Ako často môže piť novorodenec feniklový čaj?

pajinka23
20. jún 2009

davame mojmu drobcovi cajik aj dvakrat denne ale neviem ci sa to moze tak casto davat lebo na caji nieje ziadne davkovanie...moj drobcek by vypil aj flasku cajika naras je furt smedny...doktorka povedala ze je to normalne ked je teplo ale ja si to nemyslim

ivana12323
9. máj 2013

ahojte prave sa mi narodila dcera ma len 2 tyzde a chcela by som sa spitat ze ci ten fenikloyi caj je prenu dobry prestala som ju kojit pije sunar a ked jej davam ten feniklovi caj no ja nevie podla mna jej nerobi dobre a stolica je zelena mohli bi ste mi poradit

regina2002
31. okt 2013

Čaute maminy ako často a odkedy ste dávali kvapky saab simplex?pomahaju aj ked maly má stolicu ale ťažko prdka?a pomôžu aj dve kvapky do mliecka?sme na UM.dakujem

simonne1
21. feb 2014

Moj maly ma necele 2 mesiace a nevie sa sam vykakat uz 3 den, pomohla som mu rejtalnou rurkou,ale tu nechcem casto pouzivat. Pomaha feniklovy caj?

lenicka280
17. mar 2014

kamoske v porodnici sestricky davali feniklovy caj aby davala pit malemu a doteraz ten cajik pije

edvelyn
17. mar 2014

@simonne1 feniklovy caj je na prdiky...ak sa nemoze vykaka skus dat slabucky harmancekovy

katheriny
28. jún 2014

@pajinka23 Nasa ma 2 mesiace a uz cajickujeme 6 tyzdnov. Odporucam sackovy fenyklovy cajik, bez cukru! Mala si vzdy da mliecko, potom podla toho ako zacne vymyslat dostane cajik. Sama si vytiahne-niekedy par hltov, niekedy 30ml...Papame v cca 3-4h intervaloch, cize viem kedy ma cas na mliecko a kedy je len smadna. Lebo aj babatka su smadne. Nie je pravda, ze im staci iba mliecko. Mliecko je potrava, jedlo. Za den si ho da tak 3-4x...ked nechce, proste nepije.Takze vsetko s mierou, kludne cajickujte. Ked babo zdravo pribera, robite to spravne. Mamina je detsky lekar a postup absolutne schvaluje. 🙂

zuzanka865
29. jún 2014

Ahojte mamičky, moja Vikinka ma 3 týždne, máme reflux, nekojim, papa Nutrilon AR1 , mame problemy s kakanim, ževraj feniklovy cajik je dobry na bruško na uvolnenie a pod.... moze take malinke babo uz cajik? ak ano v akom množstve? dakujem

katheriny
2. júl 2014

@zuzanka865 ano, ale normalny caj, nie ten instantny-bez cukru. A este probiotika - pro bio baby pomahaju.

sense
2. júl 2014

@zuzanka865 no niektorym detom moze feniklovy caj viac uskodit ako pomoct, mojej bolo po nom este horsie....

lauricka
2. júl 2014

alebo infants dophilus. Cajik treba vyskusat, ci ho prijme a ako jej z toho bude.

katheriny
2. júl 2014

@zuzanka865 a ak ju balis do postolkacov, osvedcilo sa mi s nou aj 10min pocvicit a nechat ju aj 2h iba v pamperske-rozhybe jej to creva.

isabella88
12. júl 2014

ja davam malej feniklovy aj kamilkovy caj. ma 3 mesiace. odkedy jej ho davam, ovela menej grcia a neplace po krmeni. je to individualne, a treba vyskusat ako reaguje

igorovazena
17. dec 2014

my sme cajik nasadili az neskor a moooc nam chuti 🙂
ak bol problem s kolikami v mensom veku tak sme nasadili coliprev ky kvapky

gembojko
28. aug 2015

Aj my
mame bolave brusko dnes kupila cajik zatiaľ vypil len deci avysledok nemame tak pockame kolko toho moze vypit? V lekarni hovoria raz denne dva deci tak neviem 🤐

ankastevko
6. máj 2020

@berus222 skus espumisan L 25kvapociek do kazdeho mliecka ak pije z flase umele ak kojis tak pred kojenim na lyzicku.

superholka77
1. júl 2021

@masko dobry deň môžem sa.opytat slabším ste dávala do.kazdeho mlieka každé kŕmenie alebo len 1 denne

antimatter
24. júl 2022

@berus222 skuste kvapky BabyCalm z lekarne...my sme pri prvej dcerke mali strasne problemy a len toto nam pomohlo 🙂