Ako pripraviť čerstvý špenát ako príkrm pre bábo?

tina_
4. mar 2009

Ahojte,
kúpila som čerstvý špenát- lístky, chcela by som ho "zaviesť" ako ďalší príkrm pre malú...ale neviem, ako najlepšie ho spracovať a s čím podávať...
Zatiaľ sme jedli mrkvu, zemiak, brokolicu, karfiol (len trochu, lebo vypľúvala...).

marika80
4. mar 2009

ja som to udusila na masle. A mala sa zalizovala, dokonca to bolo aj jej oblubene jedlo.

mikalove
4. mar 2009

aj moja má špenát oblúbeny,robím tiež na masle,so zemiakmi a žltkom,al. polievku

mukky
4. mar 2009

Ahoj,ja mam tiez cerstvy spenat listky,stopky som odtrhla,sparila listky,natrhala a dala varit spolu k ostatnej zeleninke,a potom uz len vsetko pucim.Malemu chuti,zatial si nestazoval 😀.Nic z kravskeho mlieka do roka nedam,tak na masle ja osobne nedusim,ale nam dospelakom ano,Mozes aj na vodicke podusit,alebo na pare.

lalupa
4. mar 2009

male zboznuju na pare, staci malo, je hned makky, vymixovat s UM, spolu so zemiackami

radka.m.
4. mar 2009

ahoj tino,já dělám špenát tak,že ho podusím,a potom ho zahustím trochou bílého jogurtu,aby to bylo jemnější a podávám ho s bramborem,ale kupuji jenom bio špenát,protože ty normální obsahují obrovské množství dusičnanů,protože právě špenát má tu vlastnost,že pojímá lehce dusičnany,jako jeden z mála. ☹

kisska
4. mar 2009

aj u nas je spenat oblubeny 😉 ale doteraz som davala len mrazeny (lisovany v kockach - su to trosku vacsie kusky ako pretlak a mensi ako listky). Ja ho len sparim na paraku, je o chvilku hotovy a so zemiakmi je super. Ak este nepapate jogurty, tak kludne zjemni troskou MM, pridaj zltok a je to mnamka, ze sa mala bude oblizovat az za usami 😉 .
Len na margo radkinho prispevku - kde sa da v tomto obdobi pestovat cerstvy spenat?...

tina_
autor
5. mar 2009

vdaka za rady, tak som ho sparila vo vriacej vode, len na 3 minutky, potom som ho vymixovala a dala s popucenym zemiackom...Malej celkom chutil, zvysok som dala zmrazit vo forme na ladove kocky.

Trosku odveci, ale ake ste mali potom reakcie? Lebo neviem, ci je normalne (alebo to je alergicka reakcia), ze do polhodiny po papani uz bol "spenat" v plienke...mala som pocit, ze to slo velmi rychlo... 😖

certica
5. mar 2009

presne z toho isteho dovodu, ako pise radka.m...., kupujem tiez bio spenat (mrazeny) a zvyknem okrem zemiakov, pridat aj 1/2 zltka a na zahustenie niekedy ovsenne vlocky.

tina, u nas (aj pri starsom) spenat tiez funguje ako celkom dobre "prehanadlo", ale teda do pol hodiny sa este nepodarilo 😀 😕

kisska
5. mar 2009

tina - aj u nas funguje ako urychlovac 😉 aj ked tiez taka rychlovka to este nebola 😉

tina_
autor
6. mar 2009

tak ja teraz neviem, ci mam este davat aj ostavajuce dva dni,... dva dni som dala, vysledok viete 😀 , no a dnes doobedu, just ako narokom v cakarni u neurologa plna plienka, a potom doma este dvakrat (a to dnes bola len dojcena...), tak som na obed nedavala prikrm, a neviem, ci zajtra nezmenit zase na mrkvu...

