Štvormesačný synček papá každé dve hodinky

miska230
3. okt 2016

Dobry den mamičky, potrebovala by som poradiť. Moj maly ma teraz 4 mesiace a uz viac ako dva mesiace si pýta jest každé dve hodiny aj v noci a už som s toho strašne unavena. A jeho nova zabava je ze nechce ani vecer zaspinkat, zacne velmi plakat a pritom je nájdeny a strasne unavený.Niekedy ho aj hodinku uspavam ale pri tom uz aj ja zaspávam lebo som taka unavena uz.Koliku nemá lebo si nevitahuje nožičky. Tak neviem co ho može trápiť.

dahra
3. okt 2016

@miska230 - dojčíš? Lebo dojčené deti sa zvyknú tak budiť. Sestra toto má od februára. Stále sa jej malý budí ako novorodenec. večer zaspáva okolo 20.00 a do polnoci aj aj 3xhore, to si len cucne a zasa zaspí. Ešte sa od jeho narodenia nevyspala súvisle viac ako 2hodky naraz.

siska53
3. okt 2016

@miska230 byva to bezne. Zvlast u dojcenych deti.
Nasi,najma syn,papaval kazdu hodinu az dve az do zavedenia prikrmov.
Len s tou vynimkou,ze on sa po 3.m.prestal budit,uz len vynimocne,dovtedy tak raz za noc.
Takze ja som.v noci patrila medzi tie stastne.
Ale.ubezpecujem ta,ze to je normalne,ze sa tito drobci buda casto aj v noci. Ono sa to zmeni,u niekoho skor,u ineho neskor. Nas bol zas denny nespavec a celkovo ma doteraz nizsiu potrebu spanku.

chrummka
3. okt 2016

ak je dojceny je to uplne normalne, taketo male babatka sa budia casto nielen na hlad ale aj na strach, uzkost, samotu a ine veci....nas maly sa budil tiez takto, a aj castejsie a to dost dlho, ono to prejde, verim ze teraz sa to zda ze nie ale urcite sa to zlepsi...postupne bude spat dve a pol hodky, tri a stale viacej...nas teo ma teraz rok a pol a zaspi vecer cca o deviatej niekedy sa zobudi raz do polnoci niekedy nie...no a ked idu zuby, tak nebudem klamat, budi sa velmi casto, ale tak verim ze tie zuby deti bolia, ruzovu tabletku si od bolesti nemozu dat tak chcu si ulavit aspon objatim a polaskanim od mamy....cize bud v klude babatko to citi a mozno si potrebuje len trosku poplakat tak ho len vezmi a ukludni a bude dobre...drzim palce...

miska230
autor
4. okt 2016

Áno dojčim asi to bude tým, niekedy to je dobre ze prespi celu noc a niekedy zasa ani spinkat nechce. Napriklad teraz vecer jedol zasa aspon šesť krat odgrgol si dala som ho do postieľky zaspinkal a o par minut zasa plakal ale nožičky vobec netaha ze by ho brusko bolelo tak ho vezmem na ruky a klud je hned. Možno by chcel iba so mnou spinkat.

pribinak
4. okt 2016

no ved si idenfitikovala problem, chce byt s tebou, mozno by bolo fajn, keby spaval s tebou

dominikav123
4. okt 2016

@miska230 mozu to byt aj zuby...

hotelka
4. okt 2016

Moje deti zaspavali o 18.00 a v noci budili aj 3x a rano 4 Sme sauz hrali...a ked mi trebalo o 8stavat tak oni zaspali a takto sme fungovali dooooost dlho

siska53
4. okt 2016

@miska230 Tak si ho daj k sebe.
Ja som tak robila pri malej,ked mala soplik alebo po ockovani. Bola vedla mna,lebo vtedy sa castejsie budila,ked potrebovala,tak som jej v polospanku dala a ani neviem a spali sme obe. Mne to dost pomohlo,necitil som sa nevyspato.
A maly sa zacal budit raz za noc,asi kvoli separacnej uzkosti ako 8mesacny,stacilo ho prelozit k sebe a spal,casto som mu ani nestihla dat moje mlieko.🙂

miska230
autor
18. okt 2016

Nemozem ho na noc nechat u seba kvôli manželovi lebo sa bojim ze ho prilahne..

zuzigirl
18. okt 2016

Vyskusaj, uvidis, ze sa nic nestane... a budete spokojnejsi obaja

miska230
autor
18. okt 2016

Skusim dakujem 🙂 Este jedna otazočka po kazdom papani mu vyjde mliecko ale pritom malo papa asi cca 4-5 minut a staci mu to a po dvoch hodinách si zasa pýta to nevadi za naraz tak málo papá? Uz viac ako mesiac takto papá

zuzigirl
18. okt 2016

Nevadi. A nesleduj hodiny. Ked pyta, daj. Ved nejde len o prijem stravy. Aj o smad, nepohodu, tvoju blizkost..

materina
18. okt 2016

@miska230 vôbec sa netráp a hlavne vydrž!!! Mala som to iste! Syn nie ze každé dve hodiny na prse ale aj kľudne každú hodinku aj častejšie. Do jeho pól roka som len kojila a uspavala nonstop! Staršia dcéra spomína na to obdobie ako na obdobie kedy mama nevychádzala zo spálne 😂 V noci hore aj 10x. Vekom to bolo stále lepšie. Kojila som ho do 2,5roka. To sa este stále v noci budil x krat. Ako náhle som prestala tak spával celu noc.

mmmj
18. okt 2016

@miska230 to je v poriadku, moja nikdy dlhse nepapala ako par minut. Okolo stvrteho mesiaca mavaju deti raatovy spurt, mozu si prechodne aj preto zrazu pytat viac papat ako si bola zvyknuta. Ak sa da, tak mu vyhovej, nadojci, pomojkaj, bude to OK

mya19
18. okt 2016

Zienky...ja som uz tiez zufala. Mam tiez 4mesacnu dceru a od nedele je ako vymenena. Cez den mrzuta a plus nemoze zaspat ani cez den ani vecer. Utisi sa len pri chodzi na rukach. Vcera vecer som ju napr. nemohla uspat od 19:00 do 23:00 :( zo zufalstva som plakala aj ja. Kojim ju...

materina
18. okt 2016

@mya19 nebuď nešťastná. Vsetko trvá len chvíľu! Teraz na to ked spomínam! Moj zaspal len na rukách (v podstate on nereval len ked bol na rukách) a to len v stojí a počas chôdze. Ci cez den ci v noci. Bolo to strašne ale teraz je to najposlednejšia dieťa.

materina
19. okt 2016

@mya19 oprava naposlušnejsie dieťa