Dvojmesačný syn má problém s bruškom a kakaním

zdenkkaa
30. nov 2013

Ahojte maminy chcem sa spytat a poprosit o radu maly ma dva mesiace a zacala som mu zo zdravotnych dovodou davat umele mliecko vsetko je ok len sa nevie vykakat ale aj ked bol iba dojceny tiez sme maly tento problem davam mu kazde rano a vecer do mloeka probiotika, pije aj fenyklovy caj a este mu davam aj espumisan a nic tak mu pomaham rektalnou rurkou co by som mohla este urobit prosim o pomoc vopred dakujem🙂

katkasofi
30. nov 2013

@zdenkkaa skus zmenit mlieko.... a potom na vykakanie doporucujem easylax...my sme ich tiez zoparkrat uz pouzili...

zdenkkaa
autor
30. nov 2013

@katkasofi podla mna to nieje mliekom lebo ho ma iba druhy den a aj ked som kojila som mala ten isty problem ale dakujem a co je yen easylax

prstek
30. nov 2013

@zdenkkaa týmto sme si prešli aj my pri prvom, s rovnakým postupom ako ty, plus moja mamka mi odporučila robiť mliečko do harmančekoveho čaju miesto vody (vraj to tak aj nám robila, keĎ sme nevedeli kakať 🙂 ), zlepšuje to kakanie, to nám aj pomohlo, vopred som si navarila harmancekový čaj a potom som si iba ohriala potrebné množstvo na UM, kaka môže byť potom kus zelenšia ale je to normál kvôli harmančeku. 🙂 vyskúšaj........, rektálna rúrka pomôže, ale žiaľ si bábo potom na to zvykne, že sa nemusí veľmi namáhať pri kakaní, ale čo by človek drobčiatku nepomohol, akurát potom pri väčšom to bol kus problém priviesť sa do normálu s kakaním, a všeobecne, stolica sa potom pozdejšie upraví aj keď sa začne s príkrmami, zatiaľ len žiaľ dáko vydržať 😒

aelinka
30. nov 2013

Môj synček mal tiež veľký problém s kakaním a bolesťami bruška, keď sme prestali kojiť a prešli na umelú výživu. Mal vtedy ale už 5 mesiacov. Skúsila som mu na doporučenie lekárky variť Pšeno a musím povedať, že sa nám veci krásne upravili a navyše mu aj veľmi chutilo. Ale skvelé sú aj výrobky od firmy OKG - prírodné, bylinkové, tekuté prípravky, ktoré podporujú funkciu tráviacich orgánov. Doporučujem Emulips . Upravuje trávenie a podporuje pohyb čriev. Pre viac informácií -
http://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda, pekný večer prajem.

ika_ba
30. nov 2013

nasu malu trapili koliky cca od jedneho mesiaca, nam neponahalo skoro nic, skusali sme vsetko, rozne kvapky, caje, cvicenie s nozickami, masirovanie bruska, na masaz sme pouzivali aj masticku
nakoniec sme museli pouzivat rekralnu rurku, inak to neslo, aj som sa bala, ci nebude mat problem s kakanim, cca ked mala 4 mesiace tak to preslo a teraz ma rok a mesiac a na koliky sme davno zabudli

pipinka4
30. nov 2013

@zdenkkaa my sme mali tiez s tym problem ale by si sa cudovala mala hned reagovala na mliecko.my sme mali aj nutrilon ten nam vobec nesedel potom sunar to bolo o nieco lepsie ale stale sme pouzivaly rurku ale teraz papame z dm babylove a to nam uplne sedi.papame ho uz dlho a uz sme aj vysadili infacol ( to je lepsie ako espumisan) a probioticke kvapky ( biolacbaby). a inak ked som ju sem tam nehala tak sa mi nakoniec vykakala aj sama ale na druhy den bo aj nasa pediatricka vravela ze ked je kvalitne umele mliecko babatko nemusi kakat aj 3 dni.pokial neboli brusko skus nepouzit rurku.a este k tomu harmancekovemu cajiku na niekoho posobi zapekanim na niekoho prehananin ale treba skusit.nam nepomohol bohuzial. rak drzim palceky a my sme este viackrat za den pocas hrania masirovali a cvicili brusku vezmi lavu nozku a pravu rucku a spoj laket s kolienkom.vypada ro drasticky ale babatka to neboli a velmi dobre to popohyna crievka 🙂 .nam to poradil primar. a jasne opakuj aj druhu stranu. a nam to pomohlo babatko je cervene ale tlaci aj prdiky vydu a aj sa vykaka ;)

sendym
30. nov 2013

My sme mali velkyyy problem s kakanim a kolikami,neviem ake davas mlieko,ale nam pomohla zmena mlieka davali sme nutrilon comfort alebo skus hipp comfort.Uvidis problemy prestanu

zdenkkaa
autor
30. nov 2013

@prstek ja mu robim do fenykloveho cajiku Um ale skusim aj harmancekovy ale bojim sa ze by zle reagoval a dakujem

zdenkkaa
autor
30. nov 2013

@pipinka4 ja som malemu davala najskor sunar ale grcal z toho a teraz mame babylove tiez ale iba druhy den tak dufam ze pomoze velmi pekne dakujem a cvocime aj my🙂

katkasofi
1. dec 2013

@zdenkkaa to je glycerinovy roztok pre dojcata a deti... pumpicka a vstreknes do ritky...babatko sa hned vykaka.. my sme s malou museli chodit az na klystir a toto pomohlo. Do par sekund sa vykaka...predavaju v lekarnach

123maminka
1. dec 2013

To majú všetky deti. Pomáha ešte masírovať bruško v smere hodinových ručičiek a cvičenie s nožičkami. Nožičky sa skrčia k brušku a vyrovnajú a tak opakovať párkrát. Ale aj tá rektálna rúrka je dobrá. Aj čajíky feniklové pomáhajú. Ale mne sa ako prvá pomoc vždy osvedčil teplomer. Keď už dieťa plakalo, že nemohlo kaku von, tak teplomer do zadku to vždy zachránil. Treba aj počas dňa bruško masírovať, aby sa tie čreva rozhýbali.

renkita
1. dec 2013

Ja som pouzivala UM Hami na citlive brusko - zapcha a koliky a pomohlo. Ked mal problem s prdikmi tak espumisan confort kvapky.

simca06022011
1. dec 2013

fenyklovy caj by som nedavala, probiotika ano, pocvicit nozickami, sucat brusko alebo lahnut na brusko... a skus ked tak ine mlieko alebo iba pridat trochu pitneho rezimu- prevarenu vodu alebo nieco.

evolet1
1. dec 2013

Ahoj. Tak aj u nás bol problém s kakaním, s kolikami nie. Ja som potom malému zohla nožičky v kolienkach, jemne pritlačila k brušku, a tak ako píše 123maminka, dala som do riťky teplomer a trpezlivo čakala. Účinkovalo to vždy. No a tiež som sa bála, že si na to zvykne a inak ta potom nepojde, ale zbytočne. Samo sa to potom upravilo a pomoc už nepotreboval.