Ako často môže piť novorodenec feniklový čaj?

pajinka23
20. jún 2009

davame mojmu drobcovi cajik aj dvakrat denne ale neviem ci sa to moze tak casto davat lebo na caji nieje ziadne davkovanie...moj drobcek by vypil aj flasku cajika naras je furt smedny...doktorka povedala ze je to normalne ked je teplo ale ja si to nemyslim

vanja
6. aug 2009

ahojte baby,
neviem či som staromódna, ale si myslím, že je zdravšie pre bábätko uprednostňovať sypaný čaj, alebo s čerstvých byliniek, ako granulovaný, aj keď značky hami, hipp. Sú tepelne spracované, a je tam veľa chémie. A obsahuje sladidlá - umelé. Určite je jednoduchšie pripraviť granulovaný čaj, ako sypaný, ale robíme to pre naše bábätká.
napr.
http://www.casopismamina.sk/mamina/deti-a-vyvin...

pajinka23
autor
6. aug 2009

vanja ja si myslim ze aj tie gran caje su fajn samozrejmenie vsetky....ale tie co neobsahuju umele farbiva a sacharozu urcite 🙂 🙂 🙂

jankapiknova
6. aug 2009

ahojte. Moj maly nechcel moc cajik ale od takeho 3-4mesiaca pije granulove hipp caje ale pisu na 100ml vody plnu lyzicku caju ale mi davame tak 200ml vody a caju len pol lyzicky , na noc ani to nie, lebo ked je silnejsi tak mu moc nechuti a ked to je len tak minimalne ochutene tak pije pekne

pajinka23
autor
6. aug 2009

janka ved aj ja vravim ze tie caje su len tak na zafarbenie vodicke daju trosku chut a potom ho piju radsej nez prev cistu vodu 😕 😕 a aky druh od hippu davas dietkam?? 😉

jankapiknova
6. aug 2009

na zaciatku som davala len fenikel ale ako hovorim zo zaciatku moc nechcel, potom som nasla este niejaky bylinkovi od 2mesiacov a v piatom mesiaci mu dost chutil jablko-medunka a teraz uz mu to je v podstate jedno , tak striedam bylinkovy s ovocnym

monikabe
6. aug 2009

ja sa musim pripojit, pretoze caj HAMI feniklovy neobsahuje ziadne umele sladidla, kto to tvrdi si musi najprv precitat zlozenie a potom si najst na wikipedii co je co. 😀

llullu55
6. aug 2009

suhlasim s annag-caj 0....ja len kojim a ked je teplo, tak malu prikladam aj po hodine...ved som na materskej a mojou jedinou povinnostou je starat sa o milovane dieta a dat mu to najlepsie-tzn. materske mliecko, vsetko ostatne musi ist bokom.ked nebudes dietatko prikladat, nebudes mat ani mliecko ☹

vanja
6. aug 2009

ja som kojila 6 mesiacov, bez čajíku. Až keď som začala dokrmovať tak som začala dávať aj čajík.
monikabe, veď ja sa nehádam, ja neviem z čoho je zložený hami čajík, pretože som nikdy granulované nekupovala svojim deťom, nakoľko mi aj pediater odporučil sypané, príp. čerstvé bylinky. Ale môj sedliacky rozum mi tiež hovorí, že zdravšie je určite sypaný čaj ako granulovaný.
monikabe a jasom netvrdila, ja som napísala myslím si.

vanja
6. aug 2009

toto je názor lekára, teda asi aj odborníka:

