Preco 4 mesačná dcéra plače, keď ju dáme do postieľky?

veronicka1901
28. mar 2012

Dievcata, prosim o radu. Uz druhykrat sa nam stalo, ze ked sme malinku - ma 4 mesiace dali vecer do postielky, spustila hrozny krik. Nepomaha nic, len ju zobrat na ruky a tak uspat, inak sa neupokoji. Je odgrgnuta aj napapana. Je to spokojne babatko, ktore takmer vobec neplace. Predtym si krasne sama vecer zaspavala. Ma niekto podobny problem? Co robit? Dakujem za rady.

tea333
28. mar 2012

mozno si jednoducho zacala uvedomovat, ze je sama. Nas malinky vedel v postielke zaspat cez den sem tam mozno este ako 2-3 mesacny, ale neskor zacal vnimat kam ho davam a ze je tam sam.
Podla mna si vyzaduje tvoju pritomnost pri zaspavani-je to prirodzene

caly8
28. mar 2012

súhlasím s tea333 .. oni nevedia čo je postielka oni vedia čo je mamina náruč a vôňa, tlkot srdca .. moje dievčatko dodnes spáva pri mne :D má už veľkú posteľ ale vždy sa príde pritúliť v noci ku mne 🙂 😵

jespera
28. mar 2012

ja si tiez myslim ze zrazu chce zaspavat pri tebe..mas dve moznosti, bud ju "nechat plakat " a chodit k nej v intervaloch - co u takeho maleho babatka neviem ci to zaberie....alebo ju zobrat na ruky a uspat....Ja som tak svoju slecnu uspavala do 14 mesiacov a zrazu jedneho dna, zacala zaspavat sama a je tomu tak doteraz...

zuzanockamt
28. mar 2012

tak ju uspavaj na rukach a potom preloz do postielky alebo najlepsie k sebe do postele ... ja som takto uspavala 14 mesiacov na nocny spanok a takmer 18 mesiacov na denne spanky ... potom sa sam rozhodol, ze uz je schopny zaspat sam

tkmama
28. mar 2012

Obe moje deti zaspali len na rukách, mladšia dcérka spinká pri mne, má prisunutú postieľku bez bočnice a starší syn síce zaspí pri čítaní rozprávky vo svojej izbičke, ale v noci precupká za nami a spí v spálni. Ani pri jednom nepoznám, čo to je, keď dieťatko zaspí samo. Už v pôrodnici som musela nosiť, hojdať, spievať. A nemyslím si, že je to zlozvyk, ale jednoducho prirodzená potreba. Vôbec to neriešim. Veď to hádam nebudem robiť do ich 18-ky...

inffinity
28. mar 2012

Aj my spavame spolu a uspavam ji dodnes lezime spolu v posteli. bylo by mi smutno kdybych ji nemela u sebe mame trojpostel ale stejne se v noci nastehuje ke me 🙂 nemenila bych. jak pisou holky uvedomuje si z ze tam nejsi a jen te potrebuje 🙂 ja bych plakat nenechala u tak maleho detatka jde o duveru 🙂

nelicefo
28. mar 2012

Presne ako kočky píšu....dokáže si už uvedomiť že je tam samo 😉

angellinka
28. mar 2012

chce byt pri mame,co je prirodzene pre nase deti,pritul si ju.Chce ta mat pri sebe 😉

katkapapacova
28. mar 2012

ahoj, moja tiez place jakmile je v postielke a ked ju mam pri sebe je spokojna, takze vitazila nad nami a je pri nas ,postielku mame zatial ako sklad, povedala som si ze bude s nami kym kojim v noci ked uz nebudeme kojit tak skusime nacit na postielku

gaby21
29. mar 2012

No asi nechce byt sama 🙄 😖 , mozno sa boji

stardust
29. mar 2012

no chce byt s tebou...to je normalne v jej veku.

