7 mesačný syn nechce umelé mlieko a ani príkrmy

katkullka
29. okt 2015

Ahojte mamičky moj malý 7 mesačný syn mi nechce jest UM ani varene masovo zeleninové príkrmy ani kašičky. Keď bol menší zjedol všetko ale teraz odkedy mu narástli zubky nechce poriadne jest nič. Surovú zeleninku zje ak je nastrúhana ale nechce mi skoro nic varené, len jogurty by papal ale len biele ovocne nechce. Poraďte co mu mam davat aby zasa začal papat. Dakujem

pribinak
29. okt 2015

vsak biely jogurt je kvalitnejsi nez ovocny, si pozri zlozenie a zaklipkas ocami

oskvarka
29. okt 2015

@katkullka ved to je super ze ovocne jogurty nechce to je aj tak humac.. biele su zdravsie ked papa jogurt tak UM podla mna nepotrebuje nejako nasilu - ako ponukala by som ale kolko vypije tolko vypije a je .. a tym varenym by som asi skusala rozne varianty mozno mu len rastu dalsie zubky tak am trochu nechut.. a surovu zeleninu ak je na nu zvyknuty aj ovocie tak preco nie...

katkullka
autor
29. okt 2015

@pribinak ale nemoze predsa jest len same jogurty ako ho naucim papataj varenu zeleninku s mäsom?

artepep
29. okt 2015

Skusaj rozne kombinacie zeleniny. Moja mala napr. nezje ziadnu cistu zeleninu, okrem mrkvy. Tak jej ju davam ku vsetkym ostatnym druhom a papa v pohode.

pribinak
29. okt 2015

@katkullka pomaly ponukaj, zje dve lyzicky, tak dve lyzicky, o tyzden mozno 3 a za mesiac mozno 4. Ak mu idu zubky co este nemusi byt vidiet, moze mat bolave dasna a vadi mu napr teple jedlo, preto preferuje jogurtiky

ak mu chuti postruhana zelenina, tak to je super, struhaj a hotovo. moj syn kebyze ma zjest kalerab ci kusok spenatu tak asi omdlie

oskvarka
29. okt 2015

@katkullka no veď treba stale ponukať skušať , keď zje aj 2-3 lyžičky tak časom to podľa mňa zase pride... jogurt by som dala tak 2 krat denne.. a desiatu a na olovrant.. a inokedy zase ovocie zeleninnku a to UM vyskusat a 1 chod denne nieco varene cez obed skusat.. naveky to tak nebude... tie deti sa stale menia .. aj mi sme mali obdobia kedy ani za svet nic a zase naopak kedy pekne papal..

oskvarka
29. okt 2015

@pribinak az tak :D... nas ako karelab moze ale tie listove veci tiez nemusi .. aj si napcha do ust list salatu potom ho napne (lebo jasne ze si cely da naraz) a cele to vypluje :D

pribinak
29. okt 2015

alebo mu uvar cely zemiacik tak v supke a daj mu ho, mozno mu nieco take zachuti

lorela
29. okt 2015

@katkullka Treba skúšať a skúšať - ako rôzne kombinácie zeleniny s mäsom, tak aj konzistenciu a hustotu.
Možno mu ten istý príkrm bude chutiť redší ako ho zvykneš robiť bežne. Podobnú skúsenosť som mala ja .
A k tým bielym jogurtom, super! Kiež by mu to zostalo až do dospelosti 😉.

vilaamala
29. okt 2015

@katkullka skús mu namixovať stravu do tohto: http://www.zebraandme.com/ Nám to pomohlo pri odmietaní ovocia a zeleniny.

vilaamala
29. okt 2015

@katkullka a hlavne sa preto nestresuj, on to cíti a možno aj preto nechce. Pri jedle musí byť pohodička, nesmie to vnímať ako niečo strašne dôležité a že musí a že ti na tom veľmi záleží... Pohoda, chceš-nechceš, skúsime inokedy... s úsmevom a bez nátlakov. A papajte spolu s ním. Keď bude vidieť dobrú atmosféru pri stole a ako Vám chutí, skôr sa zapojí. Držím palce.

katkullka
autor
31. okt 2015

Ďakujem baby za rady .