Dobrý večer.Veľmi by som chcela poprosiť o odpoveď na otázku:Mám 8-mesačné dieťatko,ktoré nechce prijímať tekutinu(čistú vodu),keď mu však urobím granulovaný čaj HIPP,nemá problém.Akým procesom vzniká takýto nápoj a je vhodný pre deti?(na obale je napísané od ukončeného 1.týždňa)Čo je menšie zlo,granulovaný čaj alebo voda jemne osladená prírodným hnedým cukrom?(viem,že naj je čistá voda,ale to naozaj nechce...)Veľmi pekne
Granulované čaje deťom chutia, nakoľko sa výrazne sladké. Sladkú chuť dieťa považuje za príjemnú a preto uprednostní granulovaný čaj pred vodou. Tieto sladké nápoje potom neskôr u detí zhoršujú kazovosť zubov, nakoľko ich deti často pijú pred spaním a zúbky si už neumyjú. Často ho pijú z fľašky cumlíkom, čo pri stálom dlhodobom pití môže ovplyvniť vývoj čeľustí a chrupu. U väčších detí sa stretávame ešte s jedným problémom v súvislosti s granulovaným čajom - deti ho vypijú veľké množstvá, nechcú potom papať a neprospievajú. Preto odporúčame podávať vodu.

pajinka23
autor
7. aug 2009

baby dnes som objavila a cajik od hipp ale cisto harmancekovi bez cukru 🙂 🙂 a je fajn malemu chuti 🙂

dnk25
7. aug 2009

ahojte, moja dcérka mala "podozrenie" na žltačku, keď sme sa vrátili z porodnice a lekárka doporučila čaj sypaný na 100 ml čaju 1 lyžičku glukózy... síce žltačku nedostala, ale už mi žiadny sypaný čaj bez glukózy nechcela a nasadila som HIPP harmančekový, dávam jej ho menej ako je v návode a spokojnosť trvá už 5 mesiacov. Ešte sme nemali žiadnu koliku, všetko funguje ako má a možno práve aj vďaka Hippu.

pajinka23
autor
8. aug 2009

dnk25 aj my davame tenharmancekovihipp a sme spokojni 🙂 🙂 a kolko ti mala cajiku vipije moj aj 200denne 😕

nikollette
8. aug 2009

My tiez podla mna vdaka čajíku, nepozname bolesti bruška a koliky 😉
pijeme skoro od narodenia tiež Hipp, ale feniklový..

pajinka23
autor
8. aug 2009

ja si osobne myslim zetieto caje od hipp su vsetky fajn narozdiel od inych znaciek 😅 😅 s tymi som velmi spokojna nebola ☹ ☹ podla mmmna tie koliki z cajika v ziadnom pripade nemozu byt aj ked som si to predtym myslela 😕 😕 cajiky su super vec a hlavne v tychto horucavach 🙂

miskachrumka
8. aug 2009

no kazde babo je ine nam feniklovy nerobil napr dobre!zduvalo ho zneho vela prdkal a palakal pri tom! ☹

pajinka23
autor
8. aug 2009

feniklovemuuz ani ja nefandim alenapr.ten harmancek je ok 🙂 🙂

sebika
17. mar 2010

ahojte.potrebujem surne radu.moj maly má 5 tyždnov kojim ho ale po napapani je nervozný nekludny kope nozkami stále tlači na stolicu a vetry.a strašne plače,.ked mu neidu vetry.a niekedy po nakojeni o pol hodinu je hladny dáva si palec do ust a hladá prsnik.co mam robit.v noci nespi iba max.2 hodiny cez den tiež max.dokopy 3 hodiny.place ja som už totálne vyčerpaná.dennodene nespim.schudla som nemám času sa najest.prosim o radu dakujem

vefi89
17. mar 2010

sebika, my máme podobný problém, teda mali sme, chválabohu sa to lepší každým dňom, klop-klop aby som neporiekla.
nám lekár poradil Infacol, dávala som mu 3 dni, ale sa mi nezdalo, že by zaberali, tak som kúpila Pupík, mastíme bruško, a samozrejme, feniklový čajík, neviem, dávam 100ml denne. a som prišla na to , že keď ho bolí bruško a chce si prdnúť a nejde mu to, tak nám pomáha, keď ho dám lahnúť na bruško

chcela som sa spýtať skúsenejších mamičiek, koľko fen. čajíku môžem dať drobcovi vypiť??má 2 tt a 2 dni, tak neviem, bojím sa aby som to neprehnala

spalka
20. mar 2010

vela babatiek do 3 mesiacov ma koliku, aj nasa mala mala, nedavala som jej nic a feniklovy caj som pila ja, trosku sa do mliecka urcite dostalo 😉, po troch mesiacoch to preslo same...baby nedavajte takym malym babatkam okrem mliecka nic
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...

