Ako často môže piť novorodenec feniklový čaj?

pajinka23
20. jún 2009

davame mojmu drobcovi cajik aj dvakrat denne ale neviem ci sa to moze tak casto davat lebo na caji nieje ziadne davkovanie...moj drobcek by vypil aj flasku cajika naras je furt smedny...doktorka povedala ze je to normalne ked je teplo ale ja si to nemyslim

domcek
31. máj 2010

Ahojte, pripojim sa aj ja. Moja mala ma 4 mesiace. Je plne kojena. A cajik jej nedavam, pijem ja 3kombinaciu-fenikel,aniz,rasca. 1. nemam problemy s travenim ja,2 a najdolezitejsie mala nepozna bolesti bruska.
Skusali sme jej par krat dat cajik ale odmieta flasku aj cumlik takze toto sa nam osvedcilo najlepsie.
tatino22 skus online poradna pediatra tam ti poradia najlepsie. 😉

lucikatn
1. mar 2011

Prosim, neviete mi niekto poradit??? Mojmu synovi idu zubky a v noci byva dost nepokojny. Jedna sestricka v nemocnici mi povedala ze mu mam davat feniklovy caj vraj ho to upokoji len som sa zabudla spytat ako ho zarabat.... Na 100ml vody ide kolko lyziciek (zrniecok) feniklu? Bojim sa aby som neurobila velmi silny resp. slaby :(

simi251
1. mar 2011

Ahoj. Ja som vzdy pouzivala HIPP, neviem aku znacku mas ty. Ale riedi sa tak, ze 1 plnu kavovu lyzicku na 100ml. Je to uvedene na obale. Inak neviem, ze by bol fenykel na upokojenie. Skor na travenie a ked ma dietatko vetry, koliku. Ja som ho pila aj ked som bola tehotna. Je fakt dobry pre kazdeho, ked ma obcas nafuknute brucho a zastavene vetry. 😀 😀 😀 😀

simi251
1. mar 2011

@lucikatn Co sa tyka cajiku, som ti uz odpovedala. Ale na tie zubky a nepokoj mozes skusit homeopatika. U niekoho zaberu u niekoho nie? Ale urcite tym nic nepokazis, nie su skodlive ani nebezpecne. Pytaj si v lekarni jednozlozkove homeopatikum camomilla alebo tak nejak. Oni ti poradia ako to uzivat, maju na to velke mudre knihy.

lucikatn
2. mar 2011

@simi251 dakujem za odpoved. Tiez som bola prekvapena ze je to aj na zubky - vraj ho to upokoji... skusim tie homeopatika (aj ja ich pokial sa da uzivam ale muz je proti tomu...). Cajik som myslela urobit z cisteho feniklu (co sa da kupit ako korenie) teda ak sa to da robit aj z toho 😒 Tie granulovane caje nekupujem lebo je to samy cukor a mala som este z porodnice vzorku a mu nechutil lebo nie je zvyknuty na sladke....

henika30
2. mar 2011

Ahojte!Čoskoro rodím a nemám ešte kúpený čajík pre novorodenca,aký čaj mi odporúčate?Dakujem!!!!!!

julienka
2. mar 2011

@henika30 dopredu ti netreba ziaden cajik pre novorodenca. Uplne bude stacit mamkine mliecko 😉 to je nad vsetky cajiky!!! 😵

henika30
2. mar 2011

@julienka ok!Dakujem ti! 😉 😉 😉 😉

julienka
2. mar 2011

nie je zac 😉 nad cajikom nemusis dlllho dllho uvazovat.

babina56
16. apr 2011

Prosím,Vás neviete niekto poradiť kde zohnať antirefluxový cumlík na fľašu.ďakujem

zivika
16. apr 2011

@babina56 zalezi od toho, ze na aku flasu 🙂

myreason
18. jún 2011

ahojte. Naše bábo má mesiac, kojím ho,...ale v poslednom čase by bol na ciciku od rána do rána, skoro každú chvílku..nemôžme poriadne ani nikde íst,lebo nechce sa mi prso vyťahovat na verejnosti 😅 Preto mi niektorí radili, aby som mu cez den dala z čajíka,ak je smadný..Je to pri kojení vhodné,môžem mu ho dávať??? prosím,poradte..

kukujka
18. jún 2011

@myreason moja mala ma len dva tyzdne a davam jej cajik ked chodime von na prechadzku a je nekludna trosku sa napije a zaspi,myslim,ze v tychto horucavach je cajik pre nu dobry

tinki
18. jún 2011

@myreason ak dáš len troška, že vieš, že je najedený, tak kľudne daj. Ja to poznám, moja malá nechce ani cumlík, stále len prsník, na jedlo, na smäd, na upokojenie..a tiež keď niekam idem, kde nie je možné sa odhaľovať 😎 , tak spravím čajík, to ju upokojí. Čaj sa neodporúča preto, lebo sa ľahšie pije, rýchlo sa naplní bruško a deti potom nechcú sať mliečko z prsníka a prestanú priberať. Lebo z čaju sa neprospieva 😉, ale to vieš. No tak ale nebudeme predsa stále sedieť doma, však? 😉

myreason
18. jún 2011

@kukujka vdaka..tiež kojiš?

@tinki dakujem, toto som chcela počuť 😀 Som si myslela, že len naše dieta je také "cicikové" strašne 😀 lebo presne ako píšeš - ani náš nechce cumlík,len cicik,cicik,cicik...Vyskúšam ten čajík a uvidíme čo sa bude diať 😉 dúfam, že potom budeme mocť aj vonku byt dlhšie ako hodinku 😀 a ktorý čajík používaš?

kukujka
18. jún 2011

@myreason ano kojime aj ked na zaciatku to nevyzeralo,ze to dokazeme,ale zvladli sme to

tinki
18. jún 2011

@myreason používam Hami: pre celkovú pohodu, ale aj samotný fenyklový je fajn.

myreason
18. jún 2011

@kukujka
@tinki no išli sme kupit čajik do lekárne a tam nás jedna zanáma odhovorila od toho, lebo chceli sme kupit fenyklový nesladený, ale mali iba sladený ten Hipp..a tá známa stála za nami a povedala, že mu máme radšej prevarit vodu a to mu dat piť...vraj ten sladený nie je dobrý pre bábatko..

kukujka
18. jún 2011

@myreason my mame kupeny sackovy nesladeny,ani ja som nechcela ten sladky hipp

tinki
18. jún 2011

@myreason
@kukujka
pri prvej dcére som ho tiež používala a ak narážate na zubné kazy, tak nemáme ani jeden. Niekedy čisté bylinky sú pre bábätká tiež dosť zaťažujúce na obličky. Riadne bylinkové čaje som dávala malej po roku. Ale rozhodnutie je samozrejme na vás... 😉

kukujka
18. jún 2011

@tinki ahoj nie nejde mi o zubne kazy len o to nech si zbytocne nezvyka na sladke

tinki
18. jún 2011

@kukujka rozumiem ti, ale to neobsahuje ten klasický rafinovaný cukor....tiež som trvala na tom, aby sa moja malá naučila najprv na neutrálne chute....a poviem ti (nerobím reklamu, 🙂 ) nebol problém, napr. sladkosti mi odmietala, chvalabohu, do 2,5 roka. Nechcela nič, najradšej mala paradajku a syrečky trojuholníky. Bohužial, potom sa to akosi zvrtlo..Takže si myslím, že ten čaj nie je až taký nebezpečný. Koľko ho ja používam, už máme 4 mesiace a ešte neubudlo ani pol krabičky..hlavne príprava je rýchla... 🤐

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beatrisss1
19. dec 2011

@pajinka23 ahoj aj ja som si ho dnes kupila maly ma vyse tyzdna..ty si kojila, ci nie, ze ci mu to mozem dat aj ked kojim.

atka70
13. máj 2012

Ahojte,ja mam doma 2 mesačnú dcéru,a asi týždeň jej dávam fenikelový čajiík Hipp,a pritom kojim, neuškodi jej čajik??

jurkovamiluska
13. máj 2012

@atka70 urcite jej neuskodi, ved ho len vycika a aspon sa ti po nom vyprdka. a v lete odporucaju aj kojenym detom davat vodu. aj mi pijeme cajik a tiez sme kojeny a nic nam nieje

julovka
25. júl 2012

@jurkovamiluska aj mi sme kojení a tiež sme začali dávať čajik, nevedeli sme zistiť čo jej je bola veľmi nekludná a nakoniec sme zistili že je smedná,,má 3 týždne ale 50ml stiahne v pohode,,nieje to veľa????ake mate skusenosti??

danielkabn
25. júl 2012

ahojte,no ja nekojím,ale náš dvojmesačný Tomáško má najradšej nie fenyklový,ale kamilkový čaj sypaný a vypije aj 120 ml za deň,ale musím mu tam dať cukor,lebo ináč nie,aj keď je veľmi smädný,teraz je leto,takže čajík určite treba,boli sme už v nemocnici,lebo sme dostali pruh a boli akurát veľké horúčavy a sestričky varili čajíky na litre a aj mne kázali,že musíme piť,lebo sa tým čistia obličky a zahasí smäd.Ten Hipp nesladený,o ktorom tu bola reč,tak ten mi nechcel,ani keď som ho osladila 😒

jurkovamiluska
26. júl 2012

@julovka urcite to nieje vela, ved to len vycika, daj mu tolko caju kolko si pyta a teraz v teple cim viac tym lepsie. mne maly teraz vypije aj 0,5litra

daniela02
29. aug 2012

@berus222 skus infacol, my sme sa vratili z porodnice , dnes bola u nas doktorka a hned nam navrhla ten