Prečo nechce dvojročný synček zaspávať?

drutyn
11. okt 2015

Mam takmer dvojrocneho synceka a v poslendom case straasne tazko a neskoro zaspava :/ aj na obed uz s tym ma problem aj v noci mi uz o 23tej zaspava ,nechapem preco :/ je to len take obdobie? Alebo kde je chyba? :/

h2
11. okt 2015

Jáj, moja zlatá, vitaj v klube! Takýchto tém je tu celá kopa, ja sama som ich už prečítala desiatky, do mnohých som prispievala. Tento problém máme tiež a už celé roky, syn mal v lete 4. Večer mi v "normálnom" čase zaspí,len ak poobede nespí vôbec. Ale keďže poobede ešte väčšinou spáva, tak večer je to tiež čistá katastrofa, napríklad včera zaspal o 22.50. 😒 Niektoré deti proste majú menšiu potrebu spánku.

bibistec
11. okt 2015

cez den uz asi nepotrebuje spat tak ho nechaj hore a vecer daj skor .

bosoriak
11. okt 2015

Moja mladsia prestala spavat cez den ked mala 2 roky, presne takto to prebiehalo - cez obed problem zaspat, vecer problem zaspat, tak sme zrusili obedny spanok a hotovo. Ja by som s dietatom do 23:00 hore nevydrzala. Nehovoriac o tom, ze nas partnersky zivot aj moj psychicky stav by isiel do kytek 😀

Doteraz mi dievcata zaspavaju o 19:30 a su riadne vyspate rano aj ked idu do skolky.
Myslim, ze pre dieta rozhodne nie je prirodzene a zdrave zaspavat takto neskoro.

bambola82
11. okt 2015

Ahoj...ja som na tom podobne...mame 16 mesacnu dcerku a jej zaspavanie je katastrofalne...skusala som ju uspavat v kociari,odtial mi utekala...potom na posteli,kde som pri nej lezala aj hodinu a pol, ja s nervami na konci a ona este plna zivota....teraz mi zaspava na rukach, ale tiez ziadna vyhra, kedze ma 12 kg a ruky ma potom bolia...vecer zaspi na posteli, ale to pri nej lezim minimalne hodinu....ale, co uz, ostava si iba zvykat na tie ich vystrelky, dufam, ze casom to bude lepsie...davaju nam zabrat deturence nase, aby sme sa nahodou nenudili 😀 😀 😀

seahorse27
11. okt 2015

Moja dcera prestala spat na obed ako 2-rocna. Mozno je to aj vas pripad. Ak ho nedas spat na obed, vecer pojde skor - skus ho ulozit okolo 20.00.

mauzi
11. okt 2015

Ako píšu baby, ak nemusí, nech nespí cez deň 🙂 Inak ja som zástancom toho, že dať do postieľky, zhasnúť, popriať dobrú noc a nechať dieťa nech si oddýchne. Ak aj nespí a debatuje, vždy lepšie ako ho mať hore do 22tej druhej trebárs. O tej dobe už chodím spať aj ja ... 😅

timea7
11. okt 2015

Nepíšeš, o koľkej ráno vstáva, ak ešte pred siedmou, tak naozaj zrejme už nepotrebuje cez obed spať, ak vstáva o pol deviatej, treba ho ráno zobudiť a skúsiť dať spať na obed pred dvanástou a potom večer po ôsmej. Uvidíš sama, čo sa ti osvedčí lepšie. Zruš pozeranie TV, deti bývajú z neho dosť rozrušené, nedokážu všetky vnemy spracovať a potom nemôžu zaspať.

katarinamarkova
11. okt 2015

nedavaj ho spat na obed 🙂 sam ti vravi ze nechce.....mozno skutocne nie je unaveny....ani moje od cca 2r. ani jedno nespavaju na obed......vecer potom vzdy lahli a spali dobrovolne s chcenim 🙂

jarkam2
11. okt 2015

naša nespí cez obed od cca. 2,5 roka. Dnes má 4,5 a len si postupne skracuje nočný spánok. Najprv spala v noci 12 hodín, teraz už len 10. A je v pohode, ale musela som ju dať do súkromnej škôlky, lebo v štátnej musela spať a ešte sa tam aj nudila ...