robka
20. mar 2010

miskachrumka aj mojho maleho z fenikloveho caju zduvalo a este viac plakal odvtedy mu davam len harmancekovy od hipp maly je nekojeny 🙂 a tiez mu koliky presli okolo tretieho mesiaca 😉

miselar
11. apr 2010

robka a harmancekovy caj je na vetry moja mala stale place davam jej feniklovy potom som jej ho nedavala davala som jej prevarenu vodu a plakala viac tak na co je vlastne harmancekovy caj?

jaruska74
21. apr 2010

ahojte, chcem s aopytat co vam povedala lekarka na pitie cajika u babatiek? moja mala ma 2 mesiace a strasne ma rada cajik

jujka7
24. máj 2010

Ahojte vie mi niekto poradit aky nesladený fenikolový cajik mam davat 5 tyz.babetku.Ma este zltacku a davam mu zatial hippko,ale ten je sladený.Mam aj porcovaný,ale neviem ako ho pripravit pre take babo.dakujem

lucyso
24. máj 2010

Ahojte, ja robim "babkovsky" feniklovy cajik.
vriacou vodou zalejem ale 10 zrniecok feniklu a rasce, precedim a mam cajik a malej velmi chuti a nemame ziadne bojesti bruska. mam ho od kamaratky, ktora ma syna a nepoznali koliky.
granulovany caj nedava, pretoze obsahuje sacharidy a niekde som citala, ze to nie je dobre pre zubky a dasna... no ale neviem..

mabeja1
24. máj 2010

Ahoj L U C Y S O , ten tvoj recept na feniklovy cajik ma velmi zaujal ... a na kolko ml vody je potrebnych 10 zrniecok feniklu a rasce ? Dakujem... Ja malemu podavam vecer koprovy cajik , polsky vyrobca..., pretoze mal bolesti bruska po mliecku a mal zelenu stolicu , tiez sme uzivali infacol a uz je to nastastie v poriadku ... Mysleli sme si , ze su to koliky , ale citala som , ze dieta ma zelenu stolicu ak vela vypije predneho mliecka ...

lucyso
25. máj 2010

Ahoj Mabeja1, na 1dci vody davam 10 zrniecok feniklu a rasce. a mala mi ho popija aj pol dna 🙂.
vyskusaj, dufam, ze pomoze 🙂

mabeja1
25. máj 2010

LUCYSO, dakujem pekne :D ... moj malicky tiez ma rad cajiky, on je rad ked si nieco popija , a mliecko mu nechcem davat castejsie ako by mal pit... preto nasich drobcov pobolieva brusko ked sa vela napapkaju a potom sa len trapia. Lucyso prajem pekny den a pozdravujem malicku :D

jujka7
25. máj 2010

lucyso
dakujem ze si pridala sposob pripravy feniklového cajika,potrebujem ho davat malemu a nevedela som ako na to.Este raz dik....

lucyso
26. máj 2010

dievcence dufam, ze pomoze. moja mala poprdkava ostosest 😀 😀 a brusko neboli a to je riadne pahltna 😉 .

tatino22
31. máj 2010

Ahojte, mala ma tri tyzdne a je kojena. na radu sestry a maminy jej davame taky slabucky caj(10 zrniek feniklu a anizu)..mam dojem ze proti kolike jej to pomaha, ale na nete som nasiel ze mozno to nie je najlepsie davat jej ten caj...som z toho zmateny, aj z vasej diskusie je jasne ze su na to asi protichodne nazory..neviete poslat nejaky link od pediatra?