Aké kravské mlieko sa vám osvedčilo? Ako ste ho pripravovali?

davidko7
2. júl 2008

Už som tu pisala,že syn/6,5 mesač./,odmieta mlieko.Dnes som volala s Dr.a ten povedal,že mam davať kravske mlieko a jogurty.Možte mi poradiť,ake kravske mlieko sa vam osvedčilo a ako ste ho pripravovali?On mi kazal mlieko prevariť a dať 80 ml a 20 ml doj.vody.

davidko7
autor
2. júl 2008

Ja viem,že sa neodporuča kravske mlieko,ale mne ho dnes moj pediater povolil a maly nechce žiadne umele mlieko,tak čo mam robiť????

nevesta
2. júl 2008

Davidko a ku komu chodis? Myslim, ze napises Varga... 🙄

nevesta
2. júl 2008

Davidko a co si skusala? Ake flasky si vyskusala?

kasis
2. júl 2008

Davidko, my sme mali podobny problem,alev 10. mesiacoch sa maly odstavil a nechcel ziadne UM, ale to uz papal dost vela, aj jogurty.Skusali sme rozne a zachutil mu Sunar, ale iba v spani ho vypil, za bdela ani nahodou, no na par mesiacov . Uz mesiac ani ten nechce, skusali sme teda kravske, odporucali mi s kratkou trvanlivostou, kupujem Tatranske plnotucne a prevarim ho,ale nemiesam s vodou, mozno pre take male babo sa ma, to neviem. Ale uz aj pri kravskom zacal vymyslat, tak potom neviem co skusime.
Skus mu UM davat striekackou od Panadolu, alebo inu flasku 😉 .

davidko7
autor
2. júl 2008

nevesta-chodim do Senca k Dr.Harsanymu-sukr.centrum Medinet.

davidko7
autor
2. júl 2008

kasis-ja som skušala aj striekačkou,lyžičkami-niečo vypil,ostatne vyplul.Skušali sme rozne cumle,ale nič.Už som zufala...

alififi
2. júl 2008

to je fakt blbe
este som tu citala, ze jedna kocka mala podobny problem - trvalo to tyzden 😒

smary
2. júl 2008

davidko lepsie ziadne mlieko (ale samozrejme treba nahradit kyslomliecnymi vyrobkami-jogurty,mozno acidko,...syry) ako kravske mlieko,z neho si clovek aj tak vapnik neodnesie,cize davat ho je total zbytocne,nic okrem tukov dietatku neda,ziadne vitaminy,KM je pre teliatka,tolko bielkovin co je v nom nema sancu to detske telicko spracovat (ja viem,bla bla...ze kolke ho detom davaju a deti su zdrave,na tuto temu sa budeme rozpravat o 30 rokov,ked sa mozu prejavit nespravne stravovacie navyky,plus kravy su teraz dopovane hormonmi a antibiotikami,ktore prechadzaju do KM,cize dietatko je nim vystavene)...neviem co to je za pediatra,ale mozno studoval nejakym pofidernym sposobom a mali by mu zobrat diplom,ked radi kravske mlieko 😠 ...akoze mne staci obycajny vysokoskolsky diplom z chemie,aby som si vedela dat dokopy 2+2 😠 ...btw.ja kravske mlieko nepijem a nikdy pit nebudem,tak isto ako ho zrejme nikdy nedam pit mojmu synovi...

sirinka
2. júl 2008

davidko nedavaj kravske 😖 radsej biely jogurt, pripadne acidko a maj trpezlivost s UM, podla mna ho to zase prejde...

sonoga
2. júl 2008

davidko, ja som zo zaciatku umele mlieko trochu prisladila hroznovym cukrom a ked si navykla, tak som jej uz nesladila.

kukenzi
2. júl 2008

ja suhlasim so smary.

a ako vravi sonoga, skusit dat do UM nejaky glukapur, aby nebolo take horke a mozno to davidkovi zachuti.

davidko7
autor
2. júl 2008

ja som mu kupila Sunar-bananovy-chuti naozaj bananovo sladko.Prvy krat ho vypil,potom už nie.Už sme vyskušali všelijake značky.Ale zaujimave je to,že keď mu davam po lyžičkach,tak trochu vypije...

sirinka
2. júl 2008

a skusala si vymenit cumel? mne napr. mala od isteho casu nechcela pit vodu z flasky, az kym som nevymenila dudel a potom to zase slo

nevesta
2. júl 2008

Davidko, KM urcite nie pre tak male dieta... Strasne zatazis ladviny...Radsej fakt jogurty, alebo Hipp duet, je v nom syr a ponukaj UM, skus dosladit hroznovym cukrom, skus dat z hrnceka, z avent hrnceka, vyskusaj, dudle - moja zoberie iba obycajny kaucukovy, ortodonticky (tiez mi trvalo asi 2 tyzdne kym som na to prisla...)

