8 mesačný syn nechce nič jesť

miskacharly
4. aug 2014

8 mesačný syn nechce nič jesť.nezje prikrmy,kaše,ani to co mu navarim,mlieko tiež velmi nechce,ale občas ešte zje.len jogurty mi zje.co mu mám ešte vyskúšať dať alebo uvarit? Ďakujem za odpovede.

zkad
4. aug 2014

mne povedala detská lekárka že jogurt aj to len biely smotanový až od dokonč. 9. mesiaca

katy1979
4. aug 2014

Uvarit tazko este nieco. My sme sa rozjedli az ked to bolo cele kusy jedla a ziadne mackance

mmaatt
4. aug 2014

@miskacharly ja sa držím rady mojej mamy, že žiadne dieťa (pokiaľ nie je vážne choré), ktoré má prístup k jedlu, ešte od hladu neumrelo 😀 . Naša fešanda nechcela nič, okrem mlieka. Žiadne kaše, žiadna kupovaná ani doma varená strava, žiadne jogurty, ovocie, zelenina, nič. Rozjedla sa až teraz v 15tich mesiacoch. Jednoducho, niektoré deti asi nie sú pripravené na konzumáciu. A to som si myslela, že to bude jednoduchšie, keď jej jej brat pôjde príkladom, syn (teraz 9 rokov) má super stravovacie návyky, jedol pekne od 6 mesiacov ako učebnicové dieťa. Treba ponúkať, ale nie nútiť. Držím palce a prajem pevné nervy (viem, ako to dokáže vystresovať), aby ste to v pohode zvládli 🙂

kofoluska
4. aug 2014

Nevymyslis nic. Mozes len skusat ponukat. Nie kazde dieta je velky papkac. A kedze je leto, moze to byt aj teplom. Ani mojmu velmi nechutilo v tych horucavach, jedol len mixovane ovocie a jogurty a rano a vecer pil mlieko.

havana_frost
4. aug 2014

@zkad A mne že od ukončeného siedmeno 🙂

skippy7
5. aug 2014

@havana_frost podľa knižky je tuším od ukončeného 8.mes.,ale mne Dr.povedala,že môžem jogurtik aj skôr dať,tak som dávala od ukončeného ,7.mes.....aj tak trvá,než zje úplne celý