tul1p
29. mar 2012

musela som sa pousmiat. prepac. "uz" 2x plakala sama v postielke. je tu niekolko podobnych tem, kde mamicky s nestastim riesia podobny problem uz od sameho narodenia babatka. viem to, lebo som bola medzi nimi. nuz 4 mesacne diata zacina vnimat, pozna uz svoju mamu a vie, ze jej blizkost je milsia ako chladna postel. ak chces, aby tvoje dieta spavalo aj nadalej vo svojej postielke, skus ju presvedcit, ze sa nema coho bat, ze tam nie je sama, trebars tym, ze hned neodides, ze jej budes drzat rucicku kym zaspi, alebo daco podobne. mozes skusit vyhriat trosku postielku, aby nesla do uplneho chladu, alebo dat ju lazkat na makku decku. existuje aj zatracovana kniha "ako naucit dieta spat same", s ktorou osobne celkom nesuhlasim, ale na spoznanie toho, ako funguje detsky spanok je dobra. kazdopadne za precitanie nic nedas. ale aj tak ta plati az od pol roka dietata. su tu aj ine moznosti, tzv. "biele zvuky" nahravky s tlkotom srdca, alebo sumom vetra, ci zblnkanim vody. skusala som aj to... skus prelistovat podobne temy na konikovi, mozno ta daco oslovi. moj nazor je, ze do roka dietata netreba nic razne riesit. je male, nerozumie co od neho chces, ked ho nechavas zaspat placom same.

cukor
29. mar 2012

...moja sama nezaspí v postielke....uspávam ju na prsníku a tak ju preložím do postielky.aj som podla mudrej knižky skúšala aby zaspala sama ale tak strasne plakala,ze sa az pokakala a pozvracala.takze ju nenútim,nebudem ju stresovať.

dulkagabulka
29. mar 2012

nechcime robit predčasne naše deti dospele
ty vieš,že malička je v postielke, ale ona nevie, že ty si tam...ona to vie, iba ked si pri nej

prečitaj si toto:
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...
alebo toto:
http://www.zenskekruhy.sk/mamicky/nosime/70-nos...

pripadne si zožen knihu Koncept kontinua
v nej sa dozvieš, že dietatko nema byt stredobodom zaujmu matky /teda to, čo robiš, to niekolko hodinove uspavanie-nedivim sa, ze si unavena/..dietatko ma byt akoby na "okraji" ..priviazane na tele mamy a matka ma robit to,čo by robila vo všedny den bez neho...neverim tomu, že africka alebo indianska mamina ma čas niekolko hodin iba uspavat dieta...ona skratka robi všetko čo robit ma, chodi po vodu, rube drevo, pletie košiky a dieta sa prisposobuje JEJ ..nie ona jemu..
PS: chodi po vodu, rube drevo, pletie košiky zamen za svoju pracu,ktoru cez den vykonavaš...vari, žehlí, perie, chodi n a nakupy atd..atd..

kolinia
30. mar 2012

Noo, toto je aj nas kazdodenny problem, mozno tak prve dva mesiace dokazala hocikde zaspat, ale nikdy som ju samu nenechavala, zaspala aj v kuchyni pri mne v lehatku, ked sme s maminou, jej babkou napr. varili ci piekli, vzdy jednym okom spehovala 😉 . Chvilku v postielke zaspavala bez placu, ale vzdy sme boli v izbe s nou, lebo mame postielku pri posteli a teraz uz ani zaspavat v postielke nechce, zaspava so mnou na velkej, obcas bez placu (ale malokedy), zacala som ju tiez balit do deky a dat na ruky, neprechadzam sa s nou, iba sedim v posteli a drzim ju, trosku sa kolisem, poklepkavam ju po zadku, davam mliecko a ona zaspi, nie vzdy hned, ale je to rychlejsie ako ked som ju nechavala revat v posteli, kde sa stale trepala. Cez den ju ucicikam v kociku, tiez obcas place a obcas nie, ale straaasne sa hemlesi, kym zaspi, dava si vsetko mozne na tvar, deku, plienku a niekedy ju ani nie je vidno, taka je schovana. 😀 ...ja mam tieto problemy uz cca tri mesiace a zvyknut sa nato moc neda, ale verim, ze sa to casom upravi, len ktovie kedy :DDD

hajanka
30. mar 2012

dalsia tema zaspavania????????
preco niektore matky robia z komara somara? preco hladaju problemy tam kde nie su? preco si sami vyrabaju "problemy"??? ved ked nechce spat v postielke, tak ho tam nedam, nie? ak chce byt LEN na rukach pri mame, tak si ho na tie ruky vezmem, ak je to to co mu spravi dobre, preco nie????
... a preco najskor nehladaju, ale hned otvaraju dalsie rovnake temy a pytaju sa na to, co tu uz bolo 1.000.000x zodpovedane???