Ako naučiť dieťa na nočník?

ikulka07
8. nov 2011

Chodí už do škôlky a tam sú z nej zúfalí...nechce sa pýtať a to isté nám robí aj doma. Až keď sa pociká, tak nám to ukáže. Niekedy je aj ticho ako keby sa bála. Pýtame sa jej každú chvíľu, či jej netreba cikať, ale vždy nám povie, že nie a o minútku sa pociká. Doma aj v škôlke je bez plienok, tie jej dávam len na noc. Nočník a záchod odmieta, ale posledné dni si už aj občas sadne, ale to musí mať náladu, ale neurobí nič. Nútiť ju nechcem ani na ňu kričať...vysvetľujeme a vysvetľujeme....niekedy mi to pripadá beznádejné. Včera nám v škôlke povedali, že ak sa to čím skôr nenaučí, tak ju odtiaľ vylúčia ☹((. V škôlke sa jej páči...vidíme to na nej, preto ju nechceme odtiaľ zobrať, je spoločenská a deti má rada. Neviem, čo už robiť...ako ju to naučiť....som zúfalá ☹(( ....prosím poraďte mamičky

betina1984
8. nov 2011

Ešte si ju dala podľa mňa skoro do škôlky. Nie je pripravená sa pýtať. Moja sa začala pýtať až keď mala 2 roky a 7 mesiacov. Dieťa na to musí prísť samé, nie ho to učiť, prípadne donútiť. Nám to prišlo ako blesk z jasného neba. Jednoducho som jej dala dolu plienku a povedala, že buď sa vypýta, alebo bude mokrá. Párkrát sa pocikala, ale poučila. Tiež aj kakať. Dvakrát sa vykakala do nohavičiek a potom to už bolo OK.