13 mesiacov a nedrží si flašu pri pití.Je to normálne?

vanila
23. dec 2007

Ahojte! Moj malý má 13. mesiacov no nechce si držať flašu keď pije. No keby to bol len ten problém on ani si nič nedáva do pusy. Už som skušala všeličo no nepomáha. Má niekto s tým skúsenosť?

junovka
23. dec 2007

To, ze ti syn nedava nic do pusy, tak to som aj ja mala pri Timke.A v pohode 😉 Bud rada, aspon si nedava kazdu blbinu do pusy.Pri Timke som mohla mat rozhadzane napr.gombiky, alebo ine male drobnosti, ona si to vobec ani nevsimla, na rozdiel od mojej druhej dcerky 😉

maca793
23. dec 2007

vanila
moja má 19 mesiacov a ani za boha si nechce držať fľašu s mliekom. 😀
už som skúšala všeličo, ale nie a nie ju naučiť.
vždy, keď pije mlieko, tak sa musí zabávať, v rukách si žmolí cumeľ alebo nejakú hračku. 😝

maca793
23. dec 2007

a chvalabohu, malá si nedávala nič do pusy, čo by mi robilo starosti. ani hračky. 😉

maca793
23. dec 2007

a ešte som zabudla, dvojičky si sami od 7 mesiaca držali fľašu s mliekom. začali sami od seba. a táto najmenšia potvora vôbec. od 7 mesiacov som skúšala, nech si drží fľašku, ale nič. ani deťom si nedá podržať mliečko. len mne 😉 😵

julia225
24. dec 2007

mala mala 2roky ked prestala olizovat kazdu skalku!!! bud rada 😉

maca793
24. dec 2007

našťastie skalky dobre nepoznáme, lebo jej ich nedovolím chytať do ruky. bojím sa, že sú dosť špinavé a aj ocikané od psov. robím to hlavne zo zdravotných dôvodov.

vanila
autor
25. dec 2007

Ahojte! Tak nie sme sami,ze nedrzi si flasu a ani si nic nedava do pusy. Dost ma to trapi,ze druhe deti si drzia rozky a davaju si ich do pusy a zuzlaju no a ja musim rozky trhat na kusky a davat .

mimma
25. dec 2007

Vanila, ja som s tým tiež u staršej Marcelky počítala, že si bude držať fľašku, neskôr pekne piť z pohárika, ale kdeže! Fľašku si nedržala nikdy a ani mladšia na to"nemá nervy" 😀 , Marcelka z pohára začala piť až pomaly od troch rokov, lebo vždy polovicu vyliala, to skôr tú cucaciu fľašku a Marianka mi škubká rožok na márne kúsky, málokedy m dobrý deň, že z neho aj niečo zje. Z chleba si nechce odhrýzať, krájam jej ho na kocky...Nestresuj sa, ja viem, že by si bola rada, keby aj tvoj malý bol taký zlatučký, keď si drží fľašku, alebo žuje rožtek- je to milé, ale nerobia to všetky deti! kvôli tomu sa ti neoplatí byť ani len smutná! 🙂

mata78
26. dec 2007

tak to je pravda. kristinka ma 14 mesiacov a ešte si sama fľašu ani raz nesržala. do pusy si dáva všetko. ešte aj listy od kvetov a zeminu.nemôžem ju nechať ani chvílu samú, lebo sa bojim , že by zjedla niečo a mohla by sa zadusiť. tak bud iba rada, že nič nedáva do pusy. 😀

adetka
27. dec 2007

moja Mimi sa tiez rada necha obsluzit s flaskou, alebo poharikom... je pohodlna 😀 ... musim jej rucicky dat na flasku, aby si ju drzala... je poholdna... po rodicoch 😀 ... piskotky, pecivo a ovocie si sama do pusy dava... ale popritom sa s jedlom hra... takze je od jedla vsetko naokolo... 😅

sveva
27. dec 2007

Adetka presne aj moja to robí, ak jeje dám rúčky na fľašu, tak si ju podrží, ale iba fľašu s mliekom. Keď má vo fľaške čajík, tak jej tam rúčky ani nemusím dávať, sama si ju vezme. Na čajík má totiž inú fľašku, taká čo má v prostriedku medzeru.

mory
27. dec 2007

no tak moja nielen ze si nechce drzat flasu sama ale dokonca bude pit len odomna a od ocka ani zaboha 🙄 😀 a pritom ho ma velmi rada ale jest od neho nebude 😖

vanila
autor
29. dec 2007

Ahoj mimma! Dakujem za povzbudenie,trochu ma to upokojilo,ale zdielame,teraz chripku ma vysoke horucky. doktorka vravela,ze to budu ocne zuby ale ked je teraz taka rozsirena chripka tak sa obranciam aj na to. este raz dakujem.

mimma
29. dec 2007

Vanila, teraz je hnus počasie, rýchlo sa vyliečte! 🙂

terezzka11
11. jan 2008

neskusali ste vymenit flasu za poharik s uskami? my mame taky umely s ventilcekom. mozno by to pomohlo. teraz ma terezka 18 mes. a zaciname s normalnymi poharikmi a salkami. a na papanie dostala paradny pribor so slonikmi a tesi sa, ze papa ako dospela. jasne, ze jej musim pomahat, polievocku napr. este sama nemoze jest, ale zemiaciky a masko s vidlickou zvlada v pohode.

