Dá sa naučiť chodiť hneď na wc a vynechať fázu nočníka?

shmoulinka1
9. dec 2014

zaujimalo by ma, ci mate niektora skusenosti s ucenim na zachod (s redukciou) a vynechanim pouzivania nocnika. My sme na tom tak, ze som to nechcela silit a neposadzala na nocnik nikdy (nevie, na co sa pouziva). Od roka a pol (teda cca mesiac) ale signalizuje kakanie a vacsinou mu stihnem dat dolu plienku a posadit na zachod. Cikanie zatial nesignalizuje. Neviem, ci by bolo vhodne teraz ho davat na nocnik sediet, aby sa aj vycikal tam alebo nocnik mu uz nepliest a skusat ho motivovat na signalizaciu cikania rovno na zachod.

katren
9. dec 2014

@shmoulinka1 ja mam 3 deti a 2 su uspesne odplienkovane bez nocnika.....dostali schodik a redukciu 🙂 takze ide to aj bez nocnika 😉 uvidim ako na tom bude tretia

siska53
9. dec 2014

@shmoulinka1 ja by som uz na nocnik kaslala a dala ho rovno na velky zachod. A ak by cikal postojacky,tak stupienok k tomu.inak mas sikuliaka,moji su v tomto po tatovi.
Maly si pokojne hovel aj v kake voziac sa na motorke...mala,ked ma nehody,tak to aspon povie..

kakika007
9. dec 2014

@shmoulinka1 ja odporúčam rovno wecko.. ked doteraz sa s nočníkom nestretol, išiel priamo na wecko, iba by bol z toho zbytočne popletený a keby ste boli dakde, kde nie je nočník, tak čo potom? Moja staršia síce bola asi dvakrát na nočník, ale to ju vôbec neoslovilo, tak sme prešli hned na wecko (tiež mala cca niečo cez rok), mladšia v podstate tiež nočník neriešila, asi zo päť krát si naň sadla, ale to bolo všetko, tiež radšej išla priamo na wecko. A či používať redukciu alebo nie a dieťa iba držať, tak to závisí od dieťaťa, moja staršia redukciu nechcela, musela som ju držať pod pazušky, táto mladšia používa ja redukciu (ked sme na poschodí) a ked sme na prízemí, tak bez redukcie...
snad som trochu pomohla 😉

miushka13
9. dec 2014

Tak ho posad na nocnik ked mu stihas dat dole plienku. Maj ho stale v izbe a malemu aby bol na ociaxh. Aj ked pravdu poviem my sme nocniku velmi neublizili tiaz do 1.5 roka maly nevedel co je to nocnik :D naucil sa az ked mal dva ale stale sa pocikaval akoby sa mu naten nocnik nechcelo. Ja uz som stracala nervy a tak som ho zacala davat na wc. Teraz ma 2.5 nepopisal sa ani nepamatam a pisa do zachodu jak tata :d postavi sa k mise chyti si pisko a este sa natom aj zabava jaka fontanka. A ked mu treba kskat tak mi krici mamiii zachoood clup gulicka do vodicky 🙂

shmoulinka1
autor
9. dec 2014

super baby, tak vidim, ze to ide 🙂 stupienok uz pouziva k umyvadlu, tak mu to zacnem ukazovat i k zachodu a kasleme na nocnik 🙂

canama
9. dec 2014

@shmoulinka1 Jasne ze sa da, my mame doma aj nocnik (na poschodi) aj redukciu (na prizemi)...pouzivame oboje. Vyhoda WC je jasna, nemusis umyvat nocnik 🙂 ale nocnik ma vyhodu v noci, hlavne pri oducani od nocnej plienky, ze ho mozes mat v spalni pri posteli a dat nan vycikat dieta ked sa zobudi v noci, pripadne aj ked je v polospanku...vacsina deti totiz ked v noci precitne tak si hned aj cvrkne.

siska53
9. dec 2014

@shmoulinka1 mpj maly to pochopil ako 2.5r. Behom 3dni. Dovtedy marna snaha,x pokusov uz od 13.m. A kedze postojacky sa do nocnika zle cika,tak dost dlho cikal do lavora urceneho len na cikanie (tato vymyslel ) a sam neskor presiel na wc.
A dcerka..skoda reci..kakanie bolo a 90%zvladnute,cikanie vyse 3m.50:50...po uraze zubkov sa akosi nejak nevieme dostat ani k povodnemu..brzdia nas aj choroby..aj teraz ma sopel.
.no kupila som omega 3,vraj u kamosky zabral,vidi na malom pokroky,tak davam obom a dufam,ze to zasiahne prave to odplienkovanie,inak je sikovna...len ten nocnik jak tato..on az v 3r...a to ju potrebujem dat do skolky..mam len nejake 3-4m....vrrrrr.

danieli
9. dec 2014

Nam bol nocnik na dve veci...vsak viete 😀 v 2 rokoch redukcia a wc so stupienkom, v 3 som zobrala nocnu plienku, dva krat bol so mnou v noci cikat a odvtedy vydrzi do rana, nechcel mi sediet ani na nocniku ani na wc, tak som si povedala, ked uz ho mam trapit nech ide rovno na wc

frozenelza
9. dec 2014

Moj nikdy nepouzil nocnik, hned ako sme zacali odplinkovavat chcel sam chodit na wc. Takze pohodaaaa, da sa 😉

shmoulinka1
autor
10. dec 2014

inak baby, co mate chlapcov, nikdy ste ich neucili cikat posediacky, vzdy len nastojaka?

terezka1947
10. dec 2014

@shmoulinka1 ja som svojho ucila...ale boji sa sadnut este (3r),takze cikat chodi postojacky,ale neopisava zachod 😀
kakame zatial do nocnika

shmoulinka1
autor
10. dec 2014

@terezka1947 vsak to, aj kazdy chlap je nauceny inak, moja mama brata ucila doma cikat posediacky a inde to je jedno 🙂

terezka1947
10. dec 2014

@shmoulinka1 tak u nas ma "vynimku" iba maly syn...nastastie,manzel je dobre nauceny 😀 😀
ale tiez ho chceme naucit pisat posediacky...aj stupienok sme mu kupili,lebo redukcia sa mu nejako nepacila...ale v skolke na tych malych zachodikoch pisa posediacky...asi jen treba cas a anuci sa sa aj doma

shmoulinka1
autor
10. dec 2014

@terezka1947 jej, no dobre vediet, ze aj v skolke tak chlapci posediacky 🙂

terezka1947
10. dec 2014

@shmoulinka1 je to super,ze ich k tomu vedu...ale myslim,ze tam dost pomaha mensi zachodik,takze deti maju vacsiu istotu a tiez kolektiv je mocny "carodej" 😀
a deti radi opakuju po sebe...nam sa kolektivom poriesila chut do jedla...sice este spekuluje niekedy,ale je to na velmi dobrej ceste