Mokvavé pľuzgiere na kolene

radlucka
30. júl 2018

Ahojte,prosím o radu,akúkoľvek...pred tyzdnom sa synovi urobil pľuzgier na kolene,ktorý sa však začal sirit a mokvá. Nebolí ho to,nesvrbí,nestipe,ale veľmi sa bojím,čo to je. Nemáte podobnú skúsenosť?

lindusss2016
30. júl 2018

To bude nejaka bakteria podla mna, najskor stafylokok, treba ist k dr a da atb pravdepodobne, ale netreba s tym vyckavat, uz si tam mala byt davno

radlucka
autor
30. júl 2018

@lindusss2016 aj by som šla,ale práve sme v Chorvátsku,tak neviem čo robiť...

radlucka
autor
30. júl 2018

@radlucka a zda sa mi,že morská voda to len zhoršila...

lindusss2016
30. júl 2018

@radlucka aha, tak to ti teda neporadim. Ja dr nie som, ale laickym okom to na toho stafylokoka vyzera, nemas moznost navsfivit lekara tam? Zvykne sa to rychlo sirit a moze to sposobit dost velke neprijemnosti

lindusss2016
30. júl 2018

@radlucka skus si orecitat na nete zlaty stafylokok na kozi, ci ti to bude sediet na to

lindusss2016
30. júl 2018

@radlucka no a nechcem ta strasit, ale ked sa to rozsiri do organizmu, moze byt ozaj zle 😕

lindusss2016
30. júl 2018

@radlucka a nemas moznost zavolat vasej pediatricke? Dohodnut sa s nou, ze by si aspon mailom poslala foto? Mozno by ti povedala, ze netreba robit paniku, nvm. Ako sa ja poznam, uz by som sa bala a isla k dr tam

radlucka
autor
30. júl 2018

@lindusss2016 som z toho úplne na prasky😢

radlucka
autor
30. júl 2018

@radlucka lekárke som ráno volala,povedala,aby som nerobila paniku,dala fenistil a dithiaden...

lindusss2016
30. júl 2018

@radlucka neboj, hladaj moznosti, sko to konzultovat s lekarom. Ja som stafylokoka videla len u kamoskinho syna, zacalo to malym pluzgierikom a za 2-3 dni sa z toho spravila mokvava ohranicena chrasta. Isli k dr a z fleku urcila dg a nasadili atb, takze sa mu to dalej nesirilo

lindusss2016
30. júl 2018

@radlucka no kks, tak to bola super rada, ale to by pomohlo tak pri stipanci a ten by sa zas nesiril. Ja to vidim na bakteriu. Mozno sa ti tu ozve aj niekto kompetentny. Ale je tu aj nejaka skupina lekarov, skus vlozit tam, len nvm, ako sa vola

daneso
30. júl 2018

@radlucka nebuď na prášky hybaj na pohotovosť dostaneš antibioticku masť aspoň kúp antibakteriálne mydlo a však ti snáď aj niečo poradia .... dokedy ste tam ? Ten ditiaden je pekná blbosť aj fenistil keďže ho to nesvrbi !!!! A má pravdu
@lindusss2016 chod na pohotovosť je to baktéria . Prajem skóre uzdravenie 😊

daneso
30. júl 2018

Je to impetigo neliecene do troch týždňov môže skomplikovať zápal obličiek mali sme to v škôlke. Maly to má týždeň preto sa pýtam koľko ste ešte tam aby si išla na pohotovosť lieči sa to iba antibiotikami a je to prenosné.

radlucka
autor
30. júl 2018

@daneso ešte týždeň

lindusss2016
30. júl 2018

@radlucka to je dlho, to naozaj necakaj.

daneso
30. júl 2018

@radlucka plne tá chápem ale určite na pohotovosť chod radšej pokazena dovolenka s antibiotikami ako bez nich.

lindusss2016
30. júl 2018

@radlucka ale pani doktorke by som sa po.navrate pekne podakovala za radu...

majka99999
30. júl 2018

@radlucka chod na pohotovost, je to nakzlive, mozete to dostat vsetci.

vulka
30. júl 2018

A prečo nejdeš k lekárovi? Či nemáte zaplatenú poistku?

hettinka
30. júl 2018

@radlucka v HR choďte kľudne aj do lekárne, nám už predali všeličo a vždy dobre poradili. Nemá to od medúzy náhodou?

Ak aj nemáte poistku, platí tam aj Európsky preukaz poistenca. Toto je podľa mna akútny stav, ošetria vás určite.

radlucka
autor
30. júl 2018

@vulka poistku máme,už som dohodla lekárku na zajtra cez delegátku,držte nám palce...

senta_sofia
30. júl 2018

@radlucka to bude impetigo,urcite navstiv lekara, treba antibioticku mast, to sa bude sirit dalej

daneso
30. júl 2018

@radlucka držíme neboj 😊

senta_sofia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junova
30. júl 2018

@radlucka dcéra to má tiež. Treba na to masť a antibiotiká. Inak sa to bude šíriť. A môže nakaziť celú rodinu.

adagan
30. júl 2018

@radlucka ahoj, je to impetigo, minulý rok v Chorvátsku to mal syn a pred rokmi to mal druhý syn. Toto poriešia už len ATB, keď sa to takto rozširuje. Po nasadení ATB sa to prestane rozširovať a začne sa to hojiť. Je to vraj vysoko infekčné, ale u nás to nikto iný nedostal. V Chorvátsku ti na vyšetrenie stačí karta poistenca, nič sme neplatili, tak sme to ani neriešili cez komerčné poistenie, len v lekárni nejakú malú sumu za ATB + ATB masť. Držím palce

junova
30. júl 2018

@adagan u nás to tiež nikto nedostal. Lekár nám tiež povedal, že je to vysoko infekčné.

radlucka
autor
31. júl 2018

@junova tak lekárka potvrdila impetigo,máme ATB plus masť,ale aspoň sa mi uľavilo...ďakujem za rady!

junova
31. júl 2018

@radlucka Skore uzdravenie. Nám lekár neodporučil kúpanie pár dní