Ako často môže piť novorodenec feniklový čaj?

pajinka23
20. jún 2009

davame mojmu drobcovi cajik aj dvakrat denne ale neviem ci sa to moze tak casto davat lebo na caji nieje ziadne davkovanie...moj drobcek by vypil aj flasku cajika naras je furt smedny...doktorka povedala ze je to normalne ked je teplo ale ja si to nemyslim

miskachrumka
1. aug 2009

tolko chyb som ti to chcela rychlo napisat............hadam to pajinka rozlustis! 😉

nikollette
1. aug 2009

Podla mna taký detský čajík neuškodí dieťatku, ve´d sú tp tekutinky, a tie sú potrebné, najmä v týchto teplách 😉

miskachrumka
1. aug 2009

neveim ako je to u kojenych lebo mi sme kojili len mesiac a pol ☹ kvoli zdravotnym prob.po sekcii a mi sme marcovy takze este bola zima!ale detickam na um urcite neuskodi..............

adka12
1. aug 2009

Baby môžem dať malaj harmančekový čaj od Hippu? Má 6 týždňov. Koľko ho môže vypiť?
A je lepší harmančekový alebo feniklový?
Ja jej ho dávam iba od smädu, lebo ona strááášne veľa Nutrilonu spapa a takto ju aspon trošku oklamem čajom, lebo potom veľa grcká z mliečka 😖

pajinka23
autor
1. aug 2009

miska chrumka 🙂 🙂 dakujem a to som nevedela ze existuje od hipp aj ovocny cajik pre takeho drobca 🙂 🙂 a ty si tiez rodila sekciou???lebo aj ja 😲 😲Napis mi moja potom tu znacku toho cajiku 😉 😉 😉a rozlustila som vsetko...hihi hi 😀 😀 😀

zuza.m
2. aug 2009

adka asi je lepši feniklovy lebo harmančekovy trošku prehana,ak ti grcka tak davaj potroške aby negrckala ale určite by som nedaval miesto mliečka.

wiwienne
2. aug 2009

na 100 ml ide kavova, rovna lyzicka cajika, pokial je gramulovany, ak je v prasku, jedna a pol lyzicky...moj maly ho vypije aj 2dc za den, su horucavy, deti potrebuju tekutiny..

wiwienne
2. aug 2009

..no moj maly je kojeny, UM ma len vecer, lebo mu moje nestaci a cajik mu ocividne robi dobre...krasne sa vyprdka a je vysmiaty ako leco...a to sme prekonali obrovse koliky..

wiwienne
2. aug 2009

Vanka, Annag, suhlasim s vami, ale niekedy by zena vysedela vajcia, keby nebolo cajika a potom niektore deti, ked sa chytia prsa, nie ho pustit...ale to je asi len moj pripad..

zuzi118
2. aug 2009

Mne lekarka odporucala cajik ALE PRE MNA. Ze tie ucinne latky prejdu do mliecka.

perla200
2. aug 2009

a ja môžem dávať malej čajík, ked v utorok bude mať týžden? v týchto teplách? ved vypije moc mlieka a potom ju bolí bruško...ale ona asi od smädu to pije:

titkovamiriam
2. aug 2009

sa cudujem ze tu este nieje moj recept,uplne staci ak uvarite 2 deci vody s 4-5 zrnkami feniklu,precedite a po ochladeni podavajte.moji chlani ho takyto nesladeny pili od narodenia do troch rokov-ziadne koliky a bolenie bruska som nepoznala.

miskachrumka
2. aug 2009

pajinka sklamem ta ale neviem ☹ ale kup ten spokojne brusko mi ideme ten davat zase od zajtra lebo tieto ovocne su dost sladke na toto obdobie a kukala som tento caj spokojne brusko je od 2mesiaca nie od tretieho!tak kup vyskusaj ak nebude dobre tak daj ten feniklovy alebo urob podla seba..........akouznas zavhodne 🙂

smily
2. aug 2009

alebokup cajik mamickino pohladenie - ten vobec nie je sladeny..

