Varenie a uskladnenie jedenia pre bábätka

verronicka
21. nov 2012

maminky, varili ste svojim detickam kazdy den? Alebo ste si navarili viac a dali do chladnicky? Ako dlho mozem skladnovat prikrm v chladnicke? Mame 7mes. co vsetko varite? my papkame stale dookola (mrkvu, zemiak, brokolicu, spenat, masko,petrzlen) +ovocie uavrene surove ste nepapal (hruska, jablko) kombinujem ako sa len da,ake suroviny by este mohol? okrem tekvice ta mu nerobi dobre 🙂 banan ste uz davali? DAKUJEM

sendy182
21. nov 2012

@verronicka banán môže okolo 4-5mesiaca........jabĺčko, hrušku aj nastrúhanú 😉 ...........karfiol.., kareláb....ryžu,cestovinu,zelenú fazuľku si skúšala?..............neviem či už papá pečivko a piškótky.......ja som varila každý deň.....no malé množstvo, ktoré zjedol v ten deň.................. 😉 😉

verronicka
autor
21. nov 2012

@sendy182 no aj ja mu tak varim kazdy den akurat to co spapa na obed. Ano uz sem tam mal aj piskotik detsky v presnidavke a biely rozok tak sem tam cumle 🙂 takze ovocie uz moze surove? a ano karfiol uz mal, ale fazulku a cestovinu este nie. Tu cestovinu par kuskov hodis rovno uvarit spolu so zeleninkou?

sendy182
21. nov 2012

@verronicka no ja som dávala na takom strúhadle postrúhané od 5 mesiaca .....jabĺčko,hrušku.......pooučený banán......a a neskôr dotoho nastrúhané piškótky a mňam....mňam......len som to musela trocha ohriať aby nebolo to studené.....moje deti nemali radi. 😉 ........cestovinu alebo ryžu som hodila do polievky , alebo na obmenu raz do týždňa namiesto mäska troška žltka........ak mu bude chutiť pomaly okrem zel.fazuľky môžeš aj ružičkový kel ale len jeden malinký.....na skúšku 😉 😉 😉 😉

evulilik
21. nov 2012

No ja tiež varím každý deň, ale ked sa podarí viac tak kludne odložím do chladničky a má aj na zajtra, ale viac určite nie 😉 inak môžeš aj batat, cestovinky, ryžu , pórik, červenú šošovicu, cviklu

euka210
21. nov 2012

ked bol este maly, 6m a porcie boli take este mini, som navarila, popucila a dala zamrazit do formy na kocky na lad (mozu aj sacky), potom vybrala, nechala rozmrazit (alebo vo vodnom kupeli) a ham. V 9m som uz urcite varila kazdy den, ale kedy som na to prisla uz si nepametam...ked uz jedol tak, ze sa aj oplatilo varit 🙂
Aj nas mapal furt to iste, no jemu to chutilo a mne vobec nevadilo (viem, ze niektorym mamkam to pride nudne 🙂 )...este by mohol karfiol a ryzu.
Ovocie varit uz nemusis, ja som uvarila len 1. krat a potom len struhala. Banan uz moze, aj marhulu a broskynu. Nasho napr. od hrusky nafukuje, tak tu len obcas a trochu 🙂

luciannka83
21. nov 2012

Môj má 7 mesiacov a papáme zo zeleniny všetko okrem alergénov. Robievam mu zemiakovú kašu a rôzne kombinácie maska s ryžou, zeleninou, zemiakmi atd. Tiež dookola to isté s obmenami. Raz zahustím s ryžovou kašou, inokedy s kukuričnou,... ma to potom troška inú chuť. Ovocie papáme varené. Banán surový 🙂 . A varím tak 2 porcie. Jednu spapá na obed a druhú dám zamraziť do via pohárikov. Keď nestíham variť, len rozmrazím a zohrejem. Ale lepšie je variť každý deň a čerstvé. Rozmrazené už nemá takú dobrú chuť. V chladničke by som to nenechávala, viackrát sa mi stalo, že sa mi to do druhého dňa pokazilo, nechápem prečo,....
A petržlen je vraj alergén, som sa dozvedela dnes na kožnom,... radšej by som ho nedávala.

lula313
Autor odpoveď zmazal
Zobraz