Ako udržať tekutiny u refluxového dieťaťa?

nevesta
30. mar 2008

Baby co mate babatka s refluxom, ako? 😕
Uz papame prikrm a podla mna by to uz chcelo aj pit... Doteraz sme davali mliecko, to sice grcka, ale nevyzera, ze by jej voda chybala. Zatial to robim tak, ze pridam vodu do prikrmu, akurat, ze jej to nesmiem spravit prilis riedke, inak to grcka...
Len ked zacnu tepla tak fakt netusim...
Dakujem za odpovede...

luciia
30. mar 2008

reflux sa spravidla upraví do roka, ale s podávaním tekutín sa nemusís bát správaj sa k nej v tomto smere ako by reflux nemala ona si povie kedy má dost, len musís dodrziavat polohovanie a odgrgnutie, po jedle som malú nosila niekedy aj pol hodinu tvárou odo mna. este sa to zvykne zhorsit pri lození ale prekonali sme aj to. drzim palec. 🙂

kili
30. mar 2008

keby ti náhodou vygrckávala aj tekutinu, tak môžeš ju zahustiť nutritonom, nám to poradila laktačná podadkyňa

nevesta
autor
30. mar 2008

Aha, no problem je, ze ked jej dam vodu, tak mi vygrcne aj lyzicku...
Killi, Nutiton nechcem, strasne ju z neho zapekalo 😔 , pouzivali sme ho pri mliecku, ale prestali sme...

luciia
30. mar 2008

vodu nalacno, alebo po jedle alebo medzi jedlom.....? alebo jej nechutí 😅

nevesta
autor
30. mar 2008

vodicka jej chuti, je jedno kedy ju dam, vzy mi to vyhodi...

nevesta
autor
1. apr 2008

Nemate uz nijake triky? 😕

veverica
2. apr 2008

my mame tiez reflux, uz sa to trochu upravilo pridanim tuhych prikrmov a do mliecka nutriton. Jedna mamina mi poradila namiesto nutritonu zahustit nemliecnou ryzovou kasou, ale este som to neskusala.Jedna dr mi povedala, ze reflux nie je choroba je to iba stav a treba to tak brat. Vsetky deti grgaju a aj grckaju. Ide len o to, ze refluxovym detom sa ten zvierac nedoviera a ked si chcu grgnut tak im vybehne aj to co sme im prave podali. Horsie to maju tie deti co ich aj pali zaha ☹
Ako sa maly zacal viec hybat tak sa mi zvykne aj viac krat pogrckat, ale uz som si zvykla na utieranie a caste prezliekanie. Nebudem ho predsa obmedzovať v pohybe.

nevesta
autor
2. apr 2008

Veverica, jasne, ze neobmedzovat. Ono je to lepsie, ked jej dam prikrm, ale vcera som dala prikrm a potom vodu a grcala mi cca 6 hodin, vsetko bolo od mrkvy 😒

gerda
2. apr 2008

s tekutinami neviem ako....ale nam doktorka poradila vyvar z ovsenych vlociek na 0,5l vody rozvarit 2PL obycajnych vlociek, scedit a do tej vody urobit nutrilon a maly prestal grckat a teraz mu robime uz len do obycajnej vody a musim poklopat ze uz vobec negrcka 😉

gerda
2. apr 2008

a dobre ze je tie ovsene vlocky obsahuju zelezo, vitamin B a vlakninu takze maleho vobec nezapekalo

veverica
2. apr 2008

gerda to moze byt. Vyskusam aj ja 😉

pappo
2. apr 2008

baby zarabate umele mlieko do obycajnej prevarenej vody z vodovodu? lebo ta lucka je podla mna dost perliva a ani pri prevareni sa to asi nestrati ja som to uz prestala davat.

meissa
2. apr 2008

Ahoj ja mam tiez problem s refluxom. Mala stale grckala a musela som ju casto prezliekat. Znama mi poradila nutriton. Mala mala taku zapchu,ze to uz viac nechcem zazit. Celu noc sme nespali az kricala od bolesti. Teraz pijeme Bebu hypoalergennu. Mliecko je trosku hustejsie takze je to lepsie.

tribitka
2. apr 2008

pappo, ja používam vodu z vodovodu, akurát ju prelejem cez filter.....

gerda
3. apr 2008

veverica ale ked to budes varit tak musis stale dolievat vody tak aby bolo stale 0,5l 🙂

deuskatka
4. apr 2008

gerda... s vlockami to vyskusam aj ja, som velmi zvedava...

pappo... samozrejme, ze CO2 sa s Lucky dostne uplne prec, jedine co tam vo vode plava su zrazeniny mineralov a latok nachadzajucich sa vo vode, a tie nie su vobec na zavadu. Ale je uz nova Lucka neperliva, reklamuju ju, ale v obchode som ju este nevidela... A vobec nechapem preco v takej Lucke pre deticky sa nachadza CO2, mily vyrobcovia....

spantex
5. apr 2008

Tú novú Lucku bez CO2 viete kúpiť v Metre. Aj ja tú používam. Aj môj syn mal reflux, pil stále Nutrilon AR ale aby nemal tvrdú stolicu, robila som mu miečko do Lucky, ktorú som varila a dala do nej sušené kamilky.
Čajík alebo vodu dávať aspoň 1 hodinu po jedle alebo mliečku. Reflux sa naozaj stratí okolo 1 roka.

spantex
5. apr 2008

Moja známa má 4 mes dcérku. Má reflux. Aj z nosa jej ide mliečko. Naposledy keď jej aj z nosa tieklo mliečko, neotvorila si ústočká, hoci ich mala plné. Mama jej musela nasilu otvoriť ústočká aby sa nezadusila. Potom malaá má také stavy, že keď ju vyberie z postieľky je ako látková bábyka. A zabudne sa nadýchnuť.
Ak má niekto takéto skúsenosťi napíšte, čo robiť. Boli aj u neurológa, povedal že je všetko o.k.
No mne sa to nezdá byť normálne.