vanila
autor
12. jan 2008

ahoj terezzka11. No skušame poharik stoho sa napije ale aj tak si to ani nepridrží . 😝 len mama drž inak piť sa nenapije.to isté zjedením lyžičku si drží ale do pusy to ani ho nenapadne, už som mu skúšala dávať jeho rukov lyžičku do pusy no ani za boha to sním nehne. Ako vraví junovka,že pri malej mohla mať rozsípane hocičo a nemusela sa obavať ze si to strči do pusy,tak isto sme aj my. to my nevadí ze si nedava nič do pusy ale rožky by mohol aspon by mi to trochu ulahcil. on je skratka pohodlny.

kili
12. jan 2008

od akého veku by si dieťa malo vedieť držať flašku samo a je to aj "povolené" odborníkmi, že nemôže aspirovať?

vanila
autor
12. jan 2008

ja som počula že niekto začne od roku a niekto aj skor. chcem sa ťa opýtať kili na ten korigovaný vek to je vývojový vek lebo máš to uvedené info tabulke o tvojích detičkách. síce odbočujem od témy ale radšej sa opýtam keď som si to prečítala.

kili
12. jan 2008

oni sa narodili a 3m skôr v 27tt. som to tam doplnila, lebo veľakrát píšem o nich niekedy podľa korigovaného veku, akože majú 6m, a ľudia sú potom mimo, že asi neviem, aké mám staré deti 😀

dorotka
12. jan 2008

kili moja mala si tiez nedrzi flasu sama poharik avent si drzala ale nevedela sa s neho napit tak som jej kupila taku flasu s cudnym naustkom a odvedy uz nedrzi ani ten pohar a absolutne ma to netrapi viem ze si vie chytit ine veci tak co takze u tvojich malych by som sa tym absolutne netrapila

vanila
autor
12. jan 2008

dorotka nie ta nuby? ak ano tak my ju mame na okrasu zaplna volne miesto na policke

dorotka
12. jan 2008

ano vanila ja viem aj nasi znami hovorily ze maly im z toho nevie vobec pit lenze mala hryzla aj tu flasu avent pri piti a toto nuby je o tom ze ked to stlacas tak ti ide voda odtial a hlavne pijeme len vodu takze na to je ta flasa vhodna ale chytit ju nechce
v lete budem zase skusat pohariky ale v zime som nemala ako s nou chodit von ked nevedela pit ani po troch mesiacoch tak ze by sa neobliala a klasicku flasu som nechcela zdal sa mi to krok spat

vanila
autor
12. jan 2008

No to by som bola veľmi rada keby sa znej napil. Skusim mu jueste raz ponuknut co urobi. ale myslim ze asi skor nie ako ano.uz musim koncit prdolka sa budi a ako vzdy hlada mamu. tak prijemny den zelam

other_side
21. jan 2008

vanila, my sme na tom velmi podobne, ale akurat flasku si drzi sam uz od 20 tyzdnov, ale okrem toho do pusy nikdy nic nedal... nemusela som sa aspon bat ze mi zacne obhryzat kable 😀 alebo papat kazdu blbovinku zo zeme, no na druhej strane dnes vidim nevyhody, este dnes ho musim krmit, tiez si lyzicku drzi ale nenaje sa nou... a myslim ze hlavne kvoli tomu ze nepreskumaval ustockami kazdu prkotinku ako to zviknu male deti robit - dodnes neochutnal vela veci ktore deti v jeho veku uz davno papaju... velmi zle mi papa, som rada ked do neho nieco dostanem. vzdy som mu nechala na tanieriku sunku alebo syr, paradajku atdatd... ale nikdy si nevzal, asi to pre neho nebolo a ani nie je natolko putave aby sa odhodlal dat to do ust. ide ma uz z toho po 😠 ra 😠 zit 😠 !!! 🙂 🙂

vanila
autor
22. jan 2008

Ahoj other side! No stále skusame to davanie aspon rozteka do pusy ja si drzim a jemu ho dam tiez a smerujem k ustockam, ze je to hami hami aj lyzicku mu davam do ruky a skusame no to snim vobec nehne. Som rada ze niesom sama stakym problemom,ale zaroven neni to dobre lebo niekedy by bolo dobre keby si to papanicko trochu ochutnali z vlastnych ruk by sme mali o nieco menej roboty s prckami 🙂 🙂

miruliacik
22. jan 2008

ahojte, som si precitala vasu debatu. my nastastie, ci nanestastie mame iny problem. davame si do ust uplne vssetko... 😅 . Podla mna to chce len cas, kazde dieta je ine.....
vanila, aj my sme z partizanskeho. prid nas pozriet do temy Partizanske v regionoch... 😉

other_side
23. jan 2008

vanila, aj ja som rada ze nie som sama, ale mali by sme s tym zacat nieco robit,
lebo ich budeme krmit este v 16 😀 😀 ale to asi pride samo...mozno... no neviem neviem.. 😠 😅

vanila
autor
24. jan 2008

other side no musime to nechat na cas ten ukaze. ked si to predstavím ze by mal mat 16 a ho krmin stale to by bola fakt sranda 😀 😀 😀 😀 ale to sa nejako napraví

vanila
autor
29. jan 2008

Ahojte! tak mam novinu maly sa vcera hral sflaskou tak cirou nahodov si to dal do pusy a pil skoro som odpadla. moja radost sa pomynula ked uz to nezopakoval. No skoda minuta radosti ale aj to ked uz nic. Dufam ze to urobi este raz.

lindda
29. jan 2008

ani moj Ninko si nedrzi flasku do pusi si sice dava vsetko ,ael nevie to jest iba to medzi prstami mrvi