pajinka23
autor
3. aug 2009

smili a ten cajik mamickyno pohladenie je akej chuti???a znacka???Ja by som najradsej davala ak tak len cajiky od hipp znacky lebo take pije aj mlicko 🙂 🙂 🙂 a uz by som nerada experimentovala ☹ ☹ mozno ked bude starsi 😕

smily
3. aug 2009

je to hipp je bylinkovy ale nesladeny

smily
3. aug 2009

pajinka23
no mam ten cajik tu pri pc... je to od 4mes. tak vy to asi este nemozete..... je tam fenikel,aniz, medovka, levandula a sipky..je to taky mensi skleneny pohar aten caj vyzera ako prasok, nie je granulovany - davkovanie pol cajovej lyzicky na 200ml...

pajinka23
autor
4. aug 2009

smili juuuj tak to mi sme este na taky cajik dost malicky ☹ ☹ ☹ ale isto vyskusame ked budeme vetsi 🙂

smily
4. aug 2009

je dobry... a hlavne ze nie je sladeny - dobre zahasi smad.. ozaj v rakusku v Bipe mavaju feniklovy cajik od hipp tiez v prasku a ten je tusim bud od 1mes alebo od 2mes. nemam z toho pohar. ☹ ☹

pajinka23
autor
5. aug 2009

baby mne sa tak zda ze ako som mu prestala davat ten feniklovy caj tak prestal aj prdkat ☹ ☹ ☹

smily
5. aug 2009

mozno ho nenaduva... nemusi ti prdkat... boli ho brusko?

pajinka23
autor
5. aug 2009

smilimojho drobca asi neboli brusko 😉 😉 😉 lebo je pokojny len nekaka sam ale som mu kupila duphalac sirup ale este som mu ho nedala ☹ sa uz aj bojim

smily
5. aug 2009

a koko ti nekaka? ked je spokojny... zmenila si mlieko alebo??co na to doktorka?

pajinka23
autor
6. aug 2009

no on sam nekaka uz asi mesiac pomaham mu rek rurkou ☹

lienka8311
6. aug 2009

Baby a ake mate skusenosti s cajikmi od hami?My sme doteraz pili len hippky-spok.brusko a feniklovy,ale teraz som kupila hami feniklovy a zda sa mi moc sladky.Tak neviem ci to neuskodi malej.

pajinka23
autor
6. aug 2009

baby ten cajik spokojne brusko ...s toho bude aj prdkat??? 😝 😝 som citala ze neobsahuje umele farbiva a ani cukor...to jeasi najlepsia volba premna 🙂

zuzkaprofant
6. aug 2009

dievcata skuste uvrarit z razce cajik to je super na prdkanie ja ked mojeho boli brusko ten mu urobit a tak prdka mne to poradil moj ocino 😀 😀

lydia22
6. aug 2009

Ahojte mojho maleho-ma 2 mesiace tiez trapi brusko doteraz som sa mu bala dat cajik ale vyskusam ako pisala zuzkaprofant aj mne poradili rascu a aj aniz a tak som v lekarni kupila cisty aniz sypany a idem ho uvarit,dufam ze neuskodi,mne ho tiez davali ked som bola babo a bolelo ma brusko.tak dufam ze mu to pomoze,mam doma aj feniklovy ale s tym asi pockam.

smily
6. aug 2009

pajinka23 ak obsahuje fenikel a rascu - urcite...

lienka8311
ten hami sa mi tiez zdal dost sladky tak som ho viac riedila..ani mojej moc nechutil..
snazim sa ucit male na nesladene caje - v takom teple lepsie uhasia smad a aj na to brusko pre babetko su urcite lepsie.. maju co robit s cukrami v MM a UM a este tie v cajikoch - sa mi zdaju zbytocne navyse..