nelika666
2. júl 2008

aj my sme mali obdobie odmietania UM, tak som vzdy malej spravila do flase mliecko a pridala 1-2 lyzicky nemliecnej kase na ochutenie a to uz chcela... 😉

minusa
2. júl 2008

davidko - tiez som za, aby si kravske mlieko tak malemu drobcovi nadavala.....a papate kase? tak mu nahrad mlieko kasou 😕

davidko7
autor
2. júl 2008

Papa kaše,všetko chce.Skušala som aj cumle,nič.Ale prečo mi Dr.poradil KM?Veď lekar nemože radiť blbosti...

bihan
2. júl 2008

Davidko, lebo sa to tak kedysi robilo ;)

katy1979
2. júl 2008

davidko a doteraz ste boli na MM či na UM?
môj malý skoro týžden nechcel mlieko ale nakoniec sa vrátil ku kojeniu. Ten týžden bol len na vode.
Za týžden mu tým zdravie nezničíš a ani nebude trpeť nedostatkom vitamínov či minerálov a podobných drobností.
A takýto problém mali aj baby čo boli na UM. Každé dieťa sa k tomu mlieku vráti, teda v tomto veku.
KM viem že ak už nie je iná možnosť tak ho lekári odporučia. Ale naozaj je otázka či je to také urgentné a nutné mu dávať KM.

davidko7
autor
2. júl 2008

katy1979-on je od 2.mesiacov na UM.Doteraz pil krasne,ale teraz neexistuje.Už som vyskušala asi 4 druhy a nič...Teraz sa vratil manžel z lekarne a doniesol ešte francuzske mlieko,ani to nechce.Vymenila som všetky cumle na flašiach,skušam aj lyžičkou/niečo prehltne,ale veľa vypluje,to iste je aj so striekačkou/.ja som už strašne nervozna,lebo nič ine nerobim,iba mlieko zarobim,skušam všelijake sposoby ako to do neho dostať a potom to vylejem.A to je cely deň.Už som si zo zufalstva aj poplakala 😒 .V noci tiež zle spi,stale je hore,takže som aj poriadne nevyspata.Neviem či to ma suvis so zubkami,ale čo by s tym malo mlieko?

nevesta
2. júl 2008

Davidko, tak davaj kasu, sprav UM a pridaj nemliecnu...

davidko7
autor
2. júl 2008

nevesta-ale možem davat aj mliecnu,nie?veď tam je tiež mlieko...

tilly
2. júl 2008

v súkromnom centre je takýto doktor??? 😲

lilianak
2. júl 2008

davidko-zrejme tvojmu lekarovi na zdravi babaka moc nezalizi,ked ti taku hovadinu, ako podavam kravske mlieko 6,5 mesacnemu babu poradil 😠 😠 😠 Vsade sa odporuca,do 3 rokov pit len MM alebo UM. Moj syn, sa odstavil od MM v 10 mesiacoch, zo dna na den. Odmietol aj moje odstriekane mlieko a tak som mu davala do vsetkeho jedla toto moje mlieko, aby mal aspon ako tak prijem za den. Trvalo to skoro 2 tyzdne, co odmietal moje mlieko, az sa nakoniec nechal presvadcit 😉 Odstriekavala som si ho do 1,1roka a potom som presla na UM. Tak mu skus davat do prikrmov mlieko a vyckaj. Pridaj mliecne kase. Urcite by som kravske nedavala!!! Ty ho pijes? Ja nie. Ak, tak do kavy.
Vela stastia......

bubba
2. júl 2008

lili a ty potom ake mlieko pijes???

danciacik
2. júl 2008

Dávidko, keď sa rozhodneš náhodou pre kravské mlieko tak nie plnotučné ale polotučné a prevárať. My sme s dcérkou prešli na kravské tak, že som jej doňho dávala ešte trošku UM a potom som postupne prestala (tiež mi inak odmietala piť umelé mlieko. No my sme prechádzali na kravské až keď mala 14 mesiacov.
Moja teta dávala od pol roka deťom kravské ale iba nízkotučné. Plnotučné je podľa mňa dosť riskantné.

kasis
2. júl 2008

Davidko, citam,ze ti tu rozne radia,
skus toto precitat
http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php...

a napis Dr.Babinskej svoju otazku, ma poradnu na babetku a budes si na istom 😉

bubba
2. júl 2008

ja neviem ale mne detska ked som zacala davat KM hned povedala ze treba davat plnotucne aspon do 2 rokov lebo je bohate na tuky(tam nejde o bielkovinu)a ze ked uz Km tak plnotucne

lilianak
2. júl 2008

Bubba, pisala som, ze nepijem ziadne mlieko. Davam si mlieko do kavy. Jem mliecne vyrobky a to staci.