Ako dostať do dieťaťa tekutiny?

kili
23. jún 2008

no ako, všade sa len hovorí / píše, že sa dieťaťu má často ponúkať piť, ale keď nechce???
Včera sme boli skoro celý deň pri vode a Samko vypil možno 50ml. Väčšinou sa napije len, keď je hladný a ponúkam mu zriedený džús. Pred chvíľkou som do neho dostala 20ml asi takým spôsobom, že som ho silno chytila, strčila mu cumel do pusy a striekala ním. On sa metal, reval, drhol sa, ale inak do neho tekutinu dostať neviem. Neviete mi poradiť?

nelika666
24. jún 2008

kili, skus kupit nejaku flasku so sportovym uzaverom... myslim ze na aquile a aj na lucke (dojcenska ale v tej malej flasi) su... u nas zabrali... potom to Tami slo aj z flasky od kubika - tam nie je ziadna poistka takze sa sice poolievala ale vypila aspon nieco...
potom som Tami skusala dat pit z poldecaka 😅 to ju bavilo asi najviac... vzdy sme si strngli a pripili spolu a ona pila... a potom som jej uz davala z pohara.. vzdy som jej naliala iba trosicku vody naspodok a vzdy dolievala ak este chcela... a teraz pije sama z pohara 😀

lucqa
27. jún 2008

ahojte, nas maly tiez moc nechcel pit. Skusali sme flasku s cumlikom, flasku z jupika ci ktory to je s tym uzatvaracim stuplom a nakoniec sme zacali so slamkou a tou vypije najviac. A na pitie mu davam len obycajnu vodu z vodovodu, bez prevarania. Mineralky, dzusiky a malinovky mu nechutia. Ale tiez som skusala kadeco. A este rad pije z 1,5 litrovej flase, ked vidi nas, tak aj on chce 🙂

myschka
28. jún 2008

Naše Aduš taky vůbec nepila, nic jí nechutnalo, všechny flaštičky jsme vystřídaly a nic. Pak jsem si všimla jak se natahuje když piju z pet lahve tak jsem jí zkusila dát napít a ona se normálně napila a chtěla ještě 😲
Piju rajec bylinku-mateřídouška, vím, že by bylo lepší jí naučit na čistou vodu ale tu prostě nepije( v tom je asi po mamince 😀, já taky čistou vodu moc nepiju) a tak jsem jí začala lít do lahvičky s pítkem rajec a vypije 250ml, není to moc ale lepší než nic 🙂

martina46
28. jún 2008

myschka, v akom veku si Adelka vzala tu flasu?

myschka
29. jún 2008

Marti, co zacla sedet, takze nekdy kolem sesti mesicu😉

martina46
29. jún 2008

Ono to tečie dosť rychlo, nevadilo jej to? Je to tá klasická fľaša, čo dostať bežne v obchode, že?

myschka
29. jún 2008

Já právě myslím, že pije právě proto, že to teče rychle. Teď zkoušíme takové silikonové pítko které má tři velké dirky a z toho taky pije 😉 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2707305&tab=4
máme snad osm nekapajících hrnečků a to jen žužlá ale netahá.Ono tohle pítko je vlastně stejné v tom, že když jí to nakloním tak jí nateče lok do pusy a ona to spolkne, když pije z pet lahve tak je to to samé, vlastně jí naleju trochu do pusy, někdy jí sice něco nateče i na tričko ale už to začínáme mít nacvičený 😅
http://www.rajecbylinka.com/cz/rajec_bylinka/ra...

martina46
29. jún 2008

hm, to pitko vyyzera zaujimavo. ja som jej raz dala, nech skusi z takeho hrnceku z ikey, to tiez rychlo tecie celkom, aj som pocula, ako prehlata. sice islo vela bokom, ale par lyziciek asi vypila. a potom sa poblinkala 😀

kili
autor
30. jún 2008

u nás keď nechce, tak zatne pusu a je jendo, ako rýchlo to tečie 😀
ale zistila som, že keď sme vonku, a je teplo, tak pije, asi fakt proste nie je smädný. Budem dúfať, že je to ako v tom kritizovanom článku 😅

martina46
30. jún 2008

kili, ja uz tiez nad tym rozmyslam............ mne pred par dnami vravela znama, ze si mysli, ze je to blbost tolko vody vypit, co sa dnes hlasa. ze staci tak 1,5l.
a ja ze ci citala ten clanok, ona ze nie, ze to tak proste citi 😀

kili
autor
30. jún 2008

ani ja nepijem veľa a nezdá sa mi, že by som z toho mala byť "chorá". Ja tiež vypijem tak 1-1,5l denne, podľa toho, či si spravím čaj alebo citronádu alebo mám colu, ak nič z tohoto nemám, tak pijem menej, lebo nič iné mi nechutí 😅 . Boli časi, asi tak na základnej, že som pila možno 2-3dl denne, obvikle večer som vypila to 1-2dc, lebo som bola smädná, ale celý deň som si len namáčala pery a aj cez hodinu v škole, furt som chodila k umývadlu ovlažiť si pery. A prežila som tak niekoľko rokov a som tu, ale to asi nie je dobrý príklad 😀 😝 A asi aj preto mám takú pevnú pokožku, možno je to ale genetické, to netuším, síce nie som štíhla, ale prst sa do mňa zaboriť nedá

kili
autor
30. jún 2008

a keď si zoberiem takého pračloveka, ktorý nemal nádoby na vodu, to by celý deň musel byť len pri prameni, aby toľko vody vypil 😕

ajuskamimi
30. jún 2008

http://www.anjelikobchod.sk/index.php?cPath=145... Kili ja som pisala uz aj v st. junovkach o tejto flaske, je super, cumel ma ako sosak, pritom je silikonovy a makky ako dudel. A co je super. z flase sa neda vyliat ani ked ju obratis hore nohami, ci s nou trasies. Cize je super aj na cestovanie. Da sa kupit aj v DM ci All Toyse. Je aj lacnejsia verzia a tu robi Baby nova.

nas Jojo tiez vela vody ci caju nepil, jednoducho nechcel. Ale ked som kupila tuto flasku, na radu mojej kamosky, co ma rovnako stare dieta, tak Jojo hned na prvy krat z nej stiahol 150 ml caju. Normalne ho to bavi pit z tej flasky. Takisto odkedy ju mame, vie si pekne sam drzat nielen tuto flasku, ale aj obycajnu na mlieko, ked vecer ci rano papa mlieko. No a ja mu rano do nej urobim caj a necham pri hrackach a on vzdy ked je smadny, ci chce do toho cumla len tak kusat, tak si ju zoberie a pije. A teraz mi niekedy /ked je teplo/ z nej vypije aj 500 ml caju, ked nie je teplo, tak aspon tych 200 - 300 ml denne 😉

kili
autor
30. jún 2008

ajuska, tuším takéto niečo má zoja a Samko to nechcel ani do pusy chytiť. Proste on pusu neotvorí a je jedno, či by to bolo diamantmi vykladané, proste nie. Cumlov a flašiek máme na mraky a už sa mi vážne nechce investovať, hlavne, keď už sme si ju odskúsali.

martina46
30. jún 2008

my tu z DM mame a tanka nic. ona do vsetkeho lenhryzie. ale to je tym, ze nevie ako to vziat do pusy. a mna hryzie viac a viac 😅

kili
autor
30. jún 2008

marti, niektoré keď hrizie, tak s tadiaľ tečie, tak sa to dá využiť, ale asi to nie je najvhodnejšie ju učiť hrýzť.

eva4444
30. jún 2008

ahojte
tak my pijeme denne tak 150ml 😒 jediny krat ked bol fakt hic stiahol asi 500mL, ale zato nejedol skoro nic. nastastie mu chuti ovocie, nektarinky, melon, jahody, aj uhorky a take veci, co vodu obsahuju tak to mu davame. mozno aj preto potom vela nepije ked ma vela vodu z ovocia 😕 neviem. ale kazdopadne ked je fakt smadny si ukaze na flasku cucne 4-5 glgov a bezi prec. spolieham ze on sam najlepsie vie co potrebuje.

kili
autor
30. jún 2008

no mňa práve napadlo, ako som dávala vodu zajačikovi, že ani o zvieratá sa nestaráme, koľko pijú a sú OK a každé pije koľko potrebuje. Naša fenka napríklad vypije (má asi do 20kg) 2l vody a keď je teplo tak aj viac. Za to fenka svokrovcov, tak tej stačí taká malá miska, že keď príde na návštevu naša, tak ju vychlemce 3x naraz a každú chvíľku musíme aj tak dolievať 😀 . Je síce menšia, ale nie až o toľko.

venonna
1. júl 2008

Cafte maminy, my sme donedavna tiez bojovali, teraz je to v poho. Ale ked som uz skusala vsetko a nic nepomahalo, zabralo mi dat vody do davkovaca od Nurofenu a samozrejme poleziacky, aby to stielko do hrdla... A caj absolurne nie, len odstatu vodu, normalne tockovicu...
Drzim palce vsetkym, co este bojuju, v lete je to fakt des... 😝

maca793
1. júl 2008

ja som dávala po celej striekačke malej do pusy aby niečo do seba dostala ale to bolo minulý rok. teraz čaj, vodu pije cez flľašky z uzáverom na cucanie tak to skús. mne malá začala cuckať ani nemala rok.

helka101
1. júl 2008

kili mne sa maly napije len s pohárika, nikto ho to neučil, sam vie pekne piť, a najväčšiu radosť má z toho, ked si ho môže držať sám 😀 skús povedať že budú ako ocko alebo maminka, hocikto ked budú piť tak a možno sa ti napijú, ani mne malý toho veľa nevypije, ale zato mu dávam polievočky a ovocie kde je šťava, alebo lízatko a vtedy sa mi napije az 2dcl 😀

držím palce 😵

nissanek
9. nov 2008

Nechci začínat nové téma, tak se zeptám tady. Naše Kika má taky docela problém s pitím, vypije max 200 ml denně (+ tekutiny v jídle). Co je mi ale divný, že prý má vypít 1,5l za den (150 ml na kg váhy), přijde mi to strašně moc. Dohromady i s tím jídlem jsme max na 800-900 ml. Já tady pořád čtu jak děti nepijou a kámošky mi to taky říkají, tak by mě zajímalo, jetsli vůbec existuje tady někdo, komu mimčo vypije těch 1,5 litru? Já teda nikoho takovýho neznám....

other_side
9. nov 2008

kili a preco ho tak znasilnujes? ved ked bude smady tak sa napije, uz je dost velky, staci ak bude mat cely den po ruke nejaky poharik s cajikom, a napije sa sam.. ja som mojho syna nikdy netlacila do pitia, a bolo obdobie ked veru nechcel, proste som to nechala na nom a nakoniec sa napije vtedy ked je smadny, presne tak ako to robim aj ja 😉 zober ho do obchodu a ponukni mu, nech si na pitie vyberie co sa jemu paci, podla obalu, podla farby sirup a tak podobne, mozno to zaberie 😉

other_side
9. nov 2008

nissanek, vlastne som zabudla reagovat na teba, tak som sa zacitala do prispevkov .. 🙂
1,5 litra? mne sa to zda strasne vela na take dieta, ved to ani ja tolko nevypijem, a netreba do tych chudeniec deti tolko vody napchat, potom sa mamicky cuduju ze im deti nechcu papat.. no bodaj by chceli ked su prepchate tolkymi litrami vody.. brrr 😉

petraluk
9. nov 2008

other mě to malej někdy vypije a k tomu jí naprosto normálně. Ale myslim, že se do toho počítají veškerý tekutiny nejenom voda 😉

other_side
9. nov 2008

petraluk, jasne ze som mala na mysli vsetky tekutiny 🙂 nemyslela som len na cistu vodu, ale samozrejme sirupy, caje, dzusy atd co je pitne )) a to ze ti maly tolko vypije a este aj spapa je fajn, mozes si gratulovat 🙂 mne moj maly asi pred rokom tiez strajkoval, ale teraz v pohode aj vypije aj spapa ze sa divim kam to do neho leze )) len by sa nemala nasilu otvarat pusinka a liat do to nich, a stresovat deti ☹ to sa mi nepaci 😠

other_side
9. nov 2008

inac moj maly je strasne polievkovy, tak to sa fakt cudujem kam to do neho ide 🙂 on zje za den 2 plne taniere polievky , okrem maska teda a inych dobrot a potom sa este napije.. tie decka to vybehaju, mne sa behat uz nechce ))

radka.m.
9. nov 2008

my teda taky nemáme problém přes litr vypít a jíme teda normálně,na tom nevidím nic špatného,že by se mělo hodně pít.přijde mi to naprosto normální,spíše nenormální mi přijde,když se nad tím mávne rukou-tekutiny sem,tekutiny tam.vždyt i na základní škole se děti učí,že se musí dodržovat pitný režim a taky se učí,proč se musí dodržovat pitný režim,takže raději budu do dítěte opravdu pití rvát,než aby jsme začali mít potíže s ledvinami,nebo skončili na kapačkách na zavodnění.ono se to nezdá,ale u takhle malých dětí je to hned.

ladunka
9. nov 2008

Mně se zdá doporučení, které uvádí nissanek (150 ml na kg váhy) hodně přehnané. Ale pravda, nevím, jestli děti nemají nějak diametrálně odlišný způsob hospodaření s tekutinami oproti dospělým lidem. Víte někdo, nakolik se způsob zpracování tekutin malých dětí liší od dospělých, a pokud hodně, pak v jakém věku se denní potřeba tekutin dostává na dospělé hodnoty? Totiž já mám např. 50 kilo, takže bych podle "norem pro malé děti" měla vypít 7,5 litru tekutin, to je naprosto brutální, a to nejsem v populaci zdaleka nejtěžší 🙂)

susanh
9. nov 2008

Nam pred casom hovorila doktorka, ze to zakladne minimum je pre deti 50 ml na kilo váhy. A musi mat aspon 5 pocikanych plienok za den. To mala nasa malá okolo roka. A vseobecne deti maju v tele vyssi obsah vody oproti nam dospelym, preto asi potrebuju aj viac doplnat.