Infekcia v ústach u detí. Čo by pomohlo?

19monika89
11. júl 2011

Ahojte žienky 🙂 ....Mojej ročnej dcérke sa v ustočkach (na jazyčku a na pere z vnutra) vyhodili male vyrašočky- vyzera to ako hnisava vyraška. Neviem ci ide o afty, ešte nikdy predtým to nemala. Momentalne ma aj zapalene hrdielko a teploty, tak neviem ci sa jej to dostalo z hrdielka alebo to chytila niekde inde.Nechce ani jest a ani pit. A nechcem zbytocne utekat k doktorovi ked je mrzuta a chora. ☹ Co by jej mohlo pomoct? Prosim vas o radu,Dakujem

gubcikova
11. júl 2011

fialová vodička

bobacik2316
11. júl 2011

ja by som radsej isla k lekarovi.....s infekcoiu som si zazila pri syncekovi toho dost,nejedol,nepil,schudol a skoncili sme na infuzkach po 2tyzdnoch trapenia a aj to som sa uz ja pytala ,pretoze maly uz bol uplne vycerpany....,nech ti predpise nieco na to....my sme mali camistad gel,repíkom som mu vytierala ustocka,mal to aj zvonka na perach,cele ich mal opuchnute,na to som mu zvonku davala calciovu mast a aj gentian violet(fialova vodička)....pre istotu,na tvojom mieste by som išla ju ukázat dr........prajem rýchle uzdravenie.

montinka
11. júl 2011

a ja by som sla radsej k doktorke.v takych teplach sa moze stat ze bude rychlo dehydrovana...

neu.sona
11. júl 2011

@19monika89 ahojky, my měli to samé. byla jsem z toho nešťastná, pořád do řešila a tak :(. nám se to udělalo po nemoci a očkování. hrozně dlouho jsme s tím bojovali. malý dostal od doktorky 2x vitamíny na posílení imunity. je to asi ale i tím, že si dává hodně prsty do pusy. teď nám to už zmizelo a zpátky se to nedělá, ale je to nepříjemné, já vím.
já mohu doporučit jen nějaké vitamíny na imunitu, hodně dodržovat hygienu a víc nevím ☹

vodnarky
11. júl 2011

@19monika89 -ahoj..radcej zajdi za doktorkou,ked ma este k tomu aj teploty a boli ju to hrdielko..bude to bez rizika..prajem rychle uzdravenie..

kamilka22
11. júl 2011

chod k lekarovi, aby to nahodou nebola slintavka - u malych deti nic nezvycajne. Fialova vodicka - uz by sa nemala predpisovat - je karcinogenna. A vydezinfikovat vsetky hracky a veci s ktorymi ustocka prisli do kontaktu. Ak kojis aj bradavky - aspon antibakterialnym mydlom. Cumle vyvarit vo vode, do ktorej das 1 lyzicku sody bikarbony. Drzim palce, nech je malicka co najskor fit. Toto vie potrapit.

miarosa
11. júl 2011

@19monika89 ahoj my to měli před týdnem je to aftozní stomatitýda, začíná to horčkami, pak afty v celé puse natekl¨é někdy i krvavé dásně a opary na puse, doktorka mi řekla že má angínu, ale bylo to tohle, dala našemu Tomíkovi antibiotika, ale ty na to moc nezabírají, měl 40 horečky a doktorka nám nepomohla, zabrali až studené zábali, nechtěl jíst jen pít, aspoň něco, to jídlo nění důležité hlavně to pití, aby děti nebyli dehydratovné a nemuseli do nemocnice. Dávali sme genciálku na opary, protože na ty to zabralo, ale uvnitř v pusince nezabíralo nic, pak sem si tu přečetla diskuzi o stomatitidě a psali tam Tantum Verede a to teda zabralo neuvěřitelně, za 2 dny afty pryč, ty dásněmáme pořád zduřelé, ale je to lepší, na teploty sme dávalai panadol nebo nurofen sirup ale vůbec nám to nepomohlo. Každopádně bych zašla za doktorkou a přeju hodně štěstí, je to dost nepřijemné vidět své vlastní dítě v tomto stavu když ani nepapa a nepije ☹

