Ako často môže piť novorodenec feniklový čaj?

pajinka23
20. jún 2009

davame mojmu drobcovi cajik aj dvakrat denne ale neviem ci sa to moze tak casto davat lebo na caji nieje ziadne davkovanie...moj drobcek by vypil aj flasku cajika naras je furt smedny...doktorka povedala ze je to normalne ked je teplo ale ja si to nemyslim

fifinna
20. jún 2009

ked je teplo môzes kludne davat malemu cajik. fenikel mu robi dobre na brusko.

pajinka23
autor
20. jún 2009

a v akom mnozstve mu ho mam davat????Ci ako si mali bude ziadat???

rubista
20. jún 2009

a kojíš? ak áno, tak mu stačí tvoje mlieko...

masko
20. jún 2009

caute, cajik je hlavne pre deticky na UM.ale to neznamena,ze kojene deti ho vobec nemaju pit.
Aj moja by vypila celu flasu. naraz jej dam tam maximalne 20 ml a radsej viackrat. my mame reflux,takze menej je u nas viac.Pytala som sa lekarky a ta mi povedala,ze cajik nie je nijako obmedzeny 😉

cuchre
20. jún 2009

nam doki povedala, ze feniklovy urcite nie, ze vraj nerobi dobre..a staci obycka voda......

maca66
20. jún 2009

ahojte.feniklovy cajik super na brusko aby enbolelo.doktorka odporucala.ak kojis,tak doma mliecko,ale ak nie a je smadny,tak kludne daj(aj vonku dost velka pomoc lebo nemusim stale vyvalovat cecky von 😀 )moj vypije malicko,tak 20 naraz,ale moc velke tepla*(teda casto) neboli,tak nebolo treba.ved to vycika,ale zase treba dat pozor aby moc vela nie.skus pozriet na nete kolko tekutin by take malicke deticky mali denne vypit. 😉

berus222
20. jún 2009

ten moj drobec ho nechce ani vidiet. da si 2 glgy a hadze pri tom ksichty, jak keby jedol citron. a pre mna to bola uz posledna nadej, lebo ho strasne boli brusko a nic nepomaha. ☹

masko
20. jún 2009

ahoj berus222, ak ma maly koliku,tak bud v poho. nato ten cajik aj tak nepomoze. 😉 😉 😉 😉
kup si kvapky sab simplex. to mam otestovane ako najlepsie. cajik je uz len taky bonusik. skusala si kojenecku vodu?

berus222
20. jún 2009

uz som skusala asi vsetko. sab simplex mu davam od 2. tyzdna a nic. ☹

pajinka23
autor
20. jún 2009

moj mali nece prevarenu vodu a cajik mu velmi chuti a prdi s neho ako mali drak 😀 😀 😀

terezka044
20. jún 2009

pajinka fenyklovy cajik je v pohode pre deti ktore papaju UM, pomoze im to lepsie ho travit, ale ked papa MM, tak mu to narobi len skodu 🙂

patricia1971
20. jún 2009

pajinka moja ho pila od 1 týždna kvôli kolike a dodnes deň by vypila aj hektoliter....a to som kojila do 10 mes.,no moje všetky deti boli závislé na čajíku...a napr,dnes som tomu vdačná,lebo Lili mala teplotu 39,5 a čajík dokáže piť stále....ja som používala čajík Hipp feniklový,ale potom mi kamoška poradila čajík feniklový od Čiperky,tak to kupujem cez internetový obchod,pretože ten čajík obsahuje mliečny cukor,nie normálny 😵

sssimi
20. jún 2009

Ja malú len kojím a doktorka nám aj tak kázala feniklový čaj kvôli brušku.

masko
20. jún 2009

berus222 ako casto davas sabika? mi ho davame do kazdej flasky - 15 kvapiek. v piatok som si objednala cez net baby calm. vraj to tiez pomaha a je to na prirodnej baze.

cikyta
20. jún 2009

Na našom feniklovom čajíku je napísané,že sa smie maximálne 100ml denne vypiť a hlavne nie večer pred spaním!

pajinka23
autor
20. jún 2009

my mame cajik od hipp od prveho t 🙂 yzdna

lucia1004
20. jún 2009

pajinka, ak kojis, tak caj - akykolvek narobi skodu v brusku, hlavne u takeho malinkeho babätka, casto kojit, ak je smädny vytiahne si predne mliecko od smädu a hlavne tie caje su brutalne sladke, v nich neide vôbec o fenykel, ale o glukozu... ked chces, aby prdkal, tak prevar v deci vody 8 zrniek feniklu a ak to nebude chciet vypit, tak mu to daj striekackou

scandya
20. jún 2009

pajinka, aj ja ho malinkej davam. sme na UM nemam mliecko. preto ti ho vypije vela , lebo im to straaaasne chuti, aj moja Linda ho lubi moc, az tak moc ze parkrat mo odmietala mliecko a chcela len cajik, ale uz sme to vyriesili. chcem sa opytat aj moja z neho vela prdi, je to dobre??? lebo niekedy sa az kruti ako prdi. ja teraz miesam hipp feniklovy s kamilkovym a je to v pohode.
mimochodom- pediatri nedoporucuju cajiky len prevarenu vodu- s mojho okolia nepoznam nikoho kto by to dodrzoval a je to ok.

miskachrumka
20. jún 2009

no mi sme tiez pili feniklovy a mapokon nam doktorka zistila ze ked ho babo vypije viac tak naaduva brusko tak vsetko s mierou

pajinka23
autor
21. jún 2009

babule ja kojim stale ale mojmali si ten cajik aj tak vyzaduje a doktorka povedala ze ho mozme davat 🙂 🙂 🙂 len stale neviem ake mnozstvo je ok a ake nie 😉

annag
21. jún 2009

pajinka,
0 , slovom nula, je OK 😉
materské mliečko obsahuje 87 % vody, žiaden čaj nepotrebuje. Písala si aj v iných témach - práve čajom, umelým mliekom sa veľmi ľahko dostaneš do situácie, že o mliečko prídeš a bábetko sa Ti odstaví. Nadmerný príjem tekutín zaťažuje obličky . Obličky detičiek sú veľmi citlivé na akúkoľvek záťaž. Odporúčam skonzultovať si odporúčania terajšej pediatričky aj s iným pediatrom - pretože podávanie čaju i UM pri zjavne prospievajúcom dieťatku nie je v súlade s odporúčaniami o najvhodnejších postupoch výživy detí. 😔 Bola by obrovská škoda, ak sa dojčenie pokazí a nebudeš mať možnosť dávať ešte dlho svojmu bábetku to najlepšie čo môžeš práve kvôli fľaši, čaju či bezdôvodnému dokrmu. 😔 Prajem Ti veľa mliečka 🙂

borocka
21. jún 2009

takze ak babo kojim, tak sa mam caju vyhnut??? aj v tychto horucavach?? radsej prevarenu vodu, ano??

tin007
21. jún 2009

borocka, vobec nemusis davat vodu (ako by si davala? flasou by si si zbytocne kazila techniku kojenia, lyzickou a striekackou by to bola drina a take male babo sa na poharik s naustkom len tak lahko nenauci), staci prilozit k prsku a ak bude maly smadny, tak si potiahne minutku dve a prsko pusti. ak bude hladny, napapa sa

vinifera
21. jún 2009

annag. Ty si proste super ženská. Mala by som k tebe poslať moju svokru na nejaký rekvalifikačný kurz ohľadom dojčenia a tak...🙂) Takmer od prvého mesiaca počúvam kedy už budeme dávať čajík. A či som ho už bola kúpiť.... atď. Tažko jej vysvetliť, že keď malý krásne priberá a nemá problémy ako bolenie bruška atď a nie je na UM tak čajíky nemusí. Predpokladá, že keď ona dávala tak aj my budeme.... Isto nie. My máme super mliečko (klop klop klop) 😉

annag
21. jún 2009

borocka - veru tak, načo vodu, ak má mliečko, aj krátke dojčenie len od smädu, zasýti smäd , ale i dodá bábetku energiu

vinifera - my už budeme iné babky 😀 , my budeme vedieť radiť našim dcérkam, nevestám či vnučkám - presne tak,a ko sa skúsenosti prenášali z pokolenia na pokolenie. Bohužiaľ, uplynulé obdobie zapríčinilo, že skúsenosti so správnym dojčením má máloktorá babka .... koľko mladých dievčat, tehuliek v živote nevidelo ženu dojčiť ? Myslím, že veľmi veľa .... ale ako dať fľašku bábetku, to vie už každé malé dievčatko ... 😔

vanja
24. jún 2009

súhlasím s annag, malú som výlučne kojila do 6 mesiacov a nebolo treba čajík, čo som sa napočúvala od babiek, to musíš dávať čajík to je od smädu..... A nedali si vysvetliť v prednom mlieku je voda, ktorá moje bábätko nasýti, a za celých 6 mesiacov sme s tým nemali problémy ani s kakaním ani s bolesťami v brušku 🙂

vanja
24. jún 2009

a ešte k čajíkom, ak už potom začneš dávať čajíky, tak feniklový je v poriadku a môžeš aj medovku, moja malá striedavo pila tieto dva čajíky, neskôr aj mätový, medovku aj mätu jej robím z čerstvých byliniek. 😉

nikollette
24. jún 2009

Náš je tiež na čajík... vypil ho ho velmi vela... na hektolitre.. satel by vedel cuckať čajík.. takm uho nebudem odopierať 😉