3558
6. mar 2009

ja ked dam spenat, tak tiez do troch hodin je plna plienka 😀 😀 😀

kisska
6. mar 2009

tina myslim, ze uz nemusis, uz si otestovala, ze zapekat vas urcite nezapeka a keby sa mal vyhadzat, tak to uz tiez mas vonku 😉

3558
6. mar 2009

tak tak .... 🙂 🙂

janocka
9. apr 2009

macicek79 • 2d • Včera o 20:27
Ahojte baby,
mozete mi poradit, ako pripravit spenat (mrazeny) pre 9-mesacne deticky? Dakujem za rady 🙂

tomzuzka • 1d • Včera o 20:43
Ahoj, ja dám trochu špenátu normálne uvariť spolu so zeleninou a mäskom. nič výnimočné. a celkom mu chutí táto "burina" 😀

casy30 • 1d • Včera o 20:44
macicek79, ja robím zásadne čerstvý. je s tým menej roboty. Zabarím ho vriacou vodoua rozmixujem. do neho prídam źltko z vajíčka a pár zemiačikov a malý sa ide zadusiť 😀

saska.t • 1d • Včera o 20:46
macicek, daj si do vyhladavania spenat a su tu uz 3 take temy takze si mozes pocitat 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... napr. tato

stvura • 1d • Dnes o 09:15
Tri kocky mrazeneho spenatiku, cukina, zltok z vajicka...malemu to chuti, so zemiakom mi to nechcel jest.

3558
9. apr 2009

ak mas moznost zohnat cerstvy ako ja, tak ho par minut necham zaparit,precedim,rrozmixujem a dam do vyrobnika na lad. ked ptrebujem vytiahnem 2 kocky a zvlast uvarim zemiak alebo ryzu,al.pohan.vlocky,pseno......
to uz je na tebe 😉

pajinka23
4. okt 2009

baby mozem zacat so spenatom ked uz nam je vyse styroch mesiacou??

tepka
12. apr 2012

dnes som ho dala a malá začala strašne zvracať asi 6x ☹

tepka
12. apr 2012

@pajinka23 no mna zdrbali mame 6mes a tt a že čooo špenát???? 😠

mata1001
13. apr 2012

@tepka a co si dala malej papat okrem spenatu? uz mrkvu,zemiak,brokolicu...mate za sebou?

tepka
13. apr 2012

@mata1001 šetko mame za sebou 😉 bol to špenat so zemiakom a pridala som vareny žltok...ale nikdy zo žtka ani zo zemiaku nevracala tak som si ista že špenat

zdraviezprirody
13. apr 2012

Najlepšie je na masielku alebo hoci iba na pare. A so zemiačikmi...aj my veľký to máme radi 😵

mata1001
13. apr 2012

@tepka neber to v zlom...ale nemysliš že sa velmi ponahlaš? je ešte moc malinka na špenat,na žltok...spomaľ... 🙂

tepka
13. apr 2012

@mata1001 myslíš????idem podľa knižky a tak je špenát už...ved príkrm bol od 4mes určeny...mi sme začali od 5 mes aj tyždeň pomaličky mrkva zemiak brokolica por......neskôr sme pridali mäsko po asi 14dňoch zeleninky potom vareny žltok raz do týždňa...a teraz skusila špenát...do obeda skušame ovocie presnidavky zo začiatku aby bolo obvarene atd..po 3dni jeden druh...takže prikrmujeme už asi mesiac a myslím že na pšnát není vôbec skoro ale každy ma iný názor a aj každá Dr inak radí asi tak 😒

mata1001
13. apr 2012

@tepka aha...ked ides podla knihy tak je to potom spravne... 🙂

tepka
13. apr 2012

@mata1001 😉 kniha čo si prečítam na nete a čo mi povie Dr 😉 a plus môj názor 😉

mata1001
13. apr 2012

@tepka tak maš super dr...lebo tá moja mi absolutne nič nepovie...ešte ani na príznaky po očkovaniach ma neupozornila... 😠

tepka
13. apr 2012

@mata1001 no to zase nie to moja asi nikomu nepovedia nežiaduce učinky ☹ bohužiaľ človek to zistí až na dieťati ☹ ja som to študovala na nete a rozhodne neočkujeme máme len tbc a aj s tým behame ☹ no ona mi iba no začnite s príkrmom teraz a dosť...naj si sama naštudovať 😉

mata1001
13. apr 2012

@tepka ale ved co by sa im stalo keby povedali mamičkam,,tak teraz po očkovani mozu nastat tie a tie priznaky,no nie kazdemu dietatu...kazdy sme iny ale sledujte ho,,a mas pravdu-najlepsie si sama nastudovat...

tepka
13. apr 2012

@mata1001 no keby ti mali povedať pravdu tak neočkuje 50%mamičiek oni využívaju tvoju nevedomosť...zatajuju atd to je na dlho nechcem to tu rozoberať vieš........poučila som sa 😖

mata1001
13. apr 2012

@tepka jasne...ale kazdeho nazor je iny...napisala som ti IP 🙂