrem tich 80€.dufam ze sud rozhodne dobre.

robodracica
3. apr 2017

Ak by si ju tvoj partner osvojil nedostaneš ani tých 80€.

sefan
23. jún 2017

Ahojte baby viete mi poradiť mala má moje prezvisko a chcela by som jej dát druhe ale má svojho otca v rodnom liste či sa dá zmeniť aj bez jeho suhlasu?

robodracica
24. jún 2017

@sefan Minule presne o tom som sa rozpravala s mojou známou a aj jej dcéra tak menila menu svojej dcerke a v rodnom liste bolo priezvisko matky...a vraj potrebovala súhlas otca....

mirka_vivka
9. sep 2017

@elise aj mňa by zaujímalo ci je to možné zmeniť priezvisko dieťaťa a vymazať z rodného listu otca.... Keďže otec súhlas na zmenu priezviska nechce dať

robodracica
9. sep 2017

@mirka_vivka No to isto nemozes....

tinkaronko0710
26. dec 2017

Prosím Vás chcela by som sa opytat,že či sa dá zmeniť krstné meno bez podpisu otca. Priezvisko má moje,ale chce si zmeniť meno môj syn. Mohli by ste mi poradiť? Kde sa mám obrátiť a ako to vyriešiť, a ci treba súhlas otca. Ďakujem veľmi pekne

sosovica
26. dec 2017

@sefan nedá musíš mať suhlas oca že sa vzdava dieťaťa akych kolvek prav a tym padom mozes zmenit priezvisko

sklamana26
2. júl 2020

@paradajka123 to by som už nedovolila a nemali by to zmeniť keď ma dobrý vzťah... Ale záleží na sudcovi ja teraz chcem zmeniť deťom priezvisko po manželovi ale oni chcú sami žijeme už 5 rokov v spoločnej domácnosti a majú ho radi a ich Biologicky otec (super tatko) nejaví záujem ani si nespomenie keď majú narodeniny ani len sms... Tak som zvedavá ci nám to prejde ale vám držím palce nech ma priezvisko po tatovi keď ma o neho záujem...

mirka_vivka
2. júl 2020

@robodracica no predsa súdom mi prešla zmena priezviska,, síce v rodnom liste som ho nakoniec nechala

robodracica
2. júl 2020

@mirka_vivka v rodnom liste si ho nechala kvoli alimentom?

mirka_vivka
2. júl 2020

@robodracica nie len kvôli tomu, aby dcéra mala tam uvedeného nejakého rodiča... Aby to tam nemala prázdne... Aaa výživné neplatí a ani to neriešim, nepotrebujem od neho nič...

martina101vn
29. aug 2022

29.08.2022 20:55Dobrý deň,
Prosím Vás o radu. Uvažujem nad zmenou priezviska mojej dcéry, ktorá nebola z manželstva. Žili sme spolu ako partner a partnerka. Mame spolu dcéru, ktorá ma 4 roky. V súčastnosti je ex priateľ ak to môžem tak nazvať. Vo väzbe za zneužitie mojej dcéry z manželstva, ktoré bolo rozvedené 9 rokov dozadu. Mala iba 8 rokou. Súdne som poriešila aj zákaz priblíženia mojich dcér k partnerovi a kumne. Súd to schválil našťastie. Chcela by som mojej 4ročnej dcéra dať priezvisko ako mame my so svojou staršou dcérou. Čiže pomne. Bol by vtom problém neviete mi vtom poradiť? Ďakujem pekne.

martina101vn
29. aug 2022

@mirka_vivka dobrý večer...prešla vám súdom zmena priezviská?