Povedal mama?

anjika42
10. sep 2016

Môj desaťmesačný syn už asi od piateho mesiaca bľaboce (tak ako všetky detváky)- mamama, tatata, bababa, neskôr k tomu pridal - daj, ham, abba, jebe 😒 , ale už asi týždeň povie samostatne mama, keď som pri ňom - to znamená, že už povedal to vytúžené slovo, alebo stále ide o bľabotanie?

moni244
10. sep 2016

Blabotanie

sardinka336
10. sep 2016

@anjika42 to vytužene slovo uz povedal, ale ani za pána nechape ze povedal to vytužene slovo...To čo tvojej dieta robi je ,,hra s hovoridlami,, je to bezvýznamné žvatlanie, blabotanie bez nejakého ciela zo strany dietata, ale tým ze na tieto ,,kecy,, okolie pozitívne odpovedá dieťa viac tieto zvuky a slabiky používa lebo vidi napr. natešene gesta, usmev, mimiku rodiča...

sibalka21
10. sep 2016

to je len blabotanie, moj maly to povedal uz niekolko krat ale on sam nechape este co to znamena.... este je malinky na to aby chapal co hovori

zuzana76
10. sep 2016

moj starsi pouzival slovo mama cielene od 10 mesiaca a vtedy niekedy alebo kratko po tom maximalne mesiac aj tata, baba, dede, takze jasne ze uz moze rozpravat

jantato
10. sep 2016

v 10 mesiacoch to uz moze kludne byt aj cielene, moj prvy maly v roku uz jednoduche vety hovoril, clovek si snim pokecal kludne, kdez to druhy teraz , blaboce len hatlaniny , ma 16 mesiacov ale samozrejme mama,tata ,baba to cielene hovori cca od 11-12 mesiacov.

zuzulka474
10. sep 2016

Moja mala ma 10 mesiacov a cielene hovorí mama , takze podľa mna áno