Co moze byt tato chrasta a pluzgier?

lennkka17
11. júl 2018

Ahojte asi pred dvoma dnami som si vsimla ze ma syncek 4 rocny chrastu po pazuchov trocha nizsie a dnes sa mu urobil pluzgier nad tou chrastou. Co to moze byt? Myslim ze sa neudrel. Rozpravat nevie tak mi nepovie

lindusss2016
11. júl 2018

@lennkka17 vyzera to ako zlaty stafylokok. Kamoskin maly to mal presne na tom istom mieste. Treba atb

lennkka17
autor
11. júl 2018

@lindusss2016 no zbohom. Chystame sa k doktorke ale ordinuje len od 12

lindusss2016
11. júl 2018

@lennkka17 no to uz vydrzi, ale treba co najskor zacat liecbu, lebo sa to moze velmi skaredo skomplikovat

janulicka24
11. júl 2018

Och to vobec nevyzera dobre, ak je to ten stafylokok tak to treba co najskor riesit

bibaku
11. júl 2018

@lennkka17 stafylokok urcite mala som to iste pod pazuchou aj na nohe a museli mi bez omrtvenia vydlabavať mäso.. Lezala aom na infekcnom a brala atb a stfylokokovy lyzat.. Je to dva roky naspäť a mam tam jamku a jazvu.. Na 100% je to on lebo sipamätam ze na zaciatku to bol pluzgier a v strede jamka a vyzerala akoby do siva a vkuse to mokvalo.. Nechcelo sa mi to hojit ani v nemocnici po atb preto museli objednavat zo zahranicia lyzat

flientica
11. júl 2018

Hrozne to vyzera, ako dlho to tam uz ma? Ked nestihnete dr tak utekajte na pohotovost ved je to hrozne

lindusss2016
11. júl 2018

@flientica ten stafylokok ma taky rychly priebeh, aj kamoska si myslela, ze obycajna potnicka a zo dna na den takto

lennkka17
autor
11. júl 2018

Ma to od pondelka. Ale len tu prvu chrastu. Boli sme u pediatricky. Povedala ze to moze byt stafylokokova infekcia ale zatial nam kazala iba natierat framykoinom, hypermanganom a uzivat zinkorot a probiotika floraliv. Ak sa to bude dalej rozsirovat tak mame prist este tento tyzden a nasadi antibiotika

bibaku
11. júl 2018

@lennkka17 no nie moze ale je to stafylokokova urcite.. Presla som si tym.. Atb sa nevyhnete preboha ako moze takto hazardovat s dietatom? A este na takomto mieste.. Podla mna ste mali tvrvat hned na atb liecbe takto sa to moze len viac rozohnit a potom bude velky problem sa toho zbavit.. Mne robili vtedy aj ctčko a echo kvoli tomu ci sa to z rany nedostalo do krvneho obehu alebo neusadilo na chlopni v srdci.. Byt na vasom mieste tak idem este dnes poobede na pohotovost.. Tam vam urcite povedia ze atb su nutne :/ ak sa to dostane do krvi moze to mat fatalne nasledky.. A to mi povedal primar kliniky lebo tiez nechapal ze mi to lekarka len vytlacila ten hnis, natrela a zaviazala.. Este ze som poobede sla na tu pohotovost.. Rovno hospitalizacia

lennkka17
autor
11. júl 2018

@bibaku mozem sa opytat ci je to infekcne? Myslim ze ci sa moze nejake dieta nakazit dotykom alebo nejako od neho

bibaku
11. júl 2018

@lennkka17 áno je to prenosna bakteria.. Prenasa sa z rany do rany aj ked len vyražkou.. Krvou.. Slinami.. Povrchom kože a podobne.. Vlastne prirodzene mame stafylokoka vsade ale v istom povolenom mnozstve a akonahle sa premnozi alebo dostane pod kozu tak zacne rozkladat.. Je to vlastne bakteria ktora rozklada mäso po smrti... Preto sa väcsinou clovek nakazi na patologii alebo pri bodnuti hmyzom ktory sedel na niecom mrtvom pripadne bakterie v podpazusi su viac toxicke kedze sa prirodzene rozkladaju a obsahuju stafylokoka

lenadka
11. júl 2018

@lennkka17 je to staphylokok, je to vysoko nákazlivé, ako prvú pomoc daj na to framykoin a prelep náplasťou. Dcéra to presne takto mala, nevedela som čo to je, usúdila som že zrejme to bude nejaká baktéria natrela framykoinom zalepila. Dr. ma potom pochválila, že ani ona iné na to nedá a je dobre, že je to zalepené aspoň si to neprenesie inam....

lenadka
11. júl 2018

@lennkka17 mojej sa to krásne zahojilo mala len jeden jediný pľuzgier, nestihla si to rozniesť. Ani celkovo perorálne ATB nebolo treba, iba ak by sa to šírilo ďalej.

lennkka17
autor
11. júl 2018

@bibaku u nas neni momentalne ani pohotovost ale zajtra hned rano idem naspet k doktorke. Zatial natriem framykoinom

lenadka
11. júl 2018

@bibaku fúha, ty si to riadne schytala, keď až taký zlý priebeh. Naša pediatrička mi vravela, že je to u detí relatívne časté, hlavne v škôlkach ak má jedno, zachvíľu má v ambulancii ďalšie deti. Dcéra mala ako malinká ekzém a stenšenú kožnú bariéru, bola na tieto veci proste citlivejšia. Asi o dva mesiace sa jej to urobilo na oboch kolienkach a zas zahojilo rýchlo a bez následkov len po jednom pľuzgiery na každej nôžke. Potom už nikdy, sú to 4 roky dozadu.

lenadka
11. júl 2018

@lennkka17 oblečenie potom po opratí určite žehli, hlavne tričká.

ukulela
11. júl 2018

@lennkka17 ach - pozeram, ze lucenec ... detska pohotovost zrusena :( poslalal by som foto ministerke zdravotnictva, do pipiny!!!! ak ti zajtra doktorka neda ATB, - me,ate v nemocnici urgent? ci to vas tiez poslu do Rimavskej, ci dokonca ZV/BB? lebo ozaj to nevyzera dobre ....

ukulela
11. júl 2018

... ak nemate v LC pediatricke odd v nemocnici, rpe pokoj v dusi by som minimalne zavolala do RS a poradila sa, ci radsej neprist - ze mas vazne pochybnosti, prip ci staci zatial ten framykoin .... ak by bol ochotny lekar, mozno by si mohla foto poslat mailom. drzim palce.

lennkka17
autor
11. júl 2018

@ukulela ja si myslim ze mi da atb ked tam pojdem. Lebo povedala ze este tento tyzden mam prist. Inak ta fotka vyzera strasne ale v skutocnosti ma ta chrasta 3cm takze nie je az tak velka.doktorka to zhodnotila takto

janulka2811
11. júl 2018

@ukulela súhlasím s tebou zaslať ministerke foto a zrusenu najbližšiu pohotovosť.
Jedine ísť na pohotovosť bohužiaľ.

bibaku
11. júl 2018

@lenadka no hej a to som dovtedy nemala nikdy ziadne kozne problemy.. Ono zalezi aj od toho ako sa clovek infikuje.. Ci nieco stipne co bolo na mrtvom alebo priamo z tela mrtveho.. Alebo je to autoinfekcia z povrchu tela ako byva u deti ta je slabsia.. Mna nieco stiplo a bolo to infikovane zato som to mala opuchnute a zapalene asi na 8cm a v strede som som mala cervenu pbodku.. A isla som na pohotovost tam len pichli, vyplachli, natreli a obviazali.. Stale bolelo tak som isla znova a uz mi dlabali uhnite tkanivo.. Skoro som im tam odpadla.. A potom dosiel vysledok zo steru a ze zlaty stafylokok tak ma rovno brali na hospitalizaciu a povedali mi ze vysetrenia su zajtra a ak to mam v tele tak je dost mozne ze zomrem uz v noci.. Tazke chvile to boli :( .. Ale nastastie uz je to prec 🙂 len treba davat pozor.. Je to fakt strasne zakerne a rezistentne na väcsinu ATB preto sa musia davat dostatocne silne.. Držim palce

lindusss2016
11. júl 2018

@lennkka17 mna tiez prekvapilo, ze vam atb nedala. Lebo kamaratkin syn mal cca rovnake aj velkostou a to len dr kukla a z cleku povedala, co to je a ze treba rychlo liecbu

lenadka
11. júl 2018

@bibaku strašné a to si mala šťastie na doktorov, že ti vôbec výter s toho robili, ach u nás je to bieda, nedávno nechali mladého chalana, mal pracovný úraz spadol z výšky v hore. Prišiel vrtuľník, vraj veď je pri vedomí a odišli!!! Chalan krvácal z nosa, uší, čakali sanitku, tá ho odviezla do nemocnice z ktorej ho po ošetrení poslali do inej. Momentálne je v kóme, lebo kým sa dočkal pomoci už bolo neskoro 😭😤

lennkka17
autor
11. júl 2018

@bibaku a boli vlastne ta chrasta? Lebo syn ma 4 roky a je autista, vobec nerozprava tak netusim ci ho to boli ked mi nepovie. Na dotyk viem ze ho boli ale ci aj ked sa nik nedotyka

bibaku
12. júl 2018

@lenadka by som podala trestne oznamenie na nemocnicu.. Ja som raz tak urobila krik na chirurgii prisiel tam chalan a stal sa mu pracovny uraz odrazilo mu prst na nohe a krvacal tam na odpadnutie mu bolo a oni ze maju prestavku.. Tak som zaklopala asi 5 krat potom vysla nasrana sestricka tak som. Sa jej seriozne na plnu hubu opytala ci su tam vsetci jebnuti a hned ho brali dnu.. Takze niekedy to treba aj takouto neslusnou formou..
@lennkka17 áno bolí to kedže bakteria rozklada mäso tak postihuje dalsie tkaniva co su v poriadku v okoli. Je to dost taka tlakova a ostra bolest ale tak kazdy mame prah bolesti iny.. Ťažko povedať ako to cíti on.. Ale prijemne to urcite nie je.. Ja viem ze mi okolo rany nemohol prejst ani vanok lebo to bolelo a ked mi to zaväzovali tak to bolo hrozne.. Mala som liecbu atb intravenoznu a 3x denne som si asi po 15 minut svietila na ranu biolampou.. Potom som brala atb este tyzden doma a chodila na kontroly a preväzy na chirurgiu a na infekcne na kontrolu som sla po 2 mesiacoch.. Ale doma som si bežne po sprche ked sa rana otvorila dezinfikovala Betadinom aby sa to rychlejsie zasušilo