Ako dostať do dieťaťa tekutiny?

kili
23. jún 2008

no ako, všade sa len hovorí / píše, že sa dieťaťu má často ponúkať piť, ale keď nechce???
Včera sme boli skoro celý deň pri vode a Samko vypil možno 50ml. Väčšinou sa napije len, keď je hladný a ponúkam mu zriedený džús. Pred chvíľkou som do neho dostala 20ml asi takým spôsobom, že som ho silno chytila, strčila mu cumel do pusy a striekala ním. On sa metal, reval, drhol sa, ale inak do neho tekutinu dostať neviem. Neviete mi poradiť?

junovka
23. jún 2008

kili, ja ma skoro 7 rocnu dceru a do nej nedokazem dajako dat vodu.Proste, vraj neni smadna 😠 😠 😠 😠 mna ide slak trafit.Ked bola taka mala ako su teraz nase deticky, tak tiez nechcela, ale ked prisiel 2 rok, tak nic nerobila, len pila a pila a nic nejedla 😒 Nastastie s Nely nemam zatial taketo problemy...ta mi denne vypije asi tak 6 dl, co tiez neni ktovieco, ale aspon predsa 😉 ....a co keby si mu davala castejsie ovocie, ako melon, broskynu, nektarinku...???? 😉 🙂

titkovamiriam
23. jún 2008

kili asi by som ho nenutila,ja sice nemam taky problem Marek vypije 250ml vody na ex v tomto horku niekokokrat za den,no asi ked nepotrebuje tekutiny tak mu nedavaj.Tiez by som skusila ovocie.

kristi
23. jún 2008

Kili, prehanet by se to taky nemelo

http://zdravi.idnes.cz/zapomente-na-povery-a-pr...

zuzik.3
23. jún 2008

Tak my máme stejný problém, za den mě vypije tak 130 ml vody, čajíku, šťávičky... ☹ A to ji mnohdy taky musím chytit a držet u toho 😖

dadulka19
23. jún 2008

kili,mám taký istý problém.Nechce vodu ani čaj.Snažím sa jej dávať nastrúhané jablko(má len jeden zúbok,tak nekúše),kde je tiež šťava.Ale dnes som už kúpila 100%jablkovú šťavu a tú jej zriedim tak,aby mala tú vodu akurát ochutenú.Tak mi pred chvíľou vypila 100ml naraz.

junovka
23. jún 2008

...a vese deticky nie su take, ze im postavite flasku, alebo pohar v dohlade a v dosah ruky a ze si sami zoberu a piju????Lebo moja Nely je taka 😵 😉

zuzik.3
23. jún 2008

junovko, v dohledu má jak lahvičku, hrneček i hrnek s brčkem. Na pití si sama vezne jenom tu lahvičku ale neumí si to nahnout tak aby jí to teklo. Když jí to nahneme my tak párkrát cucne a toť vše. Už nvím co koupit aby se jí z toho pilo dobře.

kili
autor
23. jún 2008

junovka, Samko má vlašku celý deň na zemi a sám sa jej nedotkne, alebo výnimočne.
dadulka, 100% šťavu zriedenú dávam, ale tú aspoň vypije keď je hladný, ináč nič.
nastrúhané ovocie nehrozí, keď nie je hladný, tak nebude ani za svet.

elise
23. jún 2008

ja to riešim tak že malému vlhčím pery vodou a dosť poriadne niekedy otvorí ustočká tak mu nakvapkám na jazýček takto donho dostanem trocu tekutín a veľa lúbi papať polievočky tam je tiež tekutina. kupili sme flašku s luckou neperlivou vodou a s cucákon takto sám aspon občas potiahne vodičky 😉

martina46
23. jún 2008

kristi,
to s tym clankom, to snad nemyslia vazne!!! 😠
je to totizto tak, ze su ludia, ktori piju malo vody a necitia proste potebu pit. ja so zas smadna stale, ale nebolo to tak vzdy. a co stari ludia, ktori kolabuju z nedostatku tekutin? tiez necitia smad!!! 😠 😠 😠
to su uzasni odbornici, ktori takyto clanok daju do eteru, svetove!!! dnes sa zvysuje citanost skutocne hocicim. nemajum kuska hanby v sebe. som sa normalne na....... 🙄

cicushka
23. jún 2008

kili...skus lyzickou dat.

kristi
23. jún 2008

ja teda rozhodne dva litry denne nevypiju, i kdybych se zblaznila, jednak nemam zizen a jednak nehodlam chodit kazdych 20 minut na zachod. A taky nesnasim mit v brise zaby.

Mia mi vypije tak 250ml stavy za den

kasis
23. jún 2008

Matko tiez nevypije toho vela asi tak 100 - 130 ml denne, co je strasne málo a aj to len ked ho dookola ponukam kazdych 15min, si cucne trosku, sem tam z pohara obycajneho, ale to sa napije a vypluje von 😒 .Vyskusali sme vsetko mozne, bavilo ho to takjeden den a potom uz nechcel. Sam sa nenapil este v zivote vobec,ze by si sam zobral,to by od smadu aj zomrel. Papa preto viac polievky, presnidavky a ovocie miluje kazde,takze aspon takto pokryje potrebu tekutin, mlieko tiez nie je u nas bohvieaka vyhra, ale to je zas ina kapitola

dika
23. jún 2008

my sme tiez na tom biedne, ked sme doma, tak davam malej tekutiny lyzickou (flasku odmietka) alebo skusam z poharika, ale viac je na nej ako v ustach....
kedsme vonku - je jej teplo, tak pije aj z flase ale zda sa mi ze dost malo ☹

janicka.ziv
23. jún 2008

Tak já to začala praktikovat tak, že jí dávám kouzelný hrnek Avent bez té gumy, aby jí to samo teklo do pusy.žádnej zázrak to sice není,ale vypije alespon 100ml, jednou i 150 ml. Jinak by mi nevypila nic.

Anebo když piju já, tak ji držím v druhé ruce a ona se mi sápe po hrnku, tak jí z toho hrnku dávám taky napít. Trochu toho do ní dostanu. Mám tam jen slaboulinký ovocný čaj.

sylvar
23. jún 2008

Naše malá taky nechce pít,le přes den, večer vyžahne 100ml vody na posezení 😀 ale přes den jen výjmečně,tak se snažím jí aspoň nacpat mlíko, ona ho před spaním vyžaduje,ale přes den moc nespí, skoro vůbec,takže je problém.a teď v těch hicech mám strach,aby neměla málo tekutin.Máme hrnek od NUBY, ale nějak ji nebere(cca před půl rokem ho měla ráda a pila z něj),tak dávám normál z flašky, stejnou savičkou jako mlíko(samo né tou samou,ale stejným druhem), jinak se taky napije malinko ze skleničky ode mě, ale opravdu jen maličko 😝

kristi
23. jún 2008

mame Nuby, Avent, lahev s takovou a makovou savickou a nejradsi stejne pije z plastovy lahve nebop hrnku

tamia
23. jún 2008

kili,
ak je to také hrozé, že vobec nechce skús so striekačkou nejakých 20ml naraz. Ja som to mojej malej tak dávala a bola spokojná a dokonca si aj sama pýtala a otvárala ústa na striekačku, bolo to formou hry. Potom som postupne striedala flašku s čajíkom a so striekačkou (raz flaša, druhý krát striekačka) a teraz v pohode. Ponúknem a vypije z flašky (od 50 - 100ml naraz, za deň nejakých 350 -400ml), ale sama nepýta.
Dôvodom može byť ešte aj to, že mu nechutí čo má vo flaške. Skús niečo iné. Napr. zriedeného kubíka, alebo hipp šťavy, a tak. my sme začínali šťavou od hami jablko- mrkva, potom hipp slivka, červené ovocie, alebo jablko- hrozno, nechce mi piť nič v čom je marhula a maliny. Riedim v pomere 2/3, šťavy menej, ostatné je čajík.

kili
autor
23. jún 2008

tamia, tie šťavy, to je jediné, čo vypije aspoň keď je haldný, už som to písala. Ináč máme niekoľko druhov čaju, či sáčkového al. instatného 🙄
cicushka, lyžičkou neexistuje, iba keď je hladný otvorí ústa, sa zatne a proste nie.
striekačkou, to mu rovno nastriekam cez cumlík, lebo pri striekačke tiež vyvádza, dávali sme tak lieky.

nika000
23. jún 2008

my máme tento istý problém.malá je kojená a maximálne za deň vypije tak 100 ☹ teraz má teploty a dr.kázala veľa piť tak to skúšam ako sa len dá .fľašu úplne odmieta ☹ skúšam to striekačkou aj lyžičkou ale ona si to naberie do ust a potom to vyprskuje von .už som skúšala aj hrnček ale to jej ide všetko pomimo ☹

lenerka
23. jún 2008

ahoj holky

my měli ten samý problém kačka nám odmítala pít.tak jsem se jí snažila aspoň dlouho a často kojit
nekojím už asi přes 2měsíce už mi zmizelo mlíko a už to bylo spíše o dudlání než o pití
kačka vypila tak max 200-300ml vody což je na její věk strašně málo
pak dostala horečky skoro 40 dostala antibiotika
a Dr.říkala nenutit jíst hlavně at pije
tak se naučila pít z flašky s dudlíkem nikdy z toho nepila a najednou se mi rozpila
vypije i přes litr vody šťávy čaje a dobře i papá má 11kg
jen nepije UM,ale stím už se nestresuju hlavně že pije

byla jsem z toho zoufalá brečela jsem,ale co asi jí to stačilo nemecná z toho nebyla
teď jsou šílený vedra tak pije o 100šest

všem maminkám držím palečky a přeju pevný nervíky s dětičkama

jo stříkačkou a po lžičkách jsme to taky zkoušeli,ale to bylo na hodiny a stejnak prd vypila

katja78
23. jún 2008

kili, skús džús Happy day jablko, ale nie to klasické, z koncentrátu, ale šťava vylisovaná priamo z jabĺk, volá sa to Cloudy apple. je to dostať v DM-ku, cca 50 Sk za liter. Tiež som vyskúšala všeličo. čaje, džúsy, ale všetko jej chutilo iba chvíľu. Ale za týmto sa ide zbesniť, vypije cca 600-800 ml jablčnej šťavy, ktorá je riedená 1:1, a aj tak chutí výborne.
a tiež jej chutí obyčajná voda z pohára, ale trvalo asi 3-4 mesiace, kým sa naučila piť z neho tak, že aj niečo vypila.

katja78
23. jún 2008

a ešte som zabudla, že v tom Cloudy apple nie je pridaný žiaden cukor, takže by sa z toho nemal zasýtiť 🙂

kaluha
23. jún 2008

a keby si mu ponúkla z poháriku,myslým detský ktorý by sa mú páčil a neodolal by 😉

milhaus
23. jún 2008

moja ma rada obyčajnu vodu alebo sirup ale ja jej robim malo sirupu do toho, čaj mi nechce detske vôbec a manželov ocukrovany to ano alebo granko ale to ja moc nedovolim, nechcem aby si moc kazila zuby a nemam rada ani ked to niekto jej stale nuka sladkosti

milhaus
24. jún 2008

a ked mu to nalejes do pusy prehltne to alebo nie

womenne
24. jún 2008

Kili ja ma to iste ale nakupila som rozne pohariky flaštičky a tak striedame každy den inu ta ho zaujme a pije.najnovšie mamtake male pohare NESCAFEE,nalejem do nich čaj sebe kavu do velkeho-takeho isteho a pijeme,Niko sa niekedy cely doleje ale hlavna vec že pije 😀 Včera som vytiahla schovane Flašky so slamkou-perfektna vec,asi tak po 3tyždnoch a si mala vidiet ako pil som bola nadšena.A so slamkou už vedia pit?

kili
autor
24. jún 2008

ešte nevie zo slamkou. Ani do pusy ju nechce zobrať.

milhaus, nevypluje, ale som písala, že reve a drhne sa, tak neviem, či to tak mám robiť, moc sa mi do toho nechce

milhaus
24. jún 2008

kili ale budes musiet ked to inak nepôjde

kili
autor
24. jún 2008

však áno, len som založila túto tému, či nemáte nejakú humánnejšiu alternatívu.