slavuska30
12. júl 2011

ahojte, aj môj malý má boľavú pusu..išli sme k dr a vzišla z toho herpetická angína..má herpesové ložiská v ústach, ťažko prehĺta, jazýček má vystrčený von, hranične zväčšenú slezinu a 4 dni mal 39°teploty, ktoré som nevedela zraziť, má Panadol, Nurofen, antibiotiká PNC. Na dezinfekciu úst má Florsalmin sprey-na dudku nastriekat a vycumla si to 🙂 a samozrejme hnačky, vraj z toho, že prehĺta tie virusy, takže NutrilonB probiotiká..po 4 dňoch sme konečne bez teploty...povedala dr, že tie bolesti v ustach su tak silne ako pri slintavke...blee
...tak radšej treba ist k dr 😉

simonavanova
12. júl 2011

ahoj, my sme mali minulý týždeň to isté, je to vírus, nezaberajú na to antibiotiká, trvá okolo 3-4dní, s malým som bola u lekára, dala mu engystol-homeopatikum, v pohode kúpiš bez receptu a nurofen na horúčku, plus libenar do nosa, dcérka to chytila od neho, s ňou som cez víkend nebola, dala som jej to isté, tiež zabralo, ostal im už len dobrý soplíček, odsávame ostošest. Hlavne musí veľa veľa piť tekutín. prípadne zájdi k dodike ak to trvá dlhšie, istota je istota.

tica
3. aug 2011

moj maly mal tiež teploty boli sme pri doktore a povedala že je to angina dostali sme antibiotika a teplota ustúpila ale dostavila sa infekcia na perach včera som bola v lekárni a lekarnička povedala že ta fialova mastička nič nezabere tak že mam mu mastiť 3x denne herbadentom ale dnes ráno som mu našla infekciu už po celych ústočkach nechce ani piť ani jesť ako on by chcel ale ho to strašne boli takže hladuje ☹

poradvpohode
8. aug 2011

Náš příběh:
Prckovi sedly - bílé flíčky- na mandle. Naše nejlepší paní Dr, to rozpoznala hned, udělala odběry krve. Na základě výsledků, jednala jak jednala. Někteří zamění s angínou, přičemž antibiotika nezabírají!. Je to reakce po antibiotikách, protože ty jsou schopné zničit i ty zdravé bacily, které se potřebují pro normální život. Nasadit laktobacilky, přimíchávájí se do jídla a vytvoří zdravé bakterie v celém těle. Pusinku vytřít "fialkou" originál název Gentiana-volně prodejná v každé lékarně, cena do 40 Kč.

nada351
20. máj 2012

@19monika89 ahoj prave sme prisli od lekara s tou istou chorobou ako ma tvoje dieta..dali nam celaskon.tamtum verde sprej to kupis a kvapky.ma slintavku..ale tvoje dieta moze mat aj hnisavu anginu ta radsej chod s nim do lekara..musi pit vela tekutiny..jest bude malo...

19monika89
autor
21. máj 2012

@nada351 My sme mali vtedy afty,boli sme s nou aj u lekara,predpisal jej prasok na strpnutie aby sa mohla aspon napapat,taku vodicku,ale uz neviem ako sa volala a vytieral som jej to fialovou vodickou a za 3 dni bolo o 100% lepsie a od vtedy sme nastastie ziadnu infekciu nemali 🙂

garfie
21. máj 2012

holky a co pagavit? http://www.lekarna.cz/pagavit-tycinky-k-osetren... slouží k desinfekci úst-měla jsem je na moučnivku u měsíčního miminka-a zabraly okamžitě, během dvou dnů bylo po ní....

monika8971
22. aug 2013

dobri den chcela som sa spitat moj mali ma 2 a pol roka a v ustach na podnebi sa mu vitvotili take cervene skvrni neniete mi nekto poradit uz som zufala a neviem co mam robit nepa ani teploty a tekutini pije stale a aj papa normalne prosim o radu

antuanet
6. apr 2015

@miarosa Ahpj chcela by som sa oyptat v akej forme to tantum verde ste davali, maly este nema ani rok a pol tak neviem ci to moze...dakujem...

jane18
12. jún 2022

@gubcikova dobrý, prosím vás ako sa volá tá fialová vodička? Aký má názov? Tiež by som si ju rada kúpila, aj vygooglila. Ďakujem