Syn nedostal kiahne od dcéry

27ivana
12. máj 2019

Stalo sa vam niekomu, ze by sa vase deti od seba nenakazili? Dcera (5) mala kiahne a syn (1,5,) je uz po inkubacnej dobe a nic. Bol aj usopleny, uknucany, ale kiahne ziadne. A to som ich nechala pit z jednej flase, blaznili sa spolu a nic. Dcera nemala ani teploty a vysyp tak okolo 100 vyrazok. Nechapem. Vraj takmer 100% nakazlivost 😕

extempore
12. máj 2019

Mohlo sa stať, že aj syn mal kiahne, len nemal vôbec žiadne vonkajšie prejavy... Môj muž kiahne v detstve nemal. Obe naše deti kiahne mali naraz, ocino sa o ne staral - blízky kontakt a napriek tomu neochorel. Moja svokra sa dušuje, že kiahne v detstve nemal. Čiže vychádzam z toho, že ich mal, len nemali taký vonkajší priebeh. Bol si dať vziať krv a čuduj sa svete - v krvi má protilátky.

27ivana
autor
12. máj 2019

@extempore hej presne toto mi kamoska hovorila, ze vraj nemala kiahne a od deti nedostala. Tak ale je to naprd, lebo vzdy pri skolkarskych epidemiach budem cakat, co bude 😀

katrina1412
12. máj 2019

@27ivana ahoj, ani ja som nikdy neprekonala kiahne a to som párkrát prišla s nimi aj do kontaktu .teraz som v prvom trimestri tehu , a pracujem v škôlke ako učiteľka a len trpnem aby nevypukli .....učili sme sa, že tí čo v živote trpia častými herpesmi , tak nemusia dostať kiahne .Ja som niekoľkokrát ročne, pri skoro každej chorobe mala herpes....tak možno na y niečo bude 🤔

silesias
12. máj 2019

Mám kamošku, deti 4r dcera, chlapec 1r - dcéra doniesla zo škôlky a mala ich dosť silné a malý nič. Takže môže sa stať.

hastrmistr
12. máj 2019

Moja starsia dcera mala kiahne, mladsia ju natietala spali spolu v izbe a nic.....

laska201
12. máj 2019

U nas 4 deti.kiahne boli v skole takze si ich odniesol najstarsi vtedy skolak a moja mala vtedy 3 mesacna dcera.2 skolkari nemali vobec nic.za to opacne skolkari si zase doniesli zo skolky 6 chorobu tiez infekcne a tu opet skolak a mala nic len skolkari boli vysypani a strednemu aj necht zisiel.take nase choroby.tiez som cakala ze vsetcia postupne.

hettinka
12. máj 2019

@27ivana moj syn bol 3x v blízkom kontakte s kiahňami v škôlke a nedostal ani raz. Dostal až v škole, v 1. ročníku, ked nikto v jeho triede ani chorý nebol ... také nevyspytateľné to je.

hettinka
12. máj 2019

@katrina1412 mohla si prekonať, ani o tom nevieš. Mala by si si dať spraviť test na protilátky a neriskovať, dostať kiahne v tehotenstve je pre dieťa mimoriadne nebezpečné.

ihned13
12. máj 2019

moj brat chytil kiahne ako 54 rocny( v detstve sme nikto zo surodencov (4) nemali, on ich schytal od mojho synceka 2 rocneho, ja 44r som tiez nikdy kiahne nemala a ani som ich nechytila ani od dcerky ani syna ani od neteri ktora ich priniesla zo skoly a rovno u nas prazdninovala, a ani maly synovec a jeho tata ich nechytili, cize nie kazdy musi dostat kiahne !!! Ani moja mamka ma teraz 78 rokov, ich nikdy nemala a ani ked sme boli u nej s vnucikom s kiahnami tak ich nechytila. Taktiez ked som sa starala v minulosti i deti v anglicku a mali kiahne ja som ich nikdy nedostala.

nikitkalu
12. máj 2019

Dcera mala 7 ked mala kiahne, syn 2r. Bola som si ista ze ich dostane keďže mal oslabenu imunitu. A veru nedostal. Bola som v strese ci este vobec dostane. Dostal. Mal ich teraz vo februari. Doniesol si ich zo školy.

raszuz
12. máj 2019

@27ivana toto sme mali aj my, syn mal, ale taký ľahší priebeh, malá ich nedostala ... Protilátky jej zatiaľ nechce brať, až okolo 10. - 12. roku, ak ich dovtedy preukázateľne nebude mať.

sonicka777
13. máj 2019

Je to v poriadku🙂ja ako dieťa som ich nedostala od svojich súrodencov ani od kamarátok s ktorými som bola v kontakte a teraz minulý rok keď som bola tehotna,ich dostali všetky tri deti a ja vôbec nič🤣

solange
13. máj 2019

@katrina1412 ak mas herpes, tak si kiahne prekonala, len mozno to nemalo take priznaky a tvoji rodicia to nepostrehli. Herpes maju len ludia, ktori prekonali kiahne, je to ten isty virus. Daj si vysetrit protilatky a budes ich urcite v krvi mat😊

eliskadad1
13. máj 2019

Vieš čo ja som kiahne tiež nemala a to môžem povedať, že ma aj mamka ťahala kade tade kde kiahne boli a nič. Kamoškine deti keď mali kiahne, bola som s nimi každý deň a nič. Proste ako keby sa mi vyhýbali

27ivana
autor
13. máj 2019

@solange ale pozor, to sa tyka len pasoveho oparu. Nie tych co mas na pere? Ten na pere je iny virus.

lubina
13. máj 2019

@27ivana nie je tam 100 perentna nakazlivost. Ked moja mladsia mala kiahne, tak mi detske dr. povedala, ze starsia to ani dostat nemusi.....nakoniec sice dostala, ale na posledny den inkubacnej doby. Cize moze byt, ze sa dieta nenakazi

tulipan43
13. máj 2019

Mám tri deti a najstarší 26 ročný syn ich ešte nemal, aj ked mladší súrodenci mali.

rose1111
14. máj 2019

Ja som bola s dcerkou pred.17 dnami u kamosky..ktorej syncek mal kiahne...cely bol.obsypany..a nasa dcerka zatial.nic..som zvedava..ci icj vobec dostane😊

belasy_motylik
15. máj 2019

@katrina1412 daj si zobrať krv či už nemáš protilátky 😉

janedoe
15. máj 2019

@extempore ja detto. Moja mamina by si aj ruku nechala urezat, ze som kiahne nemala. Ked som bola minuly rok tehotna a v rodine sme mali kiahne, tak som si dala vziat krv a veru 😊 Protilatky boli pritomne 😊 takze som ich mala, len asi mali taky priebeh, ze si to nikto